Łowiec Polski

Twój miesięcznik

Prenumerata

O wydaniu

Historia

Redakcja

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, łucznictwa myśliwskiego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

121 lat tradycji

121 lat tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

O NAJNOWSZYM NUMERZE

Wydanie grudniowe

Łowiec pod choinkę 

Grudniowy Łowiec dociera już do czytelników, a w nim moc artykułów, które zainteresują myśliwych i nie tylko np. tekst „Kto wydzierżawi obwód” czyli wszystko o najnowszym projekcie rozporządzenia ministra klimatu i środowiska w sprawie trybu składania i rozpatrywania wniosków o dzierżawę obwodów łowieckich oraz kryteriów oceny tych wniosków i wnioskodawców.

W grudniowym numerze znajdziecie kolejną odsłonę zwariowanych pomysłów naszych „kochanych zielonych”, którzy tym razem domagają się zakazania polowań zbiorowych. Jak obalić ich mity na temat zbiorówek przeczytacie w tekście „Batalia o zbiorówki”.
O przegęszczeniu populacji zwierzyny przeczytacie w artykule Pawła Norberta Graczyńskiego pt. „Szukając złotego środka” . Autor tłumaczy co powoduje nadmierna liczebność zwierza i jakie to może przynieść skutki w gospodarce rolnej i leśnej, ruchu drogowym czy w samej populacji.
Grudzień od zawsze kojarzy nam się z polowaniami na zające i choć dla większości z nas to tylko marzenia, to jednak są jeszcze rewiry w Polsce gdzie strzelenie kilkudziesięciu kotów w ciągu dnia to żadna sztuka. O tym jak zadbać o łowisko aby móc polować na drobną zwierzynę radzi w tekście pt. „Jak szarak pod miedzą” nasz redaktor naczelny Bartosz Marzec.

Choć epidemia pokrzyżowała nam plany polowań i większość zbiorówek się nie odbędzie, to jednak dzięki zmienionym niedawno zapisom regulaminu polowań, nawet w dobie pandemii, możemy mieć namiastkę zbiorówki. Mowa tu o indywidualnym polowaniu z jednym naganiaczem lub z jednym podkładaczem z psami na dziki. Jak skutecznie przeprowadzić takie łowy przeczytacie w artykule „Jazgot w młodniku” autorstwa Wacława Matyska.
Historię powstania i polowań z kolejną polską rasą psów myśliwskich – gończych polskich – przybliża w artykule „Czarny rycerz powstaje” nasz znakomity kynolog Andrzej Wilczopolski.

Jak wybrać psa i na jakie cechy trzeba zwracać uwagę aby cieszyć się czworonogiem, który sprawdzi się podczas większości polowań radzi w tekście „Uniwersalny pies myśliwski” doskonały mener Marcin Kunikowski.
Nasza diana Aleksendra Leżuch www.instargram.com/lesny.baranek przybliża iście królewskie łowy, czyli monterię odbywającą się w pięknych górzystych rewirach centralnej i południowej Hiszpanii.
O tym, że myśliwi od lat dbają i chronią polską przyrodę wsiedlając zagrożone wyginięciem gatunki np. bobry przypomina w artykule pt. „Problematyczny sukces” Hubert Miszczuk, jeden z największych w Polsce znawców tych przepięknych i pożytecznych gryzoni.

Nasz znawca broni wszelakiej Marek Czerwiński tym razem przypomina historię jednej z najstarszych europejskich fabryk produkujących, tak lubianą i cenioną przez myśliwych amunicję Sellier & Bellot. W artykule znajdziecie opisy i działanie podstawowych pocisków jakie są używane w czeskiej amunicji.
Grudniowa kuchnia myśliwska to nic innego jak smakołyki na świąteczny stół. Tym razem Karol Kus Masz to w lesie proponuje gęś po kaukazku, a Tomasz Łagowski smakowicie opowiada jak przyrządzić inny latający frykas czyli dziką kaczkę z nadzieniem z suszonych śliwek i czosnku.

Już od 12,5 zł miesięcznie

W prenumeracie zbiorowej najtaniej!

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Niższa cena

Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

Terminowa dostawa

Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

Baza wiedzy

Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Dane kontaktowe

Redakcja czasopisma „Łowiec Polski”
Wydział Medialno-Wydawniczy, Polski Związek Łowiecki – Zarząd Główny

Redakcja:

Kontakt: redakcja@pzlow.pl

Bartosz Marzec - redaktor naczelny - b.marzec@pzlow.pl

Wacław Matysek – sekretarz redakcji - w.matysek@pzlow.pl

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów 
Wacław Matysek - ogloszenia@pzlow.plreklamy@pzlow.pl

Biuro obsługi prenumeraty:

Kontakt: prenumerata@pzlow.pl, tel. 22 336 75 52, (pon.-pt., godz. 8.00-18.00)

Numer konta Bank PEKAO S.A. 35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2020 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved