Darz bór

Twój miesięcznik

Prenumerata

Sklep internetowy

O wydaniu

Historia

Redakcja

Konkurs fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

121 lat tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

O NAJNOWSZYM NUMERZE

Wydanie majowe

Sezonie, otwórz się!
Już za chwilę rozpoczniemy majówkę, ale wcześniej warto zapoznać się z nowym wydaniem „Łowca Polskiego”!

Selekcjonerzy z pewnością nie przeoczą artykułu o najmocniejszych parostkach zdobytych w minionym sezonie. Lektura artykułu Wacława Matyska pt. „Kopalnia złota” to najlepszy sposób, by umilić sobie czas pozostały do 11 maja.

Powszechnie wiadomo, że jesteśmy dostarczycielami najzdrowszego i najbardziej ekologicznego mięsa. Nabiera to jednak szczególnego znaczenia w sytuacji zagrożenia konfliktem zbrojnym. Podobnie jak fakt, że umiemy strzelać, posiadamy strzelnice i możemy organizować tam dla społeczeństwa kursy posługiwania się bronią. O tym, kto konkretnie może prowadzić takie szkolenia, dowiecie się z tekstu Pawła Norberta Graczyńskiego pt. „Żywią i bronią”.

Jego życie to sport i łowiectwo. Mirosław Okniński jest nie tylko zawodnikiem i trenerem mieszanych sztuk walki, ale także myśliwym i pasjonatem strzelectwa. Jak udaje mu się połączyć te wszystkie pasje? Przeczytajcie wywiad, którego mistrz udzielił Katarzynie Lewańskiej-Tukaj.

Jak przygotować psa do nowego sezonu? Jakie komendy i zadania ćwiczyć, aby nasz pupil nie przytył i zachował kondycję? Odpowiedzi znajdziecie w artykule „Między sezonami” naszego eksperta od kynologii łowieckiej Andrzeja Wilczopolskiego.

Czy dzik na pewno jest sprzymierzeńcem leśnika? Czy buchtowanie przynosi lasowi korzyści? Na te i na inne pytania odpowiada dr hab. inż. Paweł Nasiadka w tekście „Zły dobry dzik”.

W majowym numerze nie mogło rzecz jasna zabraknąć frykasów z wiosennego rogacza. Joanna Maślak poleca kiełbasę z sarniaka, a Karol Kus (Karol Kus Masz To W Lesie) proponuje zapiekaną sarninę w cebulowych miseczkach.

Redakcja

Już od 12,5 zł miesięcznie

W prenumeracie zbiorowej najtaniej!

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Dane kontaktowe

Redakcja czasopisma „Łowiec Polski”
Wydział Medialno-Wydawniczy, Polski Związek Łowiecki – Zarząd Główny

Redakcja:

Kontakt: redakcja@pzlow.pl

Bartosz Marzec - redaktor naczelny - b.marzec@pzlow.pl

Wacław Matysek – sekretarz redakcji - w.matysek@pzlow.pl

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Wacław Matysek - ogloszenia@pzlow.plreklamy@pzlow.pl

Biuro obsługi prenumeraty:

Kontakt: prenumerata@pzlow.pl, tel. 22 336 75 52, (pon.-pt., godz. 8.00-18.00)

Numer konta Bank PEKAO S.A. 35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2020 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved