Darz bór

Twój miesięcznik

Prenumerata

Sklep internetowy

O wydaniu

Historia

Redakcja

Konkurs fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, łucznictwa myśliwskiego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

121 lat tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

O NAJNOWSZYM NUMERZE

Wydanie styczniowe

Zacznij od „Łowca”!

Strzelające korki szampanów zapowiedziały nie tylko Nowy Rok, ale i pojawienie się styczniowego wydania „Łowca Polskiego”. Zapraszamy do lektury!

Skoro nastał czas karnawału, nie może zabraknąć artykułów o najszlachetniejszym z darów pól i lasów, który jak najczęściej powinien gościć na stołach Polaków. O tym, że trend zdrowego odżywiania wskazuje dziczyznę jako mięso najbardziej bezpieczne i mające niezwykłe walory nie tylko smakowe, ale i zdrowotne, pisze Katarzyna Lewańska-Tukaj. Natomiast Przemysław Klima, szef kuchni i współwłaściciel lokalu „Bottiglieria 1881”, uhonorowanego prestiżową gwiazdką przyznawaną przez przewodnik kulinarny Michelin, udowadnia, że tatar z jelenia, consommé z bażanta, comber sarny smażony na maśle z przyprawami piernikowymi oraz dojrzewający karczek z dzika przypadną do gustu najbardziej wymagającym smakoszom.

Kwintesencję polowania na bażanty stanowi polowanie z wyżłem – zwłaszcza w skrzącym się, zmrożonym śniegu. Wielka literatura dowodzi, że takie łowy dostarczają nam niezapomnianych wrażeń nie tylko prawdziwie myśliwskich, ale i estetyczny. Pisze o tym ze znawstwem Marek Piotr Krzemień.

Kiedy zdołamy się zachwycić pięknem polowania? – zastanawia się ks. prof. dr hab. Janusz Mączka w artykule „Piękno pasji”. – Otóż wtedy, gdy łowiectwo będzie charakteryzować nieprzeciętność postaw – szacunek dla świata przyrody, dla lasu, który w modlitwie do świętego Eustachego nazwany został „największym cudem natury”, a przy tym odpowiedzialność za niego, połączona ze skromnością.

Kontrowersyjny dla tradycjonalistów temat zastosowanie w łowiectwie AR-ów, czyli broni półautomatycznej o militarnej proweniencji, śmiało podejmuje Hubert Miszczuk. Natomiast Marek Czerwiński dowodzi, że wiadomości o tym, iż szesnastka przeszła do historii strzelectwa i łowiectwa, trzeba uznać za co najmniej przedwczesne. Kaliber ten wciąż znajduje zwolenników! I trudno się dziwić – broń pod ten nabój waży mniej niż pod popularną dwunastkę, a odrzut jest słabszy.

W dziale kulinarnym Karol Kus proponuje golonkę z dzika na miodzie wrzosowym, a Tomasz Jakubiak rosół z pierożkami z bażanta! Ucztę czas rozpocząć!

Już od 12,5 zł miesięcznie

W prenumeracie zbiorowej najtaniej!

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Dane kontaktowe

Redakcja czasopisma „Łowiec Polski”
Wydział Medialno-Wydawniczy, Polski Związek Łowiecki – Zarząd Główny

Redakcja:

Kontakt: redakcja@pzlow.pl

Bartosz Marzec - redaktor naczelny - b.marzec@pzlow.pl

Wacław Matysek – sekretarz redakcji - w.matysek@pzlow.pl

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Wacław Matysek - ogloszenia@pzlow.plreklamy@pzlow.pl

Biuro obsługi prenumeraty:

Kontakt: prenumerata@pzlow.pl, tel. 22 336 75 52, (pon.-pt., godz. 8.00-18.00)

Numer konta Bank PEKAO S.A. 35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2020 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved