Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Łowiec Polski

Twój miesięcznik

Formularz zgłoszeniowy
Konkurs fotograficzny

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie.

125 lat tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

W lipcowym wydaniu

Nasze łowiska coraz częściej doświadczają skutków suszy...

Lato czeka, czeka „Łowiec”!

Nasze łowiska coraz częściej doświadczają skutków suszy. Wody brakuje nie tylko w polnych oczkach, obniża się również poziom wód gruntowych, a to niesie poważne konsekwencje zarówno dla myśliwych, jak i rolników oraz leśników. Jak zmienić tę sytuację, dowiecie się z lipcowego numeru naszego miesięcznika!

Respektowanie zwierzyny jest wypracowaniem u psa najwyższego poziomu opanowania. Osiągnięcie go będzie o wiele prostsze przy wykorzystaniu wskazówek udzielonych przez Andrzeja Wilczopolskiego.

Sabatti Rover G2 czy Bergara B14? Włoska robota czy hiszpańska pasja? Który czterotakt wybrać? Sezon na rogacze w pełni, więc Marek Czerwiński spieszy z odpowiedzią!

Polując w lipcu na sarny, najczęściej zwracamy uwagę na formę poroża i sylwetę kozła. Nic dziwnego, bo są to cechy niezbędne przy wyborze osobnika do odstrzału. Ale może przy okazji warto spojrzeć na otaczający zwierzęta krajobraz. To przecież nic innego jak suto zastawiony sarni stół – pisze dr hab. inż. Paweł Nasiadka.

Niegdyś kuropatwy były najpospolitszym gatunkiem z łownych kuraków. Dzisiaj za sprawą przemian środowiskowych i intensyfikacji rolnictwa kuropatwa znika z naszych łowisk. Jak temu zapobiec i jakie podjąć działania, doradza w tekście „Powrót do łowisk »Diany«” dr Szymon Hatłas.

Łoś – władca bagien, duch borów i cień pradawnych opowieści, przez wieki postrzegany był jako zdobycz, ale jednocześnie symbol siły natury, dzikości, niezależności i duchowego pośrednictwa między światem ludzi a tym, co niepojęte. Wszystko na ten temat wie dr hab. Aleksandra Matulewska.

W wakacyjnym „Łowcu Polskim” nie mogło zabraknąć przepisu na smakowitości z dziczyzny. Tym razem Jolanta Maślak poleca przepis na medaliony z sarny.

Zapraszamy do lektury!
Redakcja

Już od 12,50 zł miesięcznie

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

  • Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

  • Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

  • Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Łowiec Polski

Redakcja

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Numer konta Bank PEKAO S.A.

35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2022 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved