Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Łowiec Polski

Twój miesięcznik

Formularz zgłoszeniowy
Konkurs fotograficzny

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

124 lata tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

W kwietniowym wydaniu

Co podać na świąteczny stół i nie tylko!

Na nowy sezon

Co podać na świąteczny stół? W naszej opinii Wielkanoc bez żurku – oczywiście na dziczyźnie – po prostu się nie liczy! W kwietniowym numerze „Łowca Polskiego” własny przepis na tę wyśmienitą zupę podaje Anna Anklewicz, a Jolanta Maślak poleca szybki sposób na przyrządzenie żeberek z dzika.

Ale nie cały numer poświęcamy kulinariom! Od kwietnia wchodzą w życie nowe zasady selekcji samców zwierzyny płowej. W jakim celu zostały wprowadzone i dlaczego obowiązujące dotychczas się nie sprawdziły? Tego dowiecie się z wywiadu, jakiego udzielił nam dr hab. Robert Kamieniarz, przewodniczący komisji hodowlanej NRŁ ds. zwierzyny grubej.

Wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy w związku ze zmianami ustawy Prawo łowieckie, zakazującymi zabierania nieletnich na polowania, nasza społeczność ma jakiekolwiek narzędzia do zapobieżenia negatywnym skutkom nowych uregulowań? Oczywiście, że tak! Więcej na ten temat w artykule Jakuba Jurowicza „Pan od przyrody”.

Co nowego można było zobaczyć na odbywających się w Norymberdze targach broni IWA, jednej z największych tego typu imprez w Europie? Informacje zebrał dla Was Marek Czerwiński. Czy wiedzieliście, że Szwecja jest ojczyzną doskonałych psów gończych? O hamiltonach i ich wykorzystaniu w polskich łowiskach pisze Andrzej Wilczopolski.

Tym razem dr hab. inż. Paweł Nasiadka zajmuje się jednym z najgroźniejszych gatunków inwazyjnych – szopem praczem. Niech nas nie zmyli sympatyczny wygląd przybysza zza oceanu – konsekwencje pojawienia się szopów praczy w naszych łowiskach mogą być bardzo poważne. Stąd też tytuł artykułu – „Fatalne zauroczenie”.

W kwietniowym wydaniu „Łowca Polskiego” nie zabraknie też porad praktycznych. Jak przygotować łowisko do rozpoczynającego się sezonu? Na czym skupić się podczas pierwszych prac w nowym roku gospodarczym? Swoim bogatym doświadczeniem dzieli się Hubert Miszczuk.

Zapraszamy do lektury!
Redakcja

Już od 12,50 zł miesięcznie

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

  • Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

  • Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

  • Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Łowiec Polski

Redakcja

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Numer konta Bank PEKAO S.A.

35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2022 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved

Przekaż 1,5% podatku!

Przekaż 1,5 % podatku
dla zwierzyny drobnej