Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Tuchola: XIB Bieg Św. Huberta

W dniu 28 października 2023 r., w przepięknych terenach leśnych Borów Tucholskich, w lasach Nadleśnictw: Woziwoda i Tuchola pojawiła się blisko dwustuosobowa grupa biegaczy i chodziarzy, by wziąć udział w XIV Biegu św. Huberta. Przyjechali zawodnicy z całej Polski, by rywalizować zarówno w kategorii open, jak i Mistrzostwach Myśliwych i Leśników na 15 km (Nordic Walking na 10 km).

Złota polska jesień i warunki pogodowe, w tym dniu, sprzyjały uczestnikom hubertowskiej imprezy biegowej i przyczyniły się zarówno do wysokiego poziomu sportowego, jak i znakomitego nastroju wszystkich uczestników.

Kijkarze swoją trasę rozpoczęli w Gołąbku, a do przejścia mieli 10 km. Biegacze wystartowali z okolic Woziwody i do przebycia mieli 15 kilometrów. Sportowcy finiszowali w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi, gdzie czekały na nich specjalne medale, wręczane przez uczennice Technikum Leśnego.  Na zakończenie najlepszym wręczano puchary (statuetki) i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Bydgoszczy. Uczennice Technikum Leśnego z założonymi szarfami, promującymi Polski Związek Łowiecki, częstowały wszystkich uczestników imprezy – krówkami z logami: łowiectwa bydgoskiego i biegu. W uroczystym zakończeniu imprezy biegowej uczestniczył łowczy okręgowy w Bydgoszczy Łukasz Kowal.

W Mistrzostwach Myśliwych w biegu przełajowym na 15 km, zwycięzcą został Rafał Szwarc z Tucholi, drugie miejsce zajął Marek Śliwa z Krąplewic (obaj reprezentujący łowiectwo bydgoskie), a trzecim był Marek Karaś z Torunia (ZO PZŁ w Toruniu).

Najlepszą dianą w biegu przełajowym na 15 km okazała się Alicja Krawczyk (ZO PZŁ w Słupsku), drugie miejsce zajęła Barbara Otworowska z Piły (ZO PZŁ w Pile), a trzecie Marta Baranowska z Wyszkowa (ZO PZŁ w Ostrołęce).

W Nordic Walking na dystansie 10 km, myśliwych reprezentował tylko Eugeniusz Trzciński, reprezentujący łowiectwo bydgoskie.

XIV biegowy Hubertus Tucholski przeszedł do historii. Już za rok będzie kolejna piętnasta impreza biegowa. Tuchola czeka na wszystkich w październiku 2024 roku. Przyjeżdżajcie!  Las Was powita, a ludzie ugoszczą.

 

Tekst i zdjęcia: Eugeniusz Trzciński

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa