Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

100-lecie Zjednoczonego Łowiectwa w okręgu beskidzkim

Uroczyste obchody Stulecia Zjednoczonego łowiectwa w Polsce w Okręgu Beskidzkim jest już historią, ale także inspiracją do przyszłości. „Sto lat za nami, wieki przed nami„ – te słowa przyświecały nam gdy świętowaliśmy wspólnie w sobotę 14 października br. na Zamku Suskim w Suchej Beskidzkiej.

Jubileusz zgromadził 41 pocztów sztandarowych Kół Łowieckich i nie tylko oraz liczne grono członków i sympatyków Polskiego Związku Łowieckiego z Naszego Okręgu. Uroczystość rozpoczęła się podniosłym wystrzałem Cieszyńskiego Bractwa Kurkowego.
Duchowa część obchodów to msza św. hubertowska dziękczynno- błagalna celebrowana przez naszego księdza kapelana okręgowego Adama Ciapkę wraz z księżmi kolegami-myśliwymi oraz ks.wikariuszem parafii w Suchej Beskidzkiej. Piękną oprawę muzyczną sygnałami myśliwskimi zapewnili nam sygnaliści z Naszego Okręgu.

W II części obchodów

Pamiątkowe statuetki z okazji 100-lecia swego istnienia otrzymały z rąk Łowczego Krajowego kol. Pawła Lisiaka – Koła Łowieckie „Knieja” Zawoja oraz „Jeleń” Jordanów.

Nie zapomnieliśmy wyróżnić łącznie 71 Koleżanek, i Kolegów oraz osób zasłużonych dla naszego Okręgu, ponieważ Ich zaangażowanie zasługuje na szczególne uznanie.

Po uroczystości na dziedzińcu zamku zaprosiliśmy naszych gości na poczęstunek do Parku. Tam mieli okazję skosztować lokalnych przysmaków z dziczyzny, pozyskanej w łowiskach przez koła Ziemi suskiej, a produkty przygotowała firma naszego Kolegi Tomasza Heczko. Ponadto Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu zaprezentował, jak pięknie można podać na stole produkty z dziczyzny i nie tylko.

Przedsiębiorstwo Łysoń zorganizowało swoje stoisko -pszczelarskie, które przyciągnęło najmłodszych uczestników imprezy.
Komisja Kultury przygotowała stoiska edukacyjne dla dzieci, a Komisja Kynologiczna zaprezentowała psy myśliwskie. Ola i Michał Pszczółka zachwycili wszystkich prezentacją sokołów, a Beskidzki Klub Dian pod przewodnictwem Justyny Borowiec zadebiutował w trakcie naszej imprezy – Diany pomagały na każdym etapie imprezy (od przystrojenia obiektu, po wydawanie posiłków i edukowanie najmłodszych)

Atrakcją wieczoru zapewne była prezentacja filmu z okazji 100-lecia, który wyświetlony został na murach Zamku Suskiego, a także fascynujący pokaz laserów – tu wielkie podziękowania dla Kolegi Macieja Dwornika.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

Dziękujemy każdemu, kto poświęcił swój czas, dziękujemy za waszą hojność – pieczywo, ciasta, paszteciki, słodycze i napoje dla najmłodszych.

Nasze obchody były pełne jedności i koleżeństwa, godne tej doniosłej rocznicy!

W imieniu Zarządu Okręgowego PZŁ Bielsko-Biała, chcemy serdecznie podziękować Wam wszystkim! Jesteście wspaniali! Darz Bór!

Łowczy Okręgowy Grzegorz Siwiec

Autor zdjęć: Krzysztof J. Szpetkowski

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa