Darz bór

Twój miesięcznik

Prenumerata

Sklep internetowy

O wydaniu

Historia

Redakcja

Konkurs fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, łucznictwa myśliwskiego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

121 lat tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

O NAJNOWSZYM NUMERZE

Wydanie wrześniowe

Zanim zatrzęsie się las

Już za chwilę rykowisko, ale wcześniej… nowy numer „Łowca Polskiego”!

Mamy kolejny rekord! W minionym sezonie tylko w obwodach kół łowieckich strzelono prawie trzy tysiące medalowych byków. Złoty medal otrzymało 166 poroży, srebrny – 934, a brązowy – 1870. A to jeszcze nie koniec, bowiem w kilku okręgach wyceny jeszcze się nie odbyły. Tym samym udowodniliśmy, że oszczędzanie młodzieży i zwiększenie odstrzału łań nie przyniosło załamania populacji, a wręcz odwrotnie – ustabilizowało ją. Przeczytacie o tym w artykule „Cóż to był za byk!”.

Choć od kilkunastu lat jest weganinem, nie porzucił łowiectwa – Czesław Lang, najlepszy polski kolarz, mówi, że polowanie to pasjonujący pojedynek, który nie zawsze musi się kończyć triumfem myśliwego.

Jak dobrze prezentować się na łowach i w co się ubrać, aby podkreślić przynależność do naszej grupy społecznej – przeczytacie w artykule Katarzyny Lewańskiej-Tukaj „Z myśliwskiej szafy”.

Niektórzy z wegan próbują przekonać społeczeństwo do całkowitego zaprzestania spożywania mięsa. Odwołują się przy tym często do emocji. A jak przedstawia się prawda? Czyżbyśmy naprawdę byli z natury roślinożercami? O tym w artykule Pawła Norberta Graczyńskiego „Soja konta karkówka”.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o „ptasiej szlachcie”, zawarł w swym pełnym ciekawostek artykule nieoceniony Henryk Mąka. Zachęcamy do lektury tekstu „Hej, sokoły”.

We wrześniowym numerze nie zabrakło również specjałów kuchni myśliwskiej. Tomasz Jakubiak namawia, by sięgnąć po jeden z najcenniejszych darów lasów – jeleninę, i przyrządzić z niej tatra na dalekowschodnią modłę, a Karol Kus zaprasza na pyszne pierogi z kurkami i dziczyzną.

Redakcja

Już od 12,5 zł miesięcznie

W prenumeracie zbiorowej najtaniej!

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Dane kontaktowe

Redakcja czasopisma „Łowiec Polski”
Wydział Medialno-Wydawniczy, Polski Związek Łowiecki – Zarząd Główny

Redakcja:

Kontakt: redakcja@pzlow.pl

Bartosz Marzec - redaktor naczelny - b.marzec@pzlow.pl

Wacław Matysek – sekretarz redakcji - w.matysek@pzlow.pl

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Wacław Matysek - ogloszenia@pzlow.plreklamy@pzlow.pl

Biuro obsługi prenumeraty:

Kontakt: prenumerata@pzlow.pl, tel. 22 336 75 52, (pon.-pt., godz. 8.00-18.00)

Numer konta Bank PEKAO S.A. 35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2020 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved