Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Zarząd Główny

fot. Ministerstwo Klimatu

Paweł Lisiak
Przewodniczący Zarządu Głównego
Łowczy Krajowy

Nowy Łowczy Krajowy jest myśliwym i członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 1992 r., z uprawnieniami selekcjonerskimi od 1995 r. Związany jest z KŁ nr 3 „Knieja” Krotoszyn, którego jest prezesem (od 2010 r.) i delegatem na Zjazd Okręgowy (od 2010 r. ).

Pasją Łowczego jest kynologia. Od 1997 r. pełni funkcję przewodniczącego Komisji Kynologicznej w Zarządzie Okręgowym w Kaliszu, od 2005 r. jest kwalifikowanym instruktorem kynologii, a od 2019 r. przewodniczącym Komisji Kynologicznej Naczelnej Rady Łowieckiej.

Paweł Lisiak został odznaczony Złotym (2016 r.), Srebrnym (2011 r.) i Brązowym (2001 r.) Medalem Zasługi Łowieckiej; medalem za Zasługi w Rozwoju Wielkopolskiego Łowiectwa (2005 r.) oraz tytułem Zasłużony dla Łowiectwa Kaliskiego (2000 r.).

Od 2018 r. jest członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej, wcześniej (od 2010 r. ) pełnił funkcję członka Okręgowej Rady Łowieckiej.

Pochodzi z Krotoszyna (woj. Wielkopolskie). Posiada wykształcenie wyższe. Do czasu objęcia nominacji na Łowczego Krajowego był dyrektorem firmy MAHLE Polska Sp. z.o.o. w Krotoszynie. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.

Ewa Kraska jest myśliwym od 2007 roku, posiada uprawnienia selekcjonerskie oraz sędziego i instruktora strzelectwa. Związana jest z Kołem Łowieckim „Cietrzew” w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach, gdzie od 2010 roku pełni funkcję skarbnika, od 2015 roku delegat koła na Zjazd Okręgowy.

Pasja Ewy Kraski to kynologia oraz strzelectwo myśliwskie. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Dian w tym pięciokrotną drużynową Mistrzynią Polski. Od 2019 roku Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Klubu Wyżłów Weimarskich przy PZŁ.

Została odznaczona Srebrnym i Brązowym Medalem  Zasługi Łowieckiej, Złotym Medalem Zasłużony dla Łowiectwa śląskiego oraz Złotem śląskim.

Od 2019 roku członek Komisji Prawnej Naczelnej Rady Łowieckiej, wcześniej od 2015 roku sekretarz Okręgowej  Rady Łowieckiej w Katowicach.

Ewa Kraska posiada wykształcenie wyższe prawnicze, jest matką dwójki dzieci:  Emilii i Mikołaja.

Damian Przestacki jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 2003 roku. Należy do dwóch kół łowieckich – nr 24 „Szarak” w Kotlinie, w którym jest członkiem Komisji Rewizyjnej, oraz do koła nr 50 „Derkacz” w Jarocinie. Posiada uprawnienia selekcjonerskie. Delegat na Zjazd Okręgowy oraz Krajowy Zjazd Delegatów z Okręgu Kaliskiego. Pełni funkcję przewodniczącego Zespołu Nadzorczo-Kontrolnego w ZO Kalisz.

Od samego początku związany z kynologią łowiecką, od wielu lat zajmuje się podkładaniem psów. Aktywnie działa w obszarze łowieckim m.in. współorganizuje konkursy dla psów myśliwskich, propaguje myślistwo wśród młodzieży szkolnej, jest pomysłodawcą nowych rozwiązań łowieckich. 

Dr hab. nauk technicznych  Damian Przestacki jest profesorem Politechniki Poznańskiej, specjalizuje się w technologii laserowej.