Promocja na medal

Pokazy sokolnicze, koncerty muzyki myśliwskiej, stoiska ze zdrową żywnością oraz punkty edukacyjne to tylko niektóre atrakcje szóstego Kujawsko-Dobrzyńskiego Dnia Kultury Rolniczej, Leśnej i Łowieckiej – Ciechocinek 2021. Piknik odwiedziło ponad dziesięć tysięcy widzów!

Imprezę rozpoczęła się od uroczystej mszy hubertowskiej w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, podczas której homilię wygłosił biskup Krzysztof Wętkowski.

Otwarcia pikniku w Parku Zdrojowym dokonała wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gębicka, która dziękowała za zorganizowanie imprezy łączącej trzy tak potrzebne sobie środowiska: rolne, leśne i łowieckie. Natomiast senator Józef Łyczak wskazywał, że polski model łowiectwa służy ojczystej przyrodzie.

Każdy z kuracjuszy odwiedzających Park Zdrojowy mógł znaleźć coś dla siebie. Jednych interesowały zdrowa żywność rodem z polskich lasów i pól, którą częstowały Lasy Państwowe i okoliczne koła łowieckie, drugich stoiska edukacyjne RDLP w Toruniu i Polskiego Związku Łowieckiego, gdzie można było porozmawiać na temat gospodarki prowadzonej przez leśników i myśliwych. Wielu zaciekawiły koncerty muzyki myśliwskiej odbywające się na deskach amfiteatru. Najżywszą reakcję wywołały występy Zespołu Reprezentacyjnego Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod batutą Mieczysława Leśniczaka i zespołu Trompes de Pologne. Jak zawsze podobały się pokazy sokolnicze i psy myśliwskie. 

Redakcja

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp