„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.
Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.
Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).
Co podać na świąteczny stół? W naszej opinii Wielkanoc bez żurku – oczywiście na dziczyźnie – po prostu się nie liczy! W kwietniowym numerze „Łowca Polskiego” własny przepis na tę wyśmienitą zupę podaje Anna Anklewicz, a Jolanta Maślak poleca szybki sposób na przyrządzenie żeberek z dzika.
Ale nie cały numer poświęcamy kulinariom! Od kwietnia wchodzą w życie nowe zasady selekcji samców zwierzyny płowej. W jakim celu zostały wprowadzone i dlaczego obowiązujące dotychczas się nie sprawdziły? Tego dowiecie się z wywiadu, jakiego udzielił nam dr hab. Robert Kamieniarz, przewodniczący komisji hodowlanej NRŁ ds. zwierzyny grubej.
Wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy w związku ze zmianami ustawy Prawo łowieckie, zakazującymi zabierania nieletnich na polowania, nasza społeczność ma jakiekolwiek narzędzia do zapobieżenia negatywnym skutkom nowych uregulowań? Oczywiście, że tak! Więcej na ten temat w artykule Jakuba Jurowicza „Pan od przyrody”.
Co nowego można było zobaczyć na odbywających się w Norymberdze targach broni IWA, jednej z największych tego typu imprez w Europie? Informacje zebrał dla Was Marek Czerwiński. Czy wiedzieliście, że Szwecja jest ojczyzną doskonałych psów gończych? O hamiltonach i ich wykorzystaniu w polskich łowiskach pisze Andrzej Wilczopolski.
Tym razem dr hab. inż. Paweł Nasiadka zajmuje się jednym z najgroźniejszych gatunków inwazyjnych – szopem praczem. Niech nas nie zmyli sympatyczny wygląd przybysza zza oceanu – konsekwencje pojawienia się szopów praczy w naszych łowiskach mogą być bardzo poważne. Stąd też tytuł artykułu – „Fatalne zauroczenie”.
W kwietniowym wydaniu „Łowca Polskiego” nie zabraknie też porad praktycznych. Jak przygotować łowisko do rozpoczynającego się sezonu? Na czym skupić się podczas pierwszych prac w nowym roku gospodarczym? Swoim bogatym doświadczeniem dzieli się Hubert Miszczuk.
Zapraszamy do lektury!
Redakcja
Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej
Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy
Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań