Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Powołanie nowych łowczych okręgowych

Łowczy Krajowy, Paweł Lisiak powołał nowych łowczych do pracy w okręgach.

ZO Piła

Dnia 8 września nominację na łowczego okręgowego w Pile przyjął kolega Michał Kolasiński. Zastąpi odchodzącego na zasłużoną emeryturę kolegę Sławomira Jaroszewicza, który kierował okręgiem pilskim 17 lat. Kolega Jaroszewicz jest myśliwym od 1983 r, członkiem koła łowieckiego nr 22 „Knieja” Trzcianka. Posiada uprawnienia selekcjonera, lektora – eksperta, instruktora i sędziego strzelectwa. Za zasługi dla polskiego łowiectwa został odznaczony Medalem św. Huberta oraz najwyższym łowieckim odznaczeniem – Złomem. Dziękujemy koledze Sławomirowi za zaangażowanie i lata pracy na rzecz lokalnej braci myśliwskiej.

Następujący po koledze Jaroszewiczu, kolega Michał Kolasiński jest myśliwym od 1991 r. Ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu. Posiada uprawnienia selekcjonerskie, jest sędzią i instruktorem strzelectwa myśliwskiego, instruktorem kynologii, lektorem prawa łowieckiego. Członek koła łowieckiego „Orzeł” w Wargowie, którego jest wiceprezesem i delegatem na Zjazd Okręgowy. Od 1996 r. był zatrudniony na stanowisku instruktora w zarządzie okręgowym w Poznaniu.

 

ZO Kraków

Z kolei w okręgu krakowskim kierownictwo przejęła koleżanka Aleksandra Dzięcioł-Gęsiarz. Jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 1991 r. Posiada uprawnienia selekcjonerskie, jest sędzią i instruktorem strzelectwa myśliwskiego i sportowego. Od 2015 r. jest mistrzem strzelectwa. Jest członkiem dwóch kół łowieckich, od 1999 „Bażant” w Opatowicach, a od 2018 r. „Cietrzew” w Rudzie Śląskiej. Jest rzeczoznawcą i mediatorem w zakresie szacowania i likwidacji szkód powodowanych przez zwierzęta dziko żyjące. Jest absolwentką Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu oraz studiów podyplomowych na kierunku łowiectwo i aktywne formy zarządzania populacjami dzikich zwierząt na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Odbyła szkolenie z zasad postępowania przy ograniczeniu liczebności populacji bobra. Od 2015 r. jest zatrudniona w ZO Katowice na stanowisku starszego referenta. Za pracę na rzecz łowiectwa została odznaczona m.in. Medalem św. Huberta oraz Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej.

 

ZO Katowice

W ZO Katowice na funkcję łowczego okręgowego został powołany Michał Gawdzik, członek PZŁ od 2006 r. z uprawnieniami selekcjonera od 2009 r. Studiuje w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie Kolega Gawdzik jest członkiem koła łowieckiego „Łoś” w Bytomiu, gdzie pełni funkcję skarbnika. W latach 2007-2010 był członkiem Komisji Strzeleckiej w ZO Katowice. Od 2006 r. jest instruktorem strzelectwa i sędzią strzeleckim. W ramach promocji łowiectwa współpracuje ze szkołami i przedszkolami na Śląsku oraz organizuje pikniki łowieckie dla sołectw. Od 2014 r. prowadzi własną działalność gospodarczą związaną z fotografią. Jest autorem publikacji o tematyce łowieckiej w takich magazynach jak „Gwarectwo Myśliwych” czy „Sezon”.

ZO Opole

W Opolu stanowisko łowczego okręgowego objął po rocznej przerwie Bartłomiej Kolanoś, który kierował okręgiem od kwietnia 2018 do sierpnia 2019 r. Kolega Kolanoś jest absolwentem Akademii Rolniczej im. A. Cieszkowskiego w Poznaniu. Członek Polskiego Związku Łowieckiego od 2006 r, z uprawnieniami selekcjonerskimi od 2008 r. Jest członkiem koła łowieckiego „Żbik” od 2006 r, oraz „Odyniec” w Lubrzy. Jest rzeczoznawcą i mediatorem w zakresie szacowania i likwidacji szkód powodowanych przez zwierzęta dziko żyjące. Odbył szkolenie z zakresu wabienia jeleni, rogaczy i lisów. Od 2009 r. zatrudniony w Polskim Związku Łowieckim. Pracę rozpoczął w Stacji Badawczej PZŁ w Czempiniu na stanowisku strażnika łowieckiego i laboranta, od 2016 kierownik OHZ Lisięcice.

Nowo powołanym życzymy owocnej pracy na rzecz Zrzeszenia.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa