Zarząd Główny

fot. Ministerstwo Klimatu

Paweł Lisiak
Przewodniczący Zarządu Głównego
Łowczy Krajowy

Nowy Łowczy Krajowy jest myśliwym i członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 1992 r., z uprawnieniami selekcjonerskimi od 1995 r. Związany jest z KŁ nr 3 „Knieja” Krotoszyn, którego jest prezesem (od 2010 r.) i delegatem na Zjazd Okręgowy (od 2010 r. ).

Pasją Łowczego jest kynologia. Od 1997 r. pełni funkcję przewodniczącego Komisji Kynologicznej w Zarządzie Okręgowym w Kaliszu, od 2005 r. jest kwalifikowanym instruktorem kynologii, a od 2019 r. przewodniczącym Komisji Kynologicznej Naczelnej Rady Łowieckiej.

Paweł Lisiak został odznaczony Złotym (2016 r.), Srebrnym (2011 r.) i Brązowym (2001 r.) Medalem Zasługi Łowieckiej; medalem za Zasługi w Rozwoju Wielkopolskiego Łowiectwa (2005 r.) oraz tytułem Zasłużony dla Łowiectwa Kaliskiego (2000 r.).

Od 2018 r. jest członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej, wcześniej (od 2010 r. ) pełnił funkcję członka Okręgowej Rady Łowieckiej.

Pochodzi z Krotoszyna (woj. Wielkopolskie). Posiada wykształcenie wyższe. Do czasu objęcia nominacji na Łowczego Krajowego był dyrektorem firmy MAHLE Polska Sp. z.o.o. w Krotoszynie. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.

Członkowie Zarządu Głównego

Grzegorz Karpik jest myśliwym od 1981 r. Związany jest z Kołem Łowieckim Ostoja w okręgu toruńskim. Od początku swojej myśliwskiej drogi pełnił  liczne funkcje w strukturach PZŁ. Był skarbnikiem i trzykrotnie łowczym swojego macierzystego koła łowieckiego. Był Delegatem Koła na  Zjazd Wojewódzki w 1995 r, członkiem Okręgowej Komisji Rewizyjnej od 1995 r. do 2000 r., członkiem Okręgowej Rady Łowieckiej od 2000 r., członkiem Sejmiku woj. Kuj – Pomorskiego od 2005 r do rozwiązania, członkiem Komisji Kynologicznej ORŁ od  2005 r. do 2010 r. oraz przewodniczącym Komisji Hodowlanej ORŁ  od 2010 r.  do 2018 r.

Ze względu na zaangażowanie w polskie łowiectwo został odznaczony Brązowym, Srebrnym oraz Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej, a także medalem za zasługi dla łowiectwa w woj. Kujawsko -Pomorskim  oraz medalem Za zasługi dla łowiectwa w Okręgu Toruń. Posiada najwyższe łowieckie odznaczenie – Złom, które przyznano mu w 2011 r. oraz Medal św. Huberta, którym został odznaczony w 2014 r.

Prywatnie ojciec dwójki dzieci: Pauliny i Michała.  Właściciel i Prezes Zarządu spółki PW Tratex Toruń. Urodzony na Kujawach. Torunianin od 1971 roku. Z wykształcenia jest energetykiem.

Ewa Kraska jest myśliwym od 2007 roku, posiada uprawnienia selekcjonerskie oraz sędziego i instruktora strzelectwa. Związana jest z Kołem Łowieckim „Cietrzew” w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach, gdzie od 2010 roku pełni funkcję skarbnika, od 2015 roku delegat koła na Zjazd Okręgowy.

Pasja Ewy Kraski to kynologia oraz strzelectwo myśliwskie. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Dian w tym pięciokrotną drużynową Mistrzynią Polski. Od 2019 roku Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Klubu Wyżłów Weimarskich przy PZŁ.

Została odznaczona Srebrnym i Brązowym Medalem  Zasługi Łowieckiej, Złotym Medalem Zasłużony dla Łowiectwa śląskiego oraz Złotem śląskim.

Od 2019 roku członek Komisji Prawnej Naczelnej Rady Łowieckiej, wcześniej od 2015 roku sekretarz Okręgowej  Rady Łowieckiej w Katowicach.

Ewa Kraska posiada wykształcenie wyższe prawnicze, jest matką dwójki dzieci:  Emilii i Mikołaja.

Jarosław Kuczaj pracuje w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu na stanowisku Głównego Specjalisty Służby Leśnej ds. łowiectwa w Wydziale Gospodarki Leśnej.

W 2002 ukończył Technikum Leśne w Starym Sączu, w 2007 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera zootechnika na UTP w Bydgoszczy, a w 2013 roku ukończył z tytułem magistra inżyniera kierunek Leśnictwo na SGGW w Warszawie. W marcu rozpoczął studia Menedżerskie Studia Podyplomowe Przywództwo, Przedsiębiorczość, Partnerstwo na SGH w Warszawie.

Wielokrotnie delegowany do reprezentowania Polskiego Związku Łowieckiego w ogólnych zgromadzeniach Międzynarodowej Rady Łowiectwa i Ochrony Przyrody (CIC), w tym młodzieżowej roboczej grupy (CIC Young Opinion Working Group). Posiada międzynarodowe uprawnienia CIC do wyceny trofeów łowieckich. Reprezentował PGL LP na spotkaniu Dyrektorów ds. łowiectwa krajów Unii Europejskiej w 2018 roku.

Jest członkiem Koła łowieckiego nr 3 Bażant w Bądkowie, odznaczony medalem Za Zasługi dla Łowiectwa Kujawsko-Dobrzyńskiego.

Nowo powołany członek Zarządu Głównego, w bieżącym roku odbył praktyczny staż w biurze FACE w Brukseli, promując PGL LP oraz PZŁ w Europie.

Jest sądeczaninem; żonaty, ma córkę Marysię.

Minister Środowiska, Michał Woś, nominował nowego członka Zarządu Głównego PZŁ. Został nim Jakub Rafalski, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim.

Kolega Rafalski pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach łowieckich. Jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 1990 r. Posiada uprawnienia selekcjonerskie. Przynależy do dwóch kół łowieckich, nr 16 „Gęgawa” w Uniejowie, z którym związany jest od dziecka oraz nr 5 „Gospodarz” w Borowie.

W 2020 r. ukończył studia podyplomowe i uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration. Obecnie pracuje w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polski, jako koordynator wizyt krajowych Prezydenta RP.