My vs COVID-19

0
Kwota zebrana na walkę z COVID-19

Jako społecznicy nie mogliśmy pozostać bierni w obliczu wyzwania przed jakim stanął cały nasz kraj – epidemii COVID 19. Stajemy na wysokości zadania i udowadniamy, że jesteśmy grupą społeczną, która chętnie włącza się w akcje charytatywne.

 Oddolne inicjatywy pojedynczych myśliwych, kół łowieckich czy zarządów okręgowych zaczęły pojawiać się w pierwszych dniach walki z wirusem, czyli mniej więcej od 12 marca, kiedy rząd wydał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu epidemicznego na terenie naszego kraju. 

Nasze działania to przede wszystkim pomoc lokalna, bo jesteśmy blisko małych społeczności  i wiemy, komu i jaka pomoc jest najbardziej potrzebna, ale działamy też ponadregionalnie. 

Poniżej znajdują się informacje o naszych inicjatywach w walce z wirusem SARS-CoV-2. 

Tych oddolnych akcji zapewne jest więcej, informujcie nas o nich, a my puścimy je dalej w świat.
Piszcie na nasz adres:
rzecznikprasowy@pzlow.pl.

W ramach walki z chorobą COVID-19, Łowczy Krajowy, Paweł Lisiak,  zainicjował akcję oddawania osocza przez ozdrowieńców

Zobacz raport o pierwszych Polakach zakażonych koronawirusem.

Akcja oddawania osocza

Inicjatywy Zarządów Okręgowych w walce z COVID-19

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 15, 000 ZŁ.

Koła Łowieckie dzierżawiące obwody na terenie okręgu Biała Podlaska zaangażowały się w pomoc finansową dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej. Zbiórka trwa, do tej pory siedem kół wpłaciło 15,000 tys. zł. 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 24 800  ZŁ.

Koła łowieckie, jak i myśliwi indywidualni do końca kwietnia 2020 r. przekazali kwotę 21 200 zł na rzecz lokalnej służby zdrowia. Zebrane pieniądze pozwolą na zakup środków ochrony osobistej dla Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 5 000 ZŁ. 

Koło Łowieckie „Wierchy” w Milówce przekazało kwotę 5 tys.  zł na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 35 000 ZŁ. 

W Zarządzie Okręgowym PZŁ w Bydgoszczy akcje pomocowe cały czas trwają. Do tej pory (listopad 2020) dostaliśmy informację z kilkunastu kół z potwierdzeniem poniesionych kosztów. Łącznie na przekazane wsparcie poszło ok. 35 tys. zł, z czego m.in. 5 tys. przekazane przez ZO Bydgoszcz, pozostała kwota 8 tys. koła łowieckie i indywidualni myśliwi. Na pomoc składały się głównie maseczki i przyłbice oraz dziczyzna dostarczona przez myśliwych, przerobiona i przekazana lekarzom oraz paniom szyjącym nam maseczki „pro bono”. Obdarowano nasze szpitale, Domy Pomocy Społecznej i Pogotowia.

Łącznie do końca kwietnia przekazano 12000 szt maseczek, 500 szt. przyłbic, 140 kg wyrobów z dziczyzny.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 4 455 ZŁ

Pomoc z kół łowieckich wciąż spływa. Do końca kwietnia trzy koła łowieckie przekazały wartość 4455 zł dla lokalnej służby zdrowia. 

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 20 835  ZŁ 

12 kół łowieckich i ZO Ciechanów przekazały łącznie pomoc o wartości ponad 20 tys. zł. W ramach pomocy zakupiono środki dezynfekujące dla urzędu gminy w Grudusku (patrz zdjęcie), ozonator dla szpitala specjalistycznego w Ciechanowie. Wpłacono też środki na rzecz Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie,   SPZZOZ im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku oraz Ośrodków Zdrowia w Orzyszu i Glinojecku. 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 19 000 ZŁ 

Koło Łowieckie „Chrząstów Koniecpol” przekazało tysiąc złotych do Domu Opieki Społecznej w Lelowie na zakup środków do ochrony osobistej, natomiast Koło łowieckie „ŁOŚ” Bytom za kwotę 18 tys. zł  zakupiło maseczki ochronne do Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu, UM w Dobrodzieniu, Służby Maltańskiej w Nysie.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 90, 475  zł. 

Myśliwi indywidualni, koła łowieckie, jak i ZO Elbląg przekazali łącznie 18 650 maseczek (jednorazowych, wielorazowych i specjalistycznych), 7500 przesłon, 75 fartuchów i jeden ozonator dla lokalnej służby zdrowia. 

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 51 155 zł.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Gdańsku zorganizował zbiórkę funduszy na „Pomoc dla służby zdrowia w walce z COVID-19”. Do końca kwietnia zebrano 51.155 zł za które zakupiono głównie urządzenia do ozonowania pomieszczeń dla lokalnych placówek służby zdrowia. 

Ponadto w okręgu gdańskim koła łowieckie oraz myśliwi podjęli szereg inicjatyw i wspomagają lokalnie jednostki służby zdrowia. Akcje te wciąż trwają, więc kwotowa wartość pomocy wzrośnie. 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 29 000 zł.

ZO PZŁ w Gorzowie Wlkp. w ramach ogólnopolskiej akcji „Myśliwi pielęgniarkom i lekarzom” uszyto 4 250 maseczek, które trafiły do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wlkp., Szpitali w Sulęcinie i Gorzowie Wlkp. oraz Domów Pomocy Społecznej w Tursku, Gorzowie Wlkp. i Drezdenku. Dodatkowo w ramach przedmiotowej akcji przekazano do Stacji Pogotowia Ratunkowego  oraz Szpitala w Gorzowie Wlkp. 400 przyłbic oraz 18 kombinezonów ochronnych.

Koło łowieckie „Dzik” w Słońsku posiadające status OPP z pozyskanego 1% w ramach akcji „Myśliwi Rodakom” zakupili i rozdali rodakom powracającym do kraju i oczekującym w kilkukilometrowej kolejce na przejściu granicznym z Niemcami 2000 butelek z wodą mineralną oraz kilkaset jabłek. Następnie w ramach przedmiotowej akcji uszyto 400 maseczek ochronnych, które wraz z wodą mineralną i wyrobami z dziczyzny przekazano do Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

#Myśliwi rodakom – Artykuł

Koło łowieckie „Rogacz” w Międzyrzeczu przeznaczyło kwotę 10 000 zł na zakup Kardiomonitora transportowego SVM Nihon Kohden dla Szpitala Powiatowego w Międzyrzeczu.

Koła łowieckie Powiatu Strzelecko-drezdeneckiego, a dokładnie siedem wsparło kwotą 7 000 zł Szpital Powiatowy w Drezdenku. Następnie zakupili materiał do uszycia kombinezonów ochronnych dla pracowników tego szpitala.

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 28 000 zł.

Koło Łowieckie „Jenot” Bogatynia dokonało darowiznę 21.000 PLN po to, aby wesprzeć szpitale w walce z wirusem:

 1. Szpital w Zgorzelcu – 7000zł
 2. Szpital w Bogatyni – 7000zł
 3. Szpital w Żaganiu – 7000zł

Dodatkowo Koła Bolesławieckie kupiły wodę mineralna dla szpitala zakaźnego (jednoimiennego) w Bolesławcu za 2.700 złotych, a Łowczy Okręgowy z własnych środków zorganizował 5.000 przyłbic, które trafiły do DPS-u prowadzonego przez Caritas w Jeleniej Górze i do Szpitala Wojewódzkiego. 

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 135  740  zł.

ZO PZŁ w Kaliszu rozpoczął zbiórkę finansową wśród Kół Łowieckich na zakup sprzętu medycznego do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

Na dzień dzisiejszy zebrano kwotę 27.740zł. Zakup sprzętu nastąpi w maju.

Dodatkwo myśliwi z okręgu kaliskiego i częściowo sieradzkiego zakupili dla szpitala zakaźnego w Kępnie w pełni wyposażony ambulans na kwotę 108 tys. zł. 

22 maja delegacja myśliwych okręgu kaliskiego PZŁ w obecności mediów lokalnych. Przekazała „Dar serca”na walkę z Covid-19. Przekaz pieniężny na kwotę 29.740 zł., dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im.Ludwika Perzyny w Kaliszu. Dyrektor szpitala podziękował serdecznie za kolejną,  jakże potrzebną inicjatywę myśliwych. 
 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 56 320 zł 

Koło Łowieckie Akteon Warszawa przekazało  15.000 zł na środki ochrony  dla ZOZ Końskie, oraz wsparcie zbiórek  ZO PZŁ Olsztyn, Płock, Biała Podlaska, Katowice.

Koło Łowieckie Łoś Racibórz przekazało 2 tys. zł dla szpitala zakaźnego w Raciborzu.

Koło Łowieckie Łoś Bytom przekazało 18 tys. zł na zakup 4450 maseczek.  

Koło Łowieckie Remiza Pawłowice przekazało 5  tys. zł na zakup 1000 maseczek dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie

ZO PZŁ Katowice prowadzi akcję wsparcia 3 szpitali zakaźnych (Tychy,Racibórz, Bytom), znajdujących się na terenie okręgu w środki ochrony osobistej. Akcja trwa nadal, obecnie na dzień dzisiejszy na subkoncie mamy zgromadzone 16.320 złotych.

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 250 900 zł 

W ramach tych środków zakupiono i przekazano placówkom służby zdrowia ok. 14100 szt. maseczek ochronnych różnego rodzaju w tym masek specjalistycznych. Kupowano także inne środki ochrony osobistej ( rękawice , kombinezony ochronne , czepki, fartuchy itp.) , płyny dezynfekcyjne oraz dokonywano wpłat środków finansowych na konta placówek.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 7 000 zł.

 W związku z pandemią covid-19 w gronie myśliwych na portalu społecznościowym powstała oddolna inicjatywa, udzielenia pomocy lekarzom i pielęgniarkom, będącym na pierwszej linii frontu w formie przekazania maseczek ochronnych. W pierwszej kolejności zostały zebrane środki na https:// zrzutka.pl /z/mysliwizpomoca ,  gdzie wpłaty wpływały od myśliwych, kół łowieckich oraz różnych darczyńców.

Z tych środków sukcesywnie była kupowana flizelina a w profesjonalnych krojowniach zostały przygotowane gotowe elementy do szycia maseczek ( wymiary zgodne z rozporządzeniem) .

Akcja prowadzona jest równolegle w 29 miastach Polski w których wiele szwalni i ludzi o dobrych sercach, szyje tysiące maseczek trafiających do lokalnych szpitali i ośrodków, gdzie są potrzebne.

Aktualnie ocenia się, że w całej Polsce uszyto i przekazano 140 000 szt maseczek a dotarły do ponad 100 szpitali, domów pomocy społecznej i innych placówek opiekuńczych.

W naszym  konińskim rejonie myśliwi przekazali 2600 szt maseczek, maseczki były szyte przez wolontariuszki z gminy Koło były to; Panie Bernadetta Zalas z Kolonii Czołowo i Małgorzata Krzemińska z Przybyłowa oraz Zakład Pierzarski Jacka Szmidta ze Ślesina (właściciel myśliwy), który poza szyciem ufundował od siebie znaczną część maseczek . Nie wszystkie maseczki udało się uszyć bezpłatnie, za szycie 1250 szt przypadło zapłacić. Niezbędne środki zostały za pośrednictwem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego  w Koninie, Łowczego Bernarda Ruxa zebrane w formie dobrowolnych datków od kół łowieckich powiatu kolskiego.

Przekazania 1500 maseczek do kolskiego szpitala dokonała delegacja: Renata Walczak – Przybylska z Koła Łowieckiego Nr 7„Jeleń” w Kole, Monika Kwaśna z Koła Łowieckiego  im. Literatów Polskich z W-wy oraz Zdzisław Zawadzki z Koła Łowieckiego Nr 8 „Daniel” w Kole.

Kolejną partię 1100 maseczek przekazano w dniu 7 maja 2020r do Domu, Beata Szmidt z Koła Łowieckiego Nr 27 „Rosochacz” z Kleczewa oraz Renata Walczak- Przybylska z KŁ „Jeleń” w Kole.

Rozmawiając podczas przekazania maseczek wiemy o kolejnych potrzebach tych placówek, rękawiczkach jednorazowych, fartuchach ….. czy uda się jeszcze pomóc czas pokaże.

Myśliwi z Koła Łowieckiego nr 33 Diana w Turku zakupili opryskiwacz elektryczny, który pozwoli strażakom OSP na dezynfekcje w mieście – Artykuł.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 129 190  zł 

Zarząd Okręgowy zmobilizował wszystkie swoje koła łowieckie do włączenia się w akcje pomocowe dla służby zdrowia. Przekazano środki ochrony osobistej (m.in. 2020 maseczek, filtrów i 200 przyłbic), jak i gotówkę dla lokalnych szpitali.

Koła łowieckie wsparły szpital

 

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 12 500 zł

 W Okręgu PZŁ w Krakowie udzielona została pomoc w związku z COVID-19                 w następujących wartościach:

 1. Koła Łowieckie powiatu chrzanowskiego – 10 000 zł na rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.
 2. KŁ „Miot” Kraków dn. 30.05.2020 r. przekazało 500 szt. masek dla Szpitala w Lubaczowie.
 3. Koło Łowieckie „Orzeł” w Myślenicach przekazało kwotę 1500 zł dla Szpitala Powiatowego w Myślenicach na walkę z koronawirusem.
 4. Koło Łowieckie „Sylwan” w Krakowie wpłaciło na rzecz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej kwotę 1000 zł oraz przekazało 100 maseczek chirurgicznych o wartości 500 zł.
 5. Koło Łowieckie „Jarząbek” w Krzeszowicach zakupiło i przekazało:
 • 450 maseczek na ręce burmistrza Krzeszowic, 
 • 200 maseczek dla nadleśnictwa Krzeszowice,
 • następnie 500 maseczek, 40 butelek płynu dezynfekcyjnego 500 ml, 2 x 5L płynu dezynfekcyjnego złożone w Urzędzie Miasta i Gminy Krzeszowice,
 •  i znowu: kolejne 500 maseczek, a także 40 butelek 500 ml i 2 x 5L płynu dezynfekcyjnego.
 • i znów 500 maseczek ochronnych i 2x 5L płynu dezynfekcyjnego dla nadleśnictwa Krzeszowice

Wartość przekazanych materiałów w całości to 7130 zł.

6. Myśliwi z wykształceniem medycznym z KŁ „Ryś” Kraków ochotniczo pracują z chorymi na COVID-19, którzy przebywają w krakowskim Izolatorium otwartym decyzją Wojewody Małopolskiego w Hotelu Wyspiańskiego przy ul. Westerplatte. Zgodnie z ustalonym harmonogramem oddelegowani przez koło myśliwi: Kol. Anna Soczek i Kol. Paweł Sawicki pełnią 24 h dyżury w ww. ośrodk

O innych, indywidualnych inicjatywach myśliwych wiemy jedynie z informacji i ogłoszeń: Firma Kol. Tomasza Jamki (znów KŁ „Jarząbek”) dowozi zakupy seniorom, Kol. Christoforos Rebucikas wykupił zasób środków ochronnych jednego z krakowskich marketów i rozdał personelowi szpitala, w którym pracuje.  Kwoty Przekazane w ten sposób są nieznane.

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 79 200 zł 

KŁ „Jarząbek” Baligród w m-cu czerwcu b.r. przekazano kwotę 1000,- zł Stowarzyszeniu „Nasze Dzieci Nasza Gmina” z Baligrodu, które szyło i rozdawało maseczki dzieciom  oraz starszym ludziom.

W miesiącu lipcu b.r., wsparto kwotą 500,-zł Stowarzyszenie „Promyk Nadziei” z Ustrzyk Dolnych, które zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym a znalazło się w trudnej sytuacji finansowej.

KŁ „Ponowa” w Lesku w dniu 06.04.2020. przekazano na konto Samodzielnego Publicznego ZOZ w Sanoku kwotę 3000,- PLN.

KŁ „ŻBIK” w Uhercach pomoc dla Szpitala w Lesku łącznie 1200 zł

środków na walkę z COVI-19

KŁ „Jarząbek” w Ustrzykach Dolnych W dniu 28.04.2020 r. Koło przekazało kwotę 65.000 zł na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Ustrzykach Dolnych.

 1. Z darowizny przekazanej przez Koło został zakupiony nw. sprzęt medyczny:

              – 2 łóżka do intensywnej terapii

              – 2 kardiomonitory

              – 2 pompy infuzyjne

              – wózek reanimacyjny

              – wózek anestezjologiczny

              – szafa medyczna

              – ssak

 1. Ww. sprzęt pozwolił na utworzenie w szpitalu dwustanowiskowej sali do intensywnej terapii.

Ponadto udało się nawiązać współpracę z warszawskim Stowarzyszeniem cowwilanowie.pl. Wolontariusze działający w ww. stowarzyszeniu przekazali poprzez Koło 200 sztuk przyłbic, które następnie przekazano do Domu Pomocy Społecznej w Moczarach.

KŁ „SOKÓŁ” Łączki Jagiellońskie udzielono wsparcia finansowego w kwocie 1000 zł (tysiąc złotych);

KŁ „Jeleń” Wołkowyja od marca br. do chwili obecnej Koło przeznaczyło kwotę w wysokości 3853 zł. na zakup maseczek ochronnych dla szpitala w Lesku i Ustrzyk Dolnych.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 14 700 zł 

Zarząd w Legnicy  zakupił  i przekazł dla personelu medycznego Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy 200 szt  masek ochronnych FPP2 i FPP3, 

Koło Łowieckie ,,Słonka’’ Legnica zakupiło i przekazało środków dezynfekcyjnych, papier higieniczy, kremy do higieny rąk i twarzy dla personelu medycznego Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy.

Natomiast Diany z okręgu legnickiego zaangażowały się w akcję szycia maseczek „Myśliwi pomagają”. Planują uszyć 3 tys. maseczek. Koordynatorem akcji jest kol. Małgorzata Szlendak  (kł.,, Batalion’’ Legnica), a udział w niej biorą kol. Violetta Węcławek kł.,,Orzeł’’ Lubków, kol. Katarzyna Bącal kł. ,, Łoś ‘’ Jawor oraz Koło Gopodyń Wiejskich w Podwizdowie gm.Bolków.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 38 973 zł

 Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lesznie przekazał w sumie 7 000 szt. maseczek do lokalnych szpitali (Leszno, Gostyń, Rawicz, Kościan) za łączną kwotę 9 905,19zł. Do akcji włączyło się 10 kół łowieckich.

Koła łowieckie zakupiły ponadto środki indywidualnej ochrony osobistej za łączne kwotę 9 068,50 zł.

https://elka.pl/content/view/97456/80/

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 40 082 zł

W ramach wewnątrzorganizacyjnej zbiórki funduszy na pomoc w walne z COVID-19 Koła Okręgu lubelskiego wpłaciły 37 tys zł. Resztę kwoty dołożył ZO Lublin. 

Za tę kwotę zamówiono:

Szpital PSK 1 w Lublinie: specjalistyczne fartuchy SMMS Specjal  (wzmocnione ) z 2 ręcznikami,  M/L – 960 kompletów, XL – 400 kompletów XXL – 160 komletów oraz klimatyzator naścienny.

Jednoimienny Szpital Zakaźny w Puławach: specjalistyczne, bardzo profesjonalne kaski chirurgiczne ochronne bariery biologicznej z samodzielną wentylacją.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 5 500 zł

Koła łowieckie „Zając” w Wysokiem Mazowieckiem, „Hubert” w Łomży, „Rogacz” z Ciechanowca, „Sarna” z Wizna i „Knieja” z Łomży przekazały łącznie ponad 5 tys. zł na pomoc lokalnej służbie zdrowia. Dodatkowo myśliwi w okręgu włączyli się w akcję „Myśliwi z pomocą”, w ramach której uszyli 140 tys. maseczek i wykonali 100 przyłbic.  

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 62 198 zł

łódzki oddział PZŁ zaangażował się w akcję szycia maseczek dla medyków. Do szpitala w Głownie dostarczył 500 sztuk maseczek jednorazowych i 200 sztuk maseczek wielokrotnego użytku.

Ponadto Koleżanki i Koledzy z ZO PZŁ w Łodzi aktywnie włączyli się do akcji rozwożenia posiłków osobom starszym z terenu Miasta Łodzi,  odpowiadając na apel Kol. Grzegorza Kociołka – dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi.

Dodatkowo myśliwi z okręgu stworzyli akcję „Polowanie na wirusa” w ramach której zbierają pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla szpitala zakaźnego w Łodzi. 

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 62 600 zł

W odpowiedzi na apel Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu, członkowie kół łowieckich okręgu wsparli finansowo zakup środków ochrony osobistej oraz sprzętu i leków wykorzystywanych w zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń koronawirusem  COVID-19.  

W czasie tej akcji, koła łowieckie zebrały 55 600 zł, a Zarząd Okręgowy uzupełnił tę kwotę  sumą 7 000 zł.

Zgodnie z deklaracją myśliwych, którzy chcieli wesprzeć szpitale z najbliższej okolicy łączna kwota 62 600 zł została podzielona i przekazana dla: Szpitala im. Jana Pawła II w Nowym Targu, Szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, Szpitala im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej, Szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju, Szpitala im. dr T. Chałubińskiego w Zakopanem i Szpitala im. H. Klimontowicza w Gorlicach.

Wsparciem objęto również Sądeckie Pogotowie Ratunkowe.

Łowczy Okręgowy Bogusław Rataj przekazał Dyrektorom szpitali vouchery potwierdzające dar środowiska myśliwych dla służby zdrowia.

Kolejny raz myśliwi udowodnili, że są grupą wrażliwą na potrzeby innych a do tego dobrze zorganizowaną, solidarną i odpowiedzialną.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu serdecznie dziękuje za włączenie się w akcję następującym Kołom Łowieckim:

Bażant w Bobowej, Bór w Spytkowicach, Cietrzew w Ochotnicy Dolnej, Cis w Nowym Sączu, Darz Bór w Nowym Sączu, Dzik w Gorlicach, Dzik w Porębie Wielkiej, Głuszec       w Nawojowej, Głuszec w Nowym Targu, Gorce w Kamienicy, Gorce w Nowym Targu, Grabina w Bieczu, Grunwald w Mszanie Dolnej, Hubert w Tymbarku, Jarząbek w Łącku, Jaworz w Limanowej, Jaworzyna w Muszynie, Krokus w Nowym Targu, Lis w Korzennej, Lubań w Krościenku, Łoś w Łososinie Dolnej, Magura w Gorlicach, Orzeł w Grybowie, Ostra w Limanowej, Ponowa w Nowym Targu, Przehyba w Szczawnicy, Rogacz w Nowym Sączu, Rosomak w Poroninie, Rosomak w Śnietnicy, Ryś w Gorlicach, Ryś w Jabłonce, Ryś w Starym Sączu, Sabała w Zakopanem, Skiełek w Łukowicy, Sokół w Krynicy Zdroju, Szałas w Ujanowicach, Szarak w Gorlicach, Szarak w Jodłowniku, Szarak w Nowym Sączu, Szarak w Nowym Targu, Watra w Zakopanem, Wspólnota w Witowie, Żbik w Nowym Sączu.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 154 041 zł 

Myśliwi z Warmii  i Mazur już nie raz okazali swoje zaangażowanie i ofiarność w trudnych sytuacjach. Wsłuchując się w ich głosy Zarząd Okręgowy PZŁ w Olsztynie postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy mającą na celu zakup respiratora lub innego sprzętu medycznego dla szpitala jednoimiennego (zakaźnego) w Ostródzie. 48 8857 0002 3001 0100 0954 0005   – wpłat należy dokonywać z dopiskiem „respirator dla szpitala w Ostródzie” .

Za zebrane pieniądze zakupiono m.in. monitory funkcji życiowych WelchAllyn MDS Cardio. Pozwolą one na sprawne triażowanie i monitorowanie wszystkich pacjentów w szpitalu. Przy wykorzystaniu monitorów tego typu, po wykonaniu integracji z HIS, będzie można uzyskać pełen obraz stanu pacjentów w systemie informatycznym. Zastosowane rozwiązania pozwolą usprawnić pracę personelu pielęgniarskiego, ułatwić personelowi lekarskiemu dostęp do dokumentacji z rzetelną oceną stanu pacjentów oraz zminimalizować ryzyko przenoszenia zakażeń między pacjentami (osłonki na termometry i mankiety jednopacjentowe).

Relacja z przekazania sprzętu

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 11 000 zł

 1. KŁ nr 1 „Knieja” K – KOŹLE – 2000,00 PLN  – zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie – Koźlu.
 2. KŁ nr 2 „Azoty” K – KOŹLE – 2000,00 PLN  – zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie – Koźlu.
 3. KŁ nr 3 „Ryś” K – KOŹLE – 2000,00 PLN  – zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie – Koźlu.
 4. KŁ  „Ponowa” K – KOŹLE – 2000,00 PLN  – zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie – Koźlu.
 5. KŁ nr 13 „Bażant” OPOLE      – 3000,00 PLN  – zakup 200 biletów wstępu do opolskiego ZOO. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną ZOO jest zamknięte i chcieliśmy wspomóc finansowo jego funkcjonowanie. Wartość jednego biletu 15,00zł, łączny koszt zakupu: 3 000,00 PLN. Zostaną one przekazane do trzech przedszkoli w regionie opolskim. 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 3 300 zł 

Myśliwi z okręgu ostrołęckiego przekazali 1300 maseczek dla lokalnych szpitali, urzędu gminy, urzędu miasta, policji i domu pomocy seniora. Dodatkowo Zarząd wpłacił 2 tys. zł na szpital w Ostrołęce, kł. „Jednorożec” na szpital w Przasnyszu przekazał 1 tys. zł, a kł. „Narew” przekazało 300 zł dla lokalnej organizacji społecznej w ramach walki z chorobą COVID-19. 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 9 100 zł 

Myśliwi z lokalnych kół łowieckich przekazali ośrodkom zdrowia 1400 maseczek i dodatkowo wpłacili ponad 9 tys. zł na szpital powiatowy w Wyrzysku, szpital specjalistyczny w Pile w ramach walki z chorobą COVID-19. 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 29 739 zł 

Na utworzonym subkoncie Zarządu Okręgowego PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim  do ostatnich dni kwietnia zgromadzono 21.925 złotych.
Za te środki zostały zakupione maseczki (9150 sztuk) oraz 6 sztuk 5 litrowych (30 litrów) płynów antyseptycznych i dezynfekcyjnych (specjalistyczne płyny dla szpitali).
W poniedziałek 04 maja br. zakupione materiały zostały  przekazane dla szpitali w Bełchatowie, Opocznie, Pajęcznie, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku oraz Tomaszowie Mazowieckim (jeden ze szpitali na terenie każdego z sześciu powiatów będących pod nadzorem ZO PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim).

Następujące koła łowieckie działające na terenie piotrkowskiego okręgu łowieckiego wsparły samodzielne akcję POMAGAMY:
1. W dniu 06.04.2020 roku przekazano Szpitalowi Powiatowemu w Opocznie: 500 maseczek ochronnych, 15 l mydła, 10 zgrzewek wody mineralnej na kwotę 2.000 złotych.
„Dziękujemy serdecznie Kołu Łowieckiemu nr 16 „Kuropatwa” w Opocznie za przekazanie dla naszego Szpitala: maseczek ochronnych, wody mineralnej oraz mydła”.
Dary przekazali osobiście Pan Mariusz Koziarski – skarbnik oraz Pan Marcin Bogusławski – łowczy (zdjęcie w załączeniu).

2. Koło Łowieckie nr 19 „Koliber” w Kłudzicach przekazało do Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim 1000 szt. maseczek, dozownik wraz z płynem dezynfekcyjnym na łączną kwotę 3.912 złotych.

3. Koło Łowieckie nr 25 „Łoś” w Przedborzu w ramach zwalczania pandemii zakupiło 480 sztuk maseczek za kwotę 1902,72 złotych. Maseczki zostały przekazane: Komisariatowi Policji w Przedborzu (100 szt.), przychodni zdrowia w Przedborzu ul. Częstochowska (200 szt.), pogotowiu ratunkowemu (80 szt.), klubowi seniora w Przedborzu (100 szt.).

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 25 133 zł 

Zarząd Okręgowy PZŁ w Płocku informuje, że w związku z wystąpieniem pandemii koronawirusa wspólnie z kołami łowieckim zorganizował akcję „MYŚLIWI DLA SZPITALA” podczas której zebrano 25.133,56 zł. Za całą kwotę zakupione zostały chirurgiczne maseczki dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, dla Szpitala Miejskiego w Sierpcu i dla Szpitala Miejskiego w Kutnie. Ponadto zostały zakupione rękawice dla Domu Opieki Społecznej w Kutnie oraz 150 przyłbic. Akcja wciąż trwa.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 93 000 zł

Myśliwi indywidualni, zrzeszeni w kołach łowieckich, jak i ZO przekazali łącznie: 2 250 maseczek, 200 posiłków regeneracyjnych, 14 komputerów do nauki zdalnej do szkół w Poznaniu, 230 przyłbic, 100 kombinezonów ochronnych. Wsparcie finansowe w ramach walki z chorobą COVID-19 uzyskało wiele szpitali i ośrodków zdrowia w regionie; np. koło łowieckie nr 104 „Ptaszkowo” przekazało 30 tys. zł dla szpitala publicznego w Grodzisku Wielkopolskim.

W najbliższej przyszłości (listopad/grudzień 2020) planujemy w ramach walki COVID-19 zorganizować:

1.wspólnie z Ogólnopolską Ambasadą Dziczyzny „Lizawka” Restauracja „Lizawka” ul. Bałtycka 79 , Poznań akcję „Paczka dla seniora” i przeznaczyć na ten cel 2 tys. złotych

2. wspólnie z restauracją „U Myśliwych” ul. Libelta 37, Poznań akcję „Obiad dla medyka” i przeznaczyć na ten cel 2 tys. złotych.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 11 255 zł

Pomoc w postaci środków pieniężnych i  środków ochrony osobistej została przekazana dla szpitala zakaźnego w Łańcucie.  

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 336 680 zł

Środki zarówno finansowe, jak i rzeczowe (maski, kombinezony, ochraniacze do butów, przyłbice, żele i płyny do dezynfekcji, urządzenie do dezynfekcji karetek i pomieszczeń) zostały w głównej mierze przekazane przez naszych myśliwych z inicjatywy oddolnej, z ich własnych prywatnych środków. Na w/w kwotę złożyli się:

Myśliwi, właściciele firm-członkowie KŁ Traper – ok. 300.000zł

https://echodnia.eu/radomskie/radomscy-przedsiebiorcy-pomagaja-szpitalom-oraz-zakladom-opieki-zdrowotnej-w-regionie-radomskim/ar/c1-14962816

KŁ Szarak w Radomiu – 1000zł, KŁ Jenot Odrzywół – 1000zł, KŁ Soból w Szydłowcu przekazało 200 maseczek o wartości 300zł, 10 członków KŁ Głuszec w Radomiu wpłaciło kwotę 900zł na rzecz służby zdrowia, KŁ Krępianka Lipsko – 1000zł, myśliwi członkowie KŁ Szarak w Kozienicach – 24.000zł (sprzęt medyczny i ochronny, posiłki dla służby zdrowia), KŁ Ogar w Sułkowicach – 2000zł, KŁ Św. Hubert w Radomiu – 1000zł, KŁ Sarna Nowe Miasto – 1000zł, KŁ Cyranka w Grójcu – 2180zł.

Działania z ostatniego czasu (wrzesień, październik): myśliwy-członek KŁ Szarak w Kozienicach, właściciel restauracji cały czas jest do dyspozycji personelu medycznego jeżeli chodzi o posiłki. Jeżeli jest tylko taka potrzeba, na własny koszt przygotowuje i dostarcza posiłki personelowi medycznemu – na tę chwilę kwota ok. 1800zł. Inny myśliwy, członek tego koła, w ostatnim czasie przekazał szpitalowi zbiornik do dezynfekcji koszt ok. 300zł i środki odkażające na kwotę ok. 200zł.

O ile zwrócą się do nas jakieś organizacje pozarządowe, samorządowe lub inne będziemy rozpatrywali zakres pomocy.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 46 000 zł

ZO PZŁ informuje, że działające na terenie okręgu rzeszowskiego Stowarzyszenie Św. HUBERTA zorganizowało zbiórkę w śród myśliwych  przeznaczona na pomoc dla  szpitali, podczas której zebrano 24 tys zł. Cała kwota została przekazana na dwa zakaźne  szpitale w Łańcucie i Mielcu. Dodatkowo Koła Łowieckie bezpośrednio  wsparły oba szpitale kwotami w wysokości 9000 zł  dla szpitala w Łańcucie oraz 13 000 dla Szpitala w Mielcu.  Zebranie pieniądze szpitale przeznaczyły na zakup najpotrzebniejszych rzeczy do działania  szpitali w związku z wystąpieniem pandemii koronawirusa

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 32 000 zł

 Siedlecka Kraina Świętego Huberta podjęła akcję zorganizowania zbiórki wśród kół łowieckich i myśliwych naszego okręgu w związku z wystąpieniem stanu pandemii COVID-19 na obszarze naszego kraju.

Do końca kwietnia na specjalnie utworzone w tym celu subkonto wpłynęło 11 250 złotych, ponadto KŁ, myśliwi oraz inni darczyńcy przekazali w związku z akcją 3000 szt. maseczek jednorazowych, kilkadziesiąt litrów płynu dezynfekującego oraz kilka tysięcy ochraniaczy na obuwie.

Podjęliśmy inicjatywę szycia wielorazowych masek ochronnych (czterowarstwowych) zgodnie z zaleceniami Sanepidu wspólnie z DPT „Reymontówka” w Chlewiskach jednostką kultury powiatu siedleckiego.

Dotychczas zostało wykonanych 2000 sztuk przedmiotowych masek. Akcję prowadzimy w dalszym ciągu. Na bieżąco nabywamy materiały i zlecamy szycie maseczek ochronnych.

Ww. środki ochrony bezpośredniej oraz środki dezynfekujące przekazujemy na bieżąco najbardziej potrzebującym m. in. OSP, POLICJI, DPS, ZOZ, HOSPICJOM, ZOL-om, GOPS, DOMOM DZIECKA, SENIOROM, ITP.

Pomoc jaką przekazaliśmy dotychczas szacujemy na ponad 30 tys. złotych.

Należy podkreślić olbrzymie zaangażowanie KŁ i myśliwych w przedsięwzięciu.

Akcję będziemy kontynuować w dalszym ciągu w zależności od potrzeb.

Spotykamy się z bardzo dobrym odzewem od potrzebujących i wielkimi słowami uznania i podziękowania dla członków PZŁ.

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 61 920 zł 

sieradzkie koła łowieckie przekazały na ręce dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu 3000 sztuk maseczek ochronnych. Dodatkowo 1000 maseczek ochronnych przekazały poddębickie koła łowieckie do szpitala w Poddębicach, a 1000 maseczek ochronnych powędrowało od wieluńskich kół łowieckich do wieluńskiego szpitala. 

Dodatkowo na zwalczanie pandemii z okręgu Sieradzkiego tz. koła łowieckiego nr. 10 Dzik w Wieluniu został zakupiony ambulans do pobierania próbek wymazów i zostanie w przyszłym tyg, przekazany do powiatu wieluńskiego za kwotę 45 000 zł.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 23 400 zł

Na utworzonym subkoncie zebrano do końca kwietnia 14400 złotych. Zbiórka jeszcze trwa. Pieniądze chcemy przekazać do Szpitala w Skierniewicach. Koło Łowieckie ,,Nieborów” z Łowicza koordynowało akcję produkcji maseczek. Łączna kwota zamówionych maseczek to 9000 zł. Maseczki zostały przekazane służbie zdrowia w Łowiczu. Pieniądze pochodziły od innych kół łowieckich z powiatu łowickiego.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 63 200 zł

Zarząd okręgowy PZŁ w Słupsku przekazał szpitalom i innym organizacjom 2000 sztuk maseczek i 5000 przyłbic antybakteryjnych, o czym głośno informowały media lokalne i i ogólnopolskie. Dodatkowo 29 kół łowieckich przekazało kwotę  29300 zł na walkę z koronawirusem. Zarząd Okręgowy w Słupsku dołożył do tego 5000 zł. Przekazał też wyroby z dziczyzny dla pracowników szpitala w Słupsku i Lęborku jako  podziękowanie za ich wysiłek włożony w walkę z chorobą COVID-19.  

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 131 413 zł

Zarząd Okręgowy przy współudziale finansowym suwalskich KŁ przekazał dla Suwalskiego Szpitala Wojewódzkiego sprzęt specjalistyczny za kwotę 12 000zł do dekontaminacji powietrza na jednym z oddziałów tego szpitala.

Łącznie 31 kół łowieckich wsparło liczne placówki służby zdrowia w regionie. Zakupiono i przekazano szpitalom w siedmiu miastach sprzęt medyczny o wartości 99 413 zł oraz przekazano środki ochrony osobistej na kwotę około 12 000zł.

W chwili obecnej ze względu na dużą liczbę zachorowań Koła Łowieckie nie prowadzą akcji pomocowych, natomiast Zarząd Okręgowy podjął uchwałę o zakupi sprzętu medycznego tym samym szpitalom na kwotę 20 tys.zł. Zakupy są w trakcie realizacji.

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 20 000

Zarząd Okręgowy PZŁ w Szczecinie zakupił i przekazał do jednoimiennego szpitala zakaźnego  w Szczecinie ponad 1000 sztuk maseczek  na wartość ok 5 000 zł. We współpracy z kołami okręgu szczecińskiego przekazane zostało także ok 200 kg wyrobów z dziczyzny oraz wpłacono na konto szpitala ok 15 000 zł.

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 51 000 zł

Koło Łowieckie „Ziemia Sandomierska  przekazało 500 specjalistycznych maseczek do bioasekuracji w walce z koronawirusem do Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu.

Wojskowe Koło Łowieckie “SYGNAŁ” Nisko, przekazało  SPZZOZ Nisko kwotę 3000,00 zł. z przeznaczeniem na walkę z COVID-19.

Koło Łowieckie „ZIEMIA SANDOMIERSKA  przekazało 500 specjalistycznych maseczek do bioasekuracji w walce z koronawirusem do Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego
w Sandomierzu – wartość pomocy 2.000,00 zł

Wojskowe Koło Łowieckie “SYGNAŁ” Nisko, przekazało  SPZZOZ Nisko
kwotę 3000,00 zł. z przeznaczeniem na walkę z COVID-19
.

Koło Łowieckie „DUDEK” przekazało 300,00 zł szpitalowi w Ostrowcu Świętokrzyskim
na zakup środków ochrony osobistej. 

Myśliwi z Koła Łowieckiego „BAŻANT” w Nisku, wsparli finansowo lokalne szpitale przekazując kwotę 1500,- zł dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli oraz kwotę 1500,- zł dla Powiatowego Szpitala im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku.

Koło Łowieckie “JELEŃ” w Jeżowem udzieliło wsparcia finansowego
w kwocie 4000,00 zł dla Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, oraz 4000,00 zł 
dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Koło Łowieckie „SZARAK” Bogoria wsparło finansowo Szpital Powiatowy w Staszowie
na kwotę 1.500,00 zł.

Wojskowe Koło Łowieckie „ORĘŻ” Sandomierz zakupiło dla Szpitala Św. Ducha
w Sandomierzu 10 szt. dozowników MTO2 III. Wartość wsparcia – 2.775,60 zł.

Koło Łowieckie „DZIK” Zaklików wsparło placówkę służby zdrowia kwotą 1.500,00 zł.

Koło Łowieckie „GŁUSZEC” Tarnobrzeg udzieliło wsparcia placówkom służby zdrowia
w wysokości 9.000,00 zł.

Koło Łowieckie „KNIEJA” w Sichowie wsparło pobliski szpital kwotą 4.500,00 zł.

Koło Łowieckie „KNIEJA” w Stalowej Woli informuję, iż udzieliło pomocy Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli w zakresie zakupu 25 szt. kombinezonów ochronnych, 100 szt. maseczek chirurgicznych. Ogólna wartość wsparcia
to kwota 3.990,84 zł.

Koło Łowieckie „BAŻANT” w Łubnicach przekazało darowiznę dla Szpitala Powiatowego
w Staszowie kwotę 1.500,00 zł.

Koło Łowieckie „CIETRZEW” Osiek przekazało darowiznę dla Szpitala Powiatowego
w Staszowie kwotę 500,00 zł.

Koło Łowieckie „BAŻANT” Dwikozy Powiatowemu Szpitalowi w Sandomierzu przekazał kwotę 2.000,00 zł.

Koło Łowieckie „NADWIŚLAŃSKIE” Radomyśl nad Sanem wsparło finansowo
Szpital Powiatowy w Stalowej Woli kwotą 2.500,00 zł.

Koło Łowieckie „BÓR” Rytwiany przeznaczyło dla Szpitala Powiatowego w Staszowie 1.500,00 zl.

Koło Łowickie „DZIK” Połaniec wsparło Szpital Powiatowy w Staszowie kwotą 1.000,00 zł. Zaplanowano jeszcze do przekazania 1.200,00 zł.

Koło Łowieckie ‘PUSTUŁKA” w Ożarowie przekaże na rzecz Szpitala Powiatowego
w Opatowie kwotę 3.000,00 zł.

Koła łowieckie w okręgu w dalszym ciągu udzielają wsparcia lokalnym placówkom zdrowia, kwota wsparcia na dzień 10 listopada wynosi 51 tys. zł. 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 93 000 zł

Myśliwi z regionu biorą udział w ogólnopolskiej akcji szycia maseczek dla służby zdrowia.  Łącznie wyprodukowali 32 300 maseczek i 300 przyłbic. 

Relacja prasowa

Relacja telewizyjna

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 18 634 zł

Z otrzymanych informacji od kół łowieckich okręgu toruńskiego wynika, że przekazano kwotę w wysokości 18634,96 zł, 50 1 płynu dezynfekcyjnego oraz 100 specjalistycznych kombinezonów z certyfikatem UE.

Koła łowieckie w rozmaity sposób kierowały swoją pomoc poprzez: przelew gotówki bezpośrednio do lokalnych placówek szpitalnych, wpłaty na zbiórki organizowane przez poszczególne Nadleśnictwa działające na terenie okręgu toruńskiego, finansowały zakup maseczek ochronnych czy też specjalistycznych kombinezonów. 

Zarząd Okręgowy PZŁ w Toruniu podjął inicjatywę zorganizowania osobnej zbiórki pieniędzy z przeznaczeniem na zakup aparatury medycznej, wskazanej przez wybraną placówkę szpitalną znajdująca się w granicach działalności okręgu toruńskiego PZŁ, najpewniej szpital jednoimienny w Grudziądzu, leczący chorych na COVID-19 lub szpital zakaźny w Toruniu.

Każdy myśliwy okręgu toruńskiego poproszony będzie o wpłatę 20 zł na powyższy cel, a Zarząd Okręgowy ze swojego budżetu wyłoży 10 zł od każdego członka okręgu toruńskiego. Łącznie 30 zł od osoby. Szacujemy zebrać kwotę około 40 tyś zł.

Powyższa zbiórka zostanie ogłoszona i przeprowadzona w II kwartale 2020 roku. Jesteśmy przekonani, że walka z koronawirusem szybko się nie skończy, wręcz przeciwnie wydłuży się w czasie i pomoc w jego zwalczaniu powinna być długofalowa. Ma to również na celu uniknięcie pochopnych zakupów np. niecertyfikowanego sprzętu ochrony osobistej dla medyków itp., co mogło by się przyczynić do nieprzychylnego postrzegania naszego Zrzeszenia, chcącego jedynie wypromować się na panującej w kraju epidemii i związanym z nią kryzysie.

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 37 130 zł

Myśliwi z okręgu udzielali różnorakiej pomocy w ramach walki z chorobą COVID-19. Część kół łowieckich wsparła bezpośrednio szpitale i osrodki zdrowia w miejscu siedziby koła. Inne wpłacały środki do ZO w Wałbrzychu w celu wsparcia dla szpitala Ginekologiczno – Położniczego  w Wałbrzychu. Wpłat dokonywali też myśliwi niezrzeszeni lub pojedyncze osoby z kół łowieckich. 

Dodatkowo ponad 2 tysiące maseczek zostało uszytych dzięki funduszom zebranym przez myśliwych z okręgu wałbrzyskiego.

Akcję zainicjowało Koło Łowieckie ,,Jawornik” w Złotym Stoku w akcje włóczył się ZO oraz KŁ,,Knieja” Świdnica. Maseczki uszyły żony myśliwych.

700 masek oddano do dyspozycji szpitala im. Dr Sokołowskiego w Wałbrzychu. 550 przekazanych zostało do szpitala ,,Latawiec”w Świdnicy. Kolejnych 500 do szpitala w Dzierżoniowie. 200 maseczek otrzymał wałbrzyski Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na Sobięcinie. 300 maseczek przekazano dla Pogotowia Ratunkowego w Ząbkowicach Śl.

 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 71 220 zł

Koło Łowieckie Dzik w Warszawie postanowiło wesprzeć najbardziej potrzebujących i włączyło się do akcji #myśliwizpomocą przekazując maseczki jednorazowe, o które teraz tak trudno, do jednostek opiekuńczych znajdujących się w gminie, na terenie której znajduje się dzierżawiony przez nie obwód łowiecki.
Wspólnie z Łowczym Kol. Januszem Kniżewskim koło łowieckie odwiedziło przychodnię w Brańszczyku, Gminę Brańszczyk oraz Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku gdzie przekazano maseczki jednorazowe. Na ręce Pani Sołtys Trzcianki przekazano również maseczki jednorazowe dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance. W sumie przekazano 400 maseczek jednorazowych. Dodatkowo Koło „Dzik” udzieliło przedświątecznego wsparcia dla Domu Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku w postaci: fartuchów jednorazowych 200szt, środków czyszczenia 20 litrów, płynów do mycia naczyń 10 litrów, mydła w płynie 15 litrów, papieru toaletowego meega rolki 12 szt., gąbek kuchennych i do mycia osobistego 60szt.

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 78 141 zł 

Zarząd Okręgowy w imieniu swoim oraz 46 kół łowieckich z okręgu ufundował aparaturę do kompresji klatki piersiowej jako dal myśliwych dla wojewódzkiego szpitala specjalistycznego we Włocławku. Dodatkowo przekazano 405 przyłbic i 5 tys. maseczek do domów pomocy i lokalnych szpitali. Koła łowieckie przekazywały też darowiznę do placówek zdrowia z ich obwodów łowieckich. 

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 30 220 zł 

Zebraliśmy na specjalnie utworzone subkonto kwotę 16 300 zł. Zarząd Okręgowy zakupił przyłbice dla szpitali wrocławskich za kwotę 4 920 zł, a koła łowieckie niezależnie w różnej formie przekazały pieniądze i towary na kwotę 9 000 .

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY: 60 041 zł

Szyje maseczki w ramach akcji #myśliwizpomocą. W inicjatywę włączyły się diany z Klubu Dian im. księżnej Elżbiety Sapiehy wraz z paniami z Kół Gospodyń Wiejskich i nie tylko. Dobijają do 10.000 uszytych maseczek w okręgu zamojskim.

Coraz więcej kół włącza się w pomoc szpitalom:  szpital w Hrubieszowie otrzymał 15.500 zł (KŁ 56 Basior w Jarosławcu – 5000, KŁ nr 45 Ponowa w Hrubieszowie – 6000, KŁ nr 42 Cichy Bór w Modryńcu – 2500, KŁ Nr 110 Orli w Hrubieszowie – 2000 zł).

Inne koła przekazują pomoc rzeczową: KŁ nr 60 Ryś w Zamościu zakupiło telewizor dla pogotowania w Zamościu jako wyposażenie pomieszczeń do kwarantanny, KŁ nr 21 Wilk i 121 Świt w Zamościu przekazały na SOR w Szpitalu Jana Pawła II w Zamościu maseczki antywirusowe z filtrem P3.

ZO Zamość przygotował też pomoc dla pielęgniarek i położnych w dniu ich święta.

POSŁUCHAJ AUDYCJI O AKCJI ZAMOJSKICH MYŚLIWYCH

Mamy świadomość, że zapewne każde koło łowieckie w Polsce choćby w najmniejszym stopniu włącza się w walkę z chorobą COVID-19. Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Jesteście wspaniali. Darz bór!

KWOTOWA WARTOŚĆ POMOCY 4600 zł 

w ramach ogólnopolskiej akcji (a także z uwagi na braki tak podstawowego wyposażenia jak środki ochronne personelu jak i podopiecznych) #myśliwi pomagają #myśliwi pielęgniarkom i lekarzom przekazaliśmy dzisiaj 2000 maseczek do lokalnych placówek: 1000 szt. Zielonogórskiego Pogotowia Ratunkowego, 500 szt. Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, 200 szt. Domu Samotnej Matki i jutro jeszcze 300 szt. do Domu Opieki Społecznej w Małomicach.

Dodatkowo Koło Łowieckie Jeleń Brody przekazało 4 tys zł do 105. Kresowego Szpitala w Żarach na walkę z koronawirusem. 

Radio Zielona Góra

 

#MYŚLIWIZPOMOCĄ

to ogólnopolska akcja szycia maseczek dla lekarzy i pielęgniarek: Zrzutka

Uszyto ponad 140 tys. maseczek, do czego wykorzystano 12 tys km kw. tkaniny i 300 km gumek.