„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.
Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.
Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).
O roli myśliwych w społeczeństwie, o zadaniach, jakie powinniśmy podejmować w celu wzbogacenia bioróżnorodności, oraz o tym, jak w tych kwestiach współpracować z państwem, dowiecie się z traktującego o francuskim łowiectwie tekstu „Ptaki ciernistych krzewów” autorstwa Pawła Norberta Graczyńskiego.
Duży nie zawsze znaczy lepszy. O tym, czy amerykańskie półciężarówki (pickupy) nadają się do naszych łowisk i na co zwracać uwagę przy ich wyborze, pisze w artykule „W rozmiarze XXL” Rafał Marton, nasz ekspert od motoryzacji.
Dla starszych myśliwych grudzień to przede wszystkim czas polowań na zające. Dlatego też, z myślą o wszystkich gospodarzach łowisk, którym zależy na odbudowie populacji tego gatunku, zamieszczamy artykuł dr hab. inż. Pawła Nasiadki „Co ty wiesz o szaraku”, poświęcony badaniom dotyczącym zachowań zajęcy.
Pies legawy kojarzy się nam głównie z polowaniem na ptactwo. Mało kto jednak wie, że wszelkiej maści wyżły doskonale się sprawdzają także jako poszukiwacze postrzałków podczas zajęczych łowów. Jak ułożyć legawca do tego celu, doradza Andrzej Wilczopolski.
Czy aby na pewno ostatni tur padł na Mazowszu i czy istnieje szansa na odtworzenie tego legendarnego zwierza, o którym wspominał Adam Mickiewicz, nazywając go puszcz imperatorem? Wszystko na ten temat wie Marek Piotr Krzemień, autor tekstu „Gdzie turowie bywają”.
Choć firma Remington ogłosiła upadek, to jednak znaleźli się nowi właściciele, którzy postanowili przywrócić jej dawny blask. O historii amerykańskiej marki i rożnych modelach sztucerów z literką „R” opowiada Marek Czerwiński.
A co podać na świąteczny stół? Jolanta Maślak zmienia nieco tradycję i zamiast karpia proponuje sandacza w grzybowo-śmietanowym sosie, a Anna Anklewicz podaje przepis na grzybową w wersji wigilijnej oraz bożonarodzeniowej, czyli wzbogaconej o pulpety z dziczyzny.
Redakcja
Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej
Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy
Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań