Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Strategiczne projekty bezpieczeństwa w łowiectwie we współpracy z wyższą uczelnią

21 kwietnia w siedzibie Zarządu Głównego odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Łowieckiego z kierownictwem Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Z ramienia PZŁ w rozmowach udział wzięli: łowczy krajowy Paweł Lisiak, członek Zarządu Głównego Grzegorz Karpik oraz przewodnicząca zarządu okręgowego PZŁ z Krakowa Aleksandra Dzięcioł Gęsiarz. Natomiast uczelnię reprezentowali rektor komendant gen. dr Marcin Strzelec, prorektor ds. nauki dr hab. Beata Maria Nowak oraz dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie  prof. dr hab. Tomasz Kośmider.

Podczas spotkania dokonano oceny dotychczasowych wspólnych osiągnięć w zakresie prac dotyczących takich m.in. projektów jak:

  • organizacja kształcenia zdalnego w Polskim Związku Łowieckim,
  • bezpieczeństwo w trakcie przechowywania, przewożenia i posługiwania się bronią palną. Analiza wypadków z bronią,
  • przegląd unormowań w zakresie ubiegania się o broń i posiadania broni przez członków Polskiego Związku Łowieckiego na tle innych grup posiadaczy broni i stowarzyszeń w Polsce w aspekcie wpływu na bezpieczeństwo publiczne, kulturę posiadania broni, tradycję strzelecką, społeczną rolę i funkcję łowiectwa,
  • ochrona strzelnic w zakresie zapewnienia właściwych standardów bezpieczeństwa, w tym również przygotowanie nowego regulaminu strzelnic. Prawno-administracyjne aspekty lokalizacji strzelnic i stabilności ich funkcjonowania w kontekście rozwoju miast.

Rezultaty współpracy będziemy przedstawiać na bieżąco na naszej stronie internetowej w zakładce Aktualności oraz Strzelectwo.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱