Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Łowiec Polski

Twój miesięcznik

Formularz zgłoszeniowy
Konkurs fotograficzny

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

124 lata tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

W grudniowym wydaniu

Oczekiwanie na wigilijne polowanie i spotkanie w gronie przyjaciół umili Wam lektura grudniowego wydania „Łowca Polskiego”, które właśnie trafiło do sprzedaży.

Przed pierwszą gwiazdką

O roli myśliwych w społeczeństwie, o zadaniach, jakie powinniśmy podejmować w celu wzbogacenia bioróżnorodności, oraz o tym, jak w tych kwestiach współpracować z państwem, dowiecie się z traktującego o francuskim łowiectwie tekstu „Ptaki ciernistych krzewów” autorstwa Pawła Norberta Graczyńskiego.

Duży nie zawsze znaczy lepszy. O tym, czy amerykańskie półciężarówki (pickupy) nadają się do naszych łowisk i na co zwracać uwagę przy ich wyborze, pisze w artykule „W rozmiarze XXL” Rafał Marton, nasz ekspert od motoryzacji.

Dla starszych myśliwych grudzień to przede wszystkim czas polowań na zające. Dlatego też, z myślą o wszystkich gospodarzach łowisk, którym zależy na odbudowie populacji tego gatunku, zamieszczamy artykuł dr hab. inż. Pawła Nasiadki „Co ty wiesz o szaraku”, poświęcony badaniom dotyczącym zachowań zajęcy.

Pies legawy kojarzy się nam głównie z polowaniem na ptactwo. Mało kto jednak wie, że wszelkiej maści wyżły doskonale się sprawdzają także jako poszukiwacze postrzałków podczas zajęczych łowów. Jak ułożyć legawca do tego celu, doradza Andrzej Wilczopolski.

Czy aby na pewno ostatni tur padł na Mazowszu i czy istnieje szansa na odtworzenie tego legendarnego zwierza, o którym wspominał Adam Mickiewicz, nazywając go puszcz imperatorem? Wszystko na ten temat wie Marek Piotr Krzemień, autor tekstu „Gdzie turowie bywają”.

Choć firma Remington ogłosiła upadek, to jednak znaleźli się nowi właściciele, którzy postanowili przywrócić jej dawny blask. O historii amerykańskiej marki i rożnych modelach sztucerów z literką „R” opowiada Marek Czerwiński.

A co podać na świąteczny stół? Jolanta Maślak zmienia nieco tradycję i zamiast karpia proponuje sandacza w grzybowo-śmietanowym sosie, a Anna Anklewicz podaje przepis na grzybową w wersji wigilijnej oraz bożonarodzeniowej, czyli wzbogaconej o pulpety z dziczyzny.

Redakcja

Już od 12,50 zł miesięcznie

Wybierając prenumeratę, mamy pewność, że w czasie, na jaki ją zamówiliśmy za gazetę zapłacimy stałą niezmienną cenę.

Dlaczego warto wykupić prenumeratę

  • Niższa cena

Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej

  • Terminowa dostawa

Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy

  • Baza wiedzy

Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań

Łowiec Polski

Redakcja

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Numer konta Bank PEKAO S.A.

35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2022 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved