Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Najważniejsze wydarzenie minionego tygodnia

Konferencja CIC

W dniach 9-12 czerwca w Rydze odbywało się 68 Zgromadzenie Ogólne CIC (Międzynarodowa Rada Ochrony Dzikich Zwierząt i Dzikiej Przyrody) połączone z konferencją. Polski Związek Łowiecki reprezentował w tym wydarzeniu łowczy krajowy Paweł Lisiak, członek Zarządu Ewa Kraska oraz dyrektor biura ZG PZŁ Grzegorz Trojanowski.

Głównymi tematami tego międzynarodowego spotkania było:

  • zarządzanie dziką przyrodą w rejonie bałtyckim;
  • wykorzystanie mediów społecznościowych w XXI w.;
  • ochrona i zrównoważone użytkowanie zwierzyny.
Spotkanie w Rydze było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, poznania najlepszych praktyk i nawiązania współpracy w ważnych dla łowiectwa aspektach.

Kampania FACE na rzecz europejskich myśliwych

Polski Związek Łowiecki przystąpił do „Kampania Europejskich Myśliwych” organizowanej przez FACE (Federacja Stowarzyszeń na rzecz Łowiectwa i Ochrony Przyrody). Jej celem jest wywarcie wpływu na instytucje decydujące o polityce na poziomie europejskim, tak aby te „pracowały razem z myśliwymi” na rzecz łowiectwa i ochrony przyrody. Informacja o Kampanii oraz dołączona do niej petycja – dostępne są pod adresem:

https://signforhunting.com/

Polacy na podium w Dortmundzie!

11 czerwca na targach łowieckich Jagd&Hund w Dortmundzie Tomasz Gurzyński został wicemistrzem Europy w szlachetnej sztuce wabienia jeleni. Polska zajęła trzecie miejsce w konkursie drużynowym w składzie: Tomasz Gurzyński, Andrzej Misiak, Bartek Helak. Gratulujemy świetnego wyniku.

ZOBACZ RELACJĘ

Krajowe Dni Pola w Poświętnem

W dniach 10-12 czerwca Polski Związek Łowiecki wziął udział w Krajowych Dniach Pola organizowanych przez  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego pod hasłem „rolnictwo przyszłości”. Nasze stoisko odwiedzili m.in. wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk oraz sekretarz stanu Anna Gembicka. (Oglądaj od 4’49”)

Bezpiecznie za granicą

W zeszłym tygodniu wyemitowaliśmy kolejny odcinek w ramach cyklu „W ubezpieczeniowej optyce”, które powstaje we współpracy z naszym brokerem WDB. Tym razem Karol i Monika zabierają nas na polowanie, bądź wypoczynek poza granicami kraju. Krótko i praktycznie przybliżają ubezpieczenie, które warto mieć na uwadze planując dalszą podróż. Wyjaśniają rolę oraz zakres ochrony. Podpowiadają kiedy najlepiej opłacić składkę i wskażą okoliczności, które uruchomią ubezpieczenie.

Jednocześnie zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety nt. ubezpieczenia psów myśliwskich, która pomoże naszemu partnerowi stworzyć najkorzystniejszy zakres ubezpieczeń.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ 

Posiedzenie Komisji Hodowlanej NRŁ

8 czerwca na wniosek prezesa NRŁ Pana Rafała Malca w siedzibie Zarządu Głównego PZŁ w systemie hybrydowym odbyło się posiedzenie Komisji Hodowlanej ds. Zwierzyny Grubej Naczelnej Rady Łowieckiej przy obecności kierownika wydziału hodowli, kynologii łowieckiej i sokolnictwa Pana Marka Pudełko. Posiedzenie było prowadzone przez Przewodniczącego Komisji prof. Roberta Kamieniarza.

CZYTAJ SZCZEGÓŁY

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱