Ogólnopolskie Uroczystości Dożynkowe na Jasnej Górze z udziałem myśliwych

W pierwszy weekend września w Częstochowie odbyła się XXX Krajowa Wystawa Rolnicza towarzysząca Ogólnopolskim Uroczystościom Dożynkowym na Jasnej Górze. To największa w regionie śląskim i jedna z największych w kraju imprez o charakterze wystawienniczo-targowym. Każdego roku swój dorobek prezentuje tam ponad 400 wystawców. Polski Związek Łowiecki reprezentował ZO PZŁ Częstochowa. W ramach wydarzenia zorganizowano wystawę psów myśliwskich, ptaków łowczych (m.in. orłów stepowych, jastrzębi i myszołowów), występy sygnalistów myśliwskich (m.in. Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Złoty Róg” z Bydgoszczy) i wiele innych. Rozdano ponad cztery tysiące porcji dziczyzny. Do wstąpienia w szeregi PZŁ zachęcały przedstawicielki Koła Łowieckiego „Polskie Diany” z Lubienia Kujawskiego – jedyne koło łowieckie w Polsce złożone wyłącznie z kobiet.

Nasze stoisko odwiedziło kilka tysięcy zwiedzających – mówi Monika Gałwa-Widera, organizator z ramienia ZO PZŁ z Częstochowy – odwiedzili nas: Grzegorz Puda Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP, a także Krzysztof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowa.

Msza Święta Dożynkowa z udziałem Prezydenta RP

Nie zabrakło nas również na niedzielnej Mszy Świętej Dożynkowej z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Myśliwi wystawili ponad 40 pocztów sztandarowych kół łowieckich. Dary z pól i lasów na ręce ks. abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, który przewodniczył Eucharystii, złożyli Paweł Lisiak Łowczy Krajowy, Piotr Czapla Łowczy Okręgowy z Częstochowy oraz ks. Sylwester Dziedzic Kapelan Krajowy PZŁ.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp