„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie.
Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej.
Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).
Listopadowe łowy czas zacząć, ale zanim wyruszycie na hubertusa, zajrzyjcie do listopadowego wydania „Łowca Polskiego”.
– Na myśliwych można polegać jak na Zawiszy. Dowiedliśmy tego podczas powodzi, która dotknęła południowozachodnią Polskę. O tym, jak pomagaliśmy najbardziej poszkodowanym, i na czym nasza pomoc polegała, przeczytacie w artykule Bartosza Marca „Chwila próby”.
– Wiadoma to rzecz, że przygotowując zbiorówkę, trzeba pomyśleć o prowiancie, i to nie tylko dla naganiaczy oraz myśliwych, ale także dla na naszych czworonożnych pomocników. Co podać psom i kiedy, aby miały niezbędną do pracy energię, radzi nasz ekspert od kynologii Andrzej Wilczopolski.
– Czy nad Wisłą daniel cieszy się specjalnymi względami, czy po prostu nie potrafimy nim dobrze gospodarować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w artykule „Daniel (nie)zwyczajny” autorstwa dr. hab. inż. Pawła Nasiadki.
– Wobec licznych wypadków śmiertelnych, spowodowanych wtargnięciem na drogi przedstawicieli naszego największego z jeleniowatych, którego liczebność szacowana jest już na blisko 35 tys. osobników, nie ma żadnego argumentu, by utrzymywać obowiązujące od 2001 roku moratorium na polowanie na łosie. O tym, że jest to realny problem, świadczą statystyki, które w artykule „Tragedia do uniknięcia” przedstawia Rafał Nowicki.
– Jak przeprowadzić polowanie zbiorowe, aby odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami i stało się przeżyciem dla każdego myśliwego, bez względu na to, czy dane mu będzie pociągnąć za spust? W tekście „ABC zbiorówki” swoim doświadczeniem dzielą się Hubert Miszczuk i Wacław Matysek.
– 24 września tego roku to dzień, który środowiska określające się jako proekologiczne uznały za feralny dla ochrony przyrody. Radości nie kryli natomiast hodowcy zwierząt i myśliwi. Tego dnia ambasadorzy krajów członkowskich UE opowiedzieli się za zmniejszeniem zakresu ochrony wilków w Europie! Jakie będą konsekwencje ich decyzji i co te zmiany wniosą do polskiego prawa, wyjaśnia dr Joanna Harmuszkiewicz.
– Jakie menu przygotować na hubertowską biesiadę? Jolanta Maślak poleca golonki z dzika w owocowym sosie.
Zapraszamy do lektury!
Redakcja
Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej
Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy
Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań