Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Łowiec Polski

Twój miesięcznik

Konkurs fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

123 lata tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

W grudniowym wydaniu

O tym, co przygotować na bożonarodzeniowy stół, i jak dyskutować przy nim o naszej pasji, przeczytacie w grudniowym numerze „Łowca Polskiego”.

Na świąteczny czas

Nawet dziś istnieją łowiska, gdzie stany zwierzyny drobnej przypominają te sprzed dziesięcioleci. W jednym z nich gospodaruje KŁ „Pionier” z Kazimierzy Wielkiej. Jaka jest tajemnica hodowlanego sukcesu myśliwych z okręgu kieleckiego? O tym przeczytacie w artykule Bartosza Marca.

Dziś Husqvarna kojarzy się z piłami spalinowymi i kosiarkami. A przecież ta skandynawska firma słynęła niegdyś z doskonałej broni myśliwskiej – zarówno kulowej, jak i śrutowej. Wszystko na ten temat wie Marek Czerwiński, autor artykułu „I cóż, że ze Szwecji?”.

Na często zadawane myśliwym pytanie o to, jak można czerpać przyjemność z zabijania, odpowiedzmy prowokacyjnie, parafrazując kwestię wygłoszoną przez Bogusława Lindę: „Co ty wiesz o… polowaniu?”. Bo przyjemność czerpiemy właśnie z polowania, którego przecież nie musi wcale kończyć strzał. O tym, jak mówić o sensie naszej pasji, podpowiada Jakub Jurowicz.

Wielu działaczy antyłowieckich twierdzi, że polowania zbiorowe wywołują u zwierzyny stres. Jednak najnowsze badania przeczą tym tezom, o czym w artykule „Obalony mit” pisze dr hab. inż. Paweł Nasiadka.

Czy grodzenie upraw leśnych jest na pewno konieczne? A może istnieje mniej inwazyjne rozwiązanie? Na te i inne pytania w artykule „Jeśli nie płoty, to co?” odpowiada dr Joanna Harmuszkiewicz.

Rzecz jasna, w grudniowym numerze nie mogło zabraknąć przepisów na świąteczne potrawy. Nasz ekspert od gotowania na żywym ogniu Karol Kus (@Karol Kus Masz To W Lesie) proponuje zająca duszonego w pomidorach, a Jolanta Maślak podaje przepis na karkówkę z dzika w sosie śliwkowym.

Redakcja

Już od 12,50 zł miesięcznie

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

  • Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

  • Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

  • Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Łowiec Polski

Redakcja

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Numer konta Bank PEKAO S.A.

35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2022 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved