Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Komentarz ZG PZŁ wobec usunięcia aukcji charytatywnej dla WOŚP przez serwis Allegro

Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o usunięciu aukcji charytatywnej wystawionej dla WOŚP przez myśliwych w serwisie Allegro. Jeszcze większe zdziwienie wzbudziło wyjaśnienie rzecznika prasowego WOŚP, który twierdzi, że aukcja ta jest niezgodna z wizerunkiem organizacji charytatywnej.

Część środowiska myśliwych jest oburzona taką narracją WOŚP i uważa, że kłóci się ona z tegorocznym hasłem „Przejrzyj na oczy”, i ideą łączenia ludzi w słusznym celu. Dostajemy sygnały, że wielu myśliwych postanowiła zaprzestać wspierania WOŚP w tym roku, a robiła to od początku grania Orkiestry.

Chcemy zasygnalizować, że polowanie wystawione na aukcję było skierowane tylko i wyłącznie do naszego środowiska i nie obrażało w żaden sposób wrażliwości innych grup społecznych. Wystawiamy na różne licytacje, także te prowadzone dla myśliwych i ich rodzin,  wiele elementów naszej kultury, np. rękodzieła, podchodzenie zwierzyny z aparatem, warsztaty kulinarne z dziczyzny, ale też polowania, które są ważnym i stałym element naszej codzienności. Rozumiemy, że nie każdy musi akceptować taki styl życia, ale żyjemy w państwie wolności i różnorodności, gdzie można zarówno iść na polowanie, jak i na paradę równości, zjeść kotlet z dzika albo z soi, nosić moro albo róż. Nie podoba nam się sugerowanie, że jeden styl życia i sposób wyrażania czy niesienia pomocy jest lepszy od drugiego tylko dlatego, że jest inny!

Zarząd Główny PZŁ

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa