Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Jubileusz 100-lecia zjednoczonego łowiectwa w okręgu leszczyńskim

W sobotę, 28-go października w Okręgu Leszczyńskim Polskiego Związku Łowieckiego odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego oraz ze świętowaniem dnia Św. Huberta.

W Borku Wielkopolskim miłośnicy przyrody, leśnicy, rolnicy i myśliwi spotkali się na uroczystej Mszy Hubertowskiej, po której odbyła się dekoracja myśliwych Medalami Zasługi Łowieckiej a także uroczyste Ślubowanie Myśliwego. Następnie uczestnicy wzięli udział w przepięknym Koncercie Muzyki Myśliwskiej w wykonaniu Prof. Andrzeja Ogórkiewicza – solisty Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Zespołu Reprezentacyjnego Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod kierunkiem Mieczysława Leśniczaka.

Przed mszą wraz z przedstawicielami lokalnych władz spotkaliśmy się na rynku w Borku, gdzie odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Przepiękne przemówienie wygłosili Burmistrz Borku pan Marek Rożęk, a następnie Łowczy Krajowy kol. Paweł Lisiak, który podkreślił  rolę myśliwych w historycznych dziejach związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Następnie odbył się przemarsz pocztów sztandarowych do Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia.

Serdecznie podziękowania dla Wielkopolskiego Stowarzyszenia Przyrodniczego „BOREK” za współorganizację uroczystości.

LINK DO FOTORELACJI

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa