Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Łowiec Polski

Twój miesięcznik

Formularz zgłoszeniowy
Konkurs fotograficzny

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

124 lata tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

W lutowym wydaniu

Nie wiemy wprawdzie, czy zima powróci...

Idzie luty, a z nim "Łowiec"

Zaręczamy jednak, że nawet jeśli aura nie będzie sprzyjać polowaniu, to z nowym numerem „Łowca Polskiego” nuda Was nie czeka!

Fakt, że święty Hubert jest patronem zarówno myśliwych, jaki i jeźdźców, oraz duże zainteresowanie młodzieży hippiką należy wykorzystać do promocji naszej pasji. Właśnie nadarza się ku temu okazja, ponieważ w części kraju trwają ferie zimowe. Przedstawiciele zarządów okręgowych PZŁ oraz poszczególnych kół łowieckich powinni kontaktować się z właścicielami stajni, którzy są równocześnie naszymi kolegami po strzelbie, w celu zorganizowania zajęć dla dzieci (pod okiem profesjonalnych instruktorów jeździectwa). Więcej na ten temat w tekście „Młodzież na koń!”.

We Francji powstało ugrupowanie Alliance Rurale, które będzie walczyć o ochronę interesów tradycyjnych dziedzin życia wiejskiego, jak rolnictwo, rybołówstwo, łowiectwo i jeździectwo. Czy w Polsce powinniśmy pójść tą drogą? Jak skutecznie walczyć o interesy naszego środowiska, na jakie tematy zwracać uwagę, formułując przekaz medialny, i gdzie szukać sojuszników? Odpowiedzi na te pytania szuka Rafał Nowicki, autor artykułu „Sojusz dla natury”.

Jako syn leśniczego do spraw łowieckich w Nadleśnictwie Spała, od najmłodszych lat zaciekawiony lasem i jego mieszkańcami, nawet w zamierzchłych czasach PRL znał historię dawnej rezydencji myśliwskiej carów, a później prezydentów II Rzeczypospolitej, o której głośno się wówczas nie mówiło. Dziś podejrzewa, że początki jego kolekcjonerskiej pasji wiążą się z jedną z nielicznych pozostałości pałacu – posągiem żubra, którego historię badał, prowadząc historyczne śledztwo. Przez myśl mu wówczas nie przeszło, jaki finał dopisze do tego życie, najbardziej oryginalny ze scenarzystów. O Marku Stańczykowskim przeczytacie w artykule „Upolować żubra”.

Amerykanin o swojsko brzmiącym nazwisku to nie tylko konstruktor półautomatycznych karabinków i strzelb samopowtarzalnych, ale także świetny strzelec sportowy i myśliwy. O Jerrym Miculku wie wszystko Marek Czerwiński.

Większość myśliwych poluje na ptactwo przede wszystkim dla psów. Oczywiście aromatyczny, delikatny i krzepiący rosół z bażanta to wielka atrakcja kulinarna, ale obserwowanie własnego czworonoga podczas łowów na pióro daje tyle przyjemności, że nic nie może z tym konkurować. Tak twierdzi Andrzej Wilczopolski, który swym bogatym doświadczeniem dzieli się w artykule „Z płochaczem po bukiet”.

W dyskusji o sensie naszej pasji powraca temat szkód łowieckich. Warto więc przypomnieć, że kilka lat temu zgłoszono propozycję ustanowienia Funduszu Odszkodowawczego, do którego miałyby trafiać pieniądze od kół łowieckich i z budżetu państwa. Pomysł upadł, bo koszty wprowadzenia tego mechanizmu oszacowano na… 2 miliardy złotych rocznie! A jak obecnie przedstawia się kwestia odszkodowań? Rafał Nowicki wyjaśnia, jak wyglądają procedury i o czym nie wolno zapomnieć.

W lutowym wydaniu nie mogło zabraknąć przepisów na smakowite dania z dziczyzny. Tym razem Jolanta Maślak poleca dwie wersje gulaszu z jelenia: z grzybami i piernikiem, natomiast Anna Anklewicz (Anna Anklewicz Hell’s Kitchen Piekielna Kuchnia) kusi pâté z jelenia i gęsich żołądków.

Zapraszamy do lektury!
Redakcja

Już od 12,50 zł miesięcznie

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

  • Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

  • Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

  • Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Łowiec Polski

Redakcja

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Numer konta Bank PEKAO S.A.

35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2022 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved