Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Ponad 400 krwiodawców i 200 L oddanej krwi

Chronimy przyrodę, a człowiek pozostaje przecież jej częścią. Dlatego w 2021 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Darz Bór – Dasz Krew” członkowie Polskiego Związku Łowieckiego oddali 200 litrów tego najcenniejszego z darów.

2 x więcej darczyńców

W Polsce rokrocznie przeprowadza się ponad półtora miliona transfuzji krwi, które ratują życie i zdrowie ludzi. Dlatego tak istotne znaczenie ma ogólnokrajowa akcja oddawania krwi przez myśliwych, zapoczątkowana w 2018 r. na podstawie porozumienia między ZG PZŁ a Narodowym Centrum Krwiodawstwa w Warszawie. W 2021 r. zaangażowało się w nią 460 myśliwych, czyli niemal dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Statystyki

Najwięcej krwi – tak jak w latach ubiegłych – oddali członkowie PZŁ z okręgu radomskiego PZŁ (ponad 59,5 l). Na drugim miejscu uplasowali się (z ponad 35 l) koleżanki i koledzy z okręgu rzeszowskiego. Trzecie miejsce (z wynikiem prawie 21 l) przypadło zeszłorocznemu wicemistrzowi – okręgowi wałbrzyskiemu. Do ścisłej czołówki pretendują również okręgi opolski (ponad 13 litrów) oraz poznański i słupski, gdzie myśliwi oddali po ponad 11 litrów krwi.

Nie tylko krew

Oprócz krwi myśliwi-ozdrowieńcy, którzy chorowali na COVID-19, od dali ponad osiem litrów osocza, bezcennego w leczeniu zakażonych. Oczywiście, akcja będzie trwała i w tym roku. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać się do Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce. Aby wziąć udział, wystarczy podać wtedy hasło „Darz Bór – Dasz Krew”. Ułatwi to prowadzenie statystyk i zweryfikowanie ilości krwi przekazanej w darze dzięki polskim myśliwym.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa