Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Łowiec Polski

Twój miesięcznik

Prenumerata

Sklep internetowy

O wydaniu

Co nowego w numerze

Historia

Jak powstał Łowiec polski

Redakcja

Dane kontaktowe

Konkurs fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

123 lata tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

We wrześniowym wydaniu

Już za chwilę rozpocznie się jeden z najwspanialszych spektakli natury – rykowisko.

Czekając na rykowisko

Zanim jednak wyruszycie do łowisk, sięgnijcie po wrześniowe wydanie „Łowca Polskiego”, w którym przeczytacie o najmocniejszych bykach minionego sezonu.

W sezonie 2021/22 myśliwi polujący wyłącznie w obwodach dzierżawionych przez koła łowieckie strzelili ponad 2700 medalowych byków, co stanowi prawie 10 proc. ogólnej liczby upolowanych samców jeleni. Oszczędzanie jeleniej młodzieży przynosi zatem efekt, dlatego w zasadach selekcji nie wolno wprowadzać rewolucyjnych zmian. Szczegóły znajdziecie w artykule Wacława Matyska pt. „Byczy sezon”.

Swoje wyroby sygnuje pieczęcią odyńca, a jako myśliwy wie, że to, co piękne, musi być również użyteczne. Dlatego noże Marka Białousa, wykute ze stali damasceńskiej, a oprawione m.in. w kieł mamuta, patroszą w zasadzie same, jeśli im tylko za bardzo nie przeszkadzać. Więcej w artykule Bartosza Marca pt. „Jak hartowała się stal”.

Sekrety wabienia jeleni zdradza Andrzej Misiak, dwukrotny wicemistrz Europy w tej trudnej sztuce. Artykuł „Portret z trytonem” nie powinien ujść Waszej uwadze przed wyruszeniem na polowanie w czasie rykowiska!

Czy modną ostatnio dietę wegańską można polecić każdemu? I czy nie wiąże się z nią żadne niebezpieczeństwo? Na te pytania w artykule „Ryzykowna propozycja” odpowiada Jan Drzewiec.

Na naszym rynku pojawiła się nowa optyka do zadań specjalnych. Czy lunety amerykańskiej firmy Arken Optics sprawdzą się zarówno w łowiectwie, jak i strzelectwie dalekodystansowym? Pytanie to postawił sobie nasz ekspert Marek Czerwiński.

„Kaganek świętego Huberta” to kolejny artykuł Jakuba Jurowicza, który dowodzi, że nie zwiększy się poziomu społecznej akceptacji łowiectwa bez upowszechnienia wiedzy przyrodniczej. 

We wrześniowym numerze nie mogło zabraknąć przepisów na potrawy dzikiej kuchni. Nasz specjalista od gotowania na ogniu Karol Kus (Karol Kus Masz To W Lesie) proponuje myśliwską zupę kurkową, a Jolanta Maślak – zupę gulaszową z jelenia.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja

Już od 12,50 zł miesięcznie

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

  • Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

  • Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

  • Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Łowiec Polski

Redakcja

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Numer konta Bank PEKAO S.A.

35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2022 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved

Hubertus Ogólnopolski 2022

Malbork,
8-9 października 2022