Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Łowiec Polski

Twój miesięcznik

Formularz zgłoszeniowy
„Sędzia Pracy Psów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego”

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

124 lata tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

W marcowym wydaniu

Koniec sezonu łowieckiego to czas podsumowań, inwentaryzacji i sporządzania nowych planów łowieckich. Zanim jednak przystąpicie do planowania przyszłego roku gospodarczego, sięgnijcie po marcowe wydanie „Łowca Polskiego”.

Przedwiośnie nasze!

Z grzechami głównymi, popełnionymi przez nasze środowisko, rozprawia się Henryk Mąka. Wskazuje też wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć, podkreślając, że wbrew hasłu roku jubileuszowego: „…wieki przed nami”, czas nie jest po naszej stronie.

Dzięki nowym technologiom, np. nowoczesnym smartfonom z aparatami fotograficznymi i nielimitowanym dostępem do Internetu, myśliwi stają się coraz bardziej widoczni w sieci. Niestety, swymi łowieckimi przeżyciami i zdobyczami nie zawsze dzielą się w przemyślany sposób. Jak to zmienić? O tym w artykule Jakuba Jurowicza.

W tekście „Breton zawodowiec” Andrzej Wilczopolski opisuje najmniejszego z wyżłów – spaniela bretońskiego. Choć rozmiarem przypomina foskteriera, potrafi zaaportować nawet tak dużą zdobycz, jak gęgawa!

Wprawdzie czarny zwierz jest z natury wszystkożerny, ale obecnie z wyboru pozostaje zdecydowanym roślinożercą. Ze względu na rolniczy krajobraz i sposób zagospodarowania łowisk głód dzikom nie zagraża. Wyniki badań przeprowadzonych w lasach spalskich przybliża dr hab. Paweł Nasiadka.

Czy podczas inwentaryzacji musimy korzystać tylko ze starych metod, czy może przyszedł czas, by sięgnąć po zdobycze techniki? Jak za pomocą termowizji obserwacyjnej i wyposażonych w termowizję dronów policzyć występującego w naszych łowiskach zwierza? Rad udziela Hubert Miszczuk.

A co tam w kulinariach? Jolanta Maślak poleca karaimskie przysmaki, czyli pieczone pierogi z farszem z jelenia i dzika. Z kolei Anna Anklewicz podaje przepis na gulasz z jelenia z borowikami i boczkiem z dzika w sosie red wine.

Redakcja

Już od 12,50 zł miesięcznie

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

  • Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

  • Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

  • Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Łowiec Polski

Redakcja

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Numer konta Bank PEKAO S.A.

35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2022 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved

Przekaż 1,5% podatku!

Przekaż 1,5 % podatku
dla zwierzyny drobnej