Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Komentarz ZG PZŁ wobec usunięcia aukcji charytatywnej dla WOŚP przez serwis Allegro

Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o usunięciu aukcji charytatywnej wystawionej dla WOŚP przez myśliwych w serwisie Allegro. Jeszcze większe zdziwienie wzbudziło wyjaśnienie rzecznika prasowego WOŚP, który twierdzi, że aukcja ta jest niezgodna z wizerunkiem organizacji charytatywnej.

Część środowiska myśliwych jest oburzona taką narracją WOŚP i uważa, że kłóci się ona z tegorocznym hasłem „Przejrzyj na oczy”, i ideą łączenia ludzi w słusznym celu. Dostajemy sygnały, że wielu myśliwych postanowiła zaprzestać wspierania WOŚP w tym roku, a robiła to od początku grania Orkiestry.

Chcemy zasygnalizować, że polowanie wystawione na aukcję było skierowane tylko i wyłącznie do naszego środowiska i nie obrażało w żaden sposób wrażliwości innych grup społecznych. Wystawiamy na różne licytacje, także te prowadzone dla myśliwych i ich rodzin,  wiele elementów naszej kultury, np. rękodzieła, podchodzenie zwierzyny z aparatem, warsztaty kulinarne z dziczyzny, ale też polowania, które są ważnym i stałym element naszej codzienności. Rozumiemy, że nie każdy musi akceptować taki styl życia, ale żyjemy w państwie wolności i różnorodności, gdzie można zarówno iść na polowanie, jak i na paradę równości, zjeść kotlet z dzika albo z soi, nosić moro albo róż. Nie podoba nam się sugerowanie, że jeden styl życia i sposób wyrażania czy niesienia pomocy jest lepszy od drugiego tylko dlatego, że jest inny!

Zarząd Główny PZŁ

Udostępnij
Twitter
WhatsApp