Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Łowiec Polski

Twój miesięcznik

Prenumerata

Sklep internetowy

O wydaniu

Co nowego w numerze

Historia

Jak powstał Łowiec polski

Redakcja

Dane kontaktowe

Konkurs fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

121 lat tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

W sierpniowym wydaniu

Połowa wakacji za nami, a na horyzoncie najważniejszy czas w łowieckim kalendarzu.

Przed sezonem

Lecz zanim wyruszycie na pierwsze łowy na pióro i zaczniecie poszukiwania byków, zajrzyjcie do najnowszego numeru „Łowca Polskiego”.

Dlaczego pierwszy września to dobry czas na rozpoczęcie sezonu na blaszkodziobe? Czy są jakiekolwiek merytoryczne podstawy, aby jeszcze opóźnić inaugurację polowań na kaczki? O tym przeczytacie w artykule „Rozwiązać krzyżówkę” autorstwa Marka Panka.

Jedynym gatunkiem ptactwa, na który możemy polować od połowy sierpnia, pozostaje grzywacz. Tajemnice życia jedynego naszego łownego gołębia odkrywa dr hab. Paweł Nasiadka. 

Jak przekonać do naszej pasji sceptyków? Jakich używać argumentów i na co zwracać uwagę w wypowiedziach na temat łowiectwa? Swoimi przemyśleniami w artykule „Myśliwych portret własny” dzieli się Jakub Jurowicz.

Z okazji jubileuszu stulecia ceniona firma Sako wypuściła na rynek luksusowy sztucer Sako 100. Jaki to repetier i czym różni się od legendarnego modelu 75? Na te pytania opowiada Marek Czerwiński, nasz ekspert od broni i optyki wszelakiej.

Jak sprawić, aby nasz pupil dobrze się zaprezentował na wystawach psich piękności? Wszystko na ten temat wie Andrzej Wilczopolski.

Jakie parametry rozstrzygają o możliwości użytkowania łowieckiego populacji zwierzyny? Czy ocena struktury płci i przyrostu młodych jest przydatna do gospodarowania populacjami? Sprawę wyjaśnia Robert Kamieniarz, profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, autor tekstu „Kluczowe parametry”.

W wakacyjnej kuchni nasi mistrzowie polecają potrawy z kozła i dzika. Jolanta Maślak prezentuje przepis na szaszłyki z rogacza, a Karol Kus proponuje przyrządzenie gulaszu z dziczej łopatki.

Zapraszamy do lektury!
Redakcja

Już od 12,50 zł miesięcznie

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

  • Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

  • Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

  • Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Łowiec Polski

Redakcja

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Numer konta Bank PEKAO S.A.

35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2022 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved