Działania na Nowym Świecie 19-25 lipca

Miniony tydzień upłynął w większości na przygotowaniach do stacjonarnego posiedzenia Naczelnej Rady Łowieckiej, które odbędzie się w dniach 27-28 lipca w Dąbrowie Tarnowskiej.

Łowczy krajowy oraz pracownicy Zarządu Głównego wzięli udział w spotkaniu on-line z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, dotyczącym bieżących przygotowań do Wystawy Światowej One With Nature na Węgrzech. Również w tym celu w siedzibie Zarządu Głównego gościli przedstawiciele klubu Gniazdo Sokolników. Wspólnie ustalono wstępny program wystawowego Dnia Polskiego, który przypada na 27 września.

Ponadto w Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu przeprowadzono wizję terenową dotyczącą woliery pokazowej dla dropi. Ustalono dokładną jej lokalizację wraz z miejscem wiaty widokowej. Wykonano niezbędne pomiary, roboczy kosztorys materiałów oraz szkic woliery.

Zakończono prace nad kalendarzem imprez kynologicznych, który widnieje na naszej stronie w zakładce Kynologia. Kalendarz zyskał nową szatę graficzną i funkcjonalność.

Również w zeszłym tygodniu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przyjął wniosek Polskiego Związku Łowieckiego o przedłużenie terminu zakupu m.in. chłodni dla kół łowieckich w ramach przedsięwzięcia „Ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń”. Termin zakończenia przedsięwzięcia datuje się obecnie na dzień 31 marca 2022.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp