Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Najważniejsze wydarzenie minionego tygodnia

Konferencja CIC

W dniach 9-12 czerwca w Rydze odbywało się 68 Zgromadzenie Ogólne CIC (Międzynarodowa Rada Ochrony Dzikich Zwierząt i Dzikiej Przyrody) połączone z konferencją. Polski Związek Łowiecki reprezentował w tym wydarzeniu łowczy krajowy Paweł Lisiak, członek Zarządu Ewa Kraska oraz dyrektor biura ZG PZŁ Grzegorz Trojanowski.

Głównymi tematami tego międzynarodowego spotkania było:

  • zarządzanie dziką przyrodą w rejonie bałtyckim;
  • wykorzystanie mediów społecznościowych w XXI w.;
  • ochrona i zrównoważone użytkowanie zwierzyny.
Spotkanie w Rydze było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, poznania najlepszych praktyk i nawiązania współpracy w ważnych dla łowiectwa aspektach.

Kampania FACE na rzecz europejskich myśliwych

Polski Związek Łowiecki przystąpił do „Kampania Europejskich Myśliwych” organizowanej przez FACE (Federacja Stowarzyszeń na rzecz Łowiectwa i Ochrony Przyrody). Jej celem jest wywarcie wpływu na instytucje decydujące o polityce na poziomie europejskim, tak aby te „pracowały razem z myśliwymi” na rzecz łowiectwa i ochrony przyrody. Informacja o Kampanii oraz dołączona do niej petycja – dostępne są pod adresem:

https://signforhunting.com/

Polacy na podium w Dortmundzie!

11 czerwca na targach łowieckich Jagd&Hund w Dortmundzie Tomasz Gurzyński został wicemistrzem Europy w szlachetnej sztuce wabienia jeleni. Polska zajęła trzecie miejsce w konkursie drużynowym w składzie: Tomasz Gurzyński, Andrzej Misiak, Bartek Helak. Gratulujemy świetnego wyniku.

ZOBACZ RELACJĘ

Krajowe Dni Pola w Poświętnem

W dniach 10-12 czerwca Polski Związek Łowiecki wziął udział w Krajowych Dniach Pola organizowanych przez  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego pod hasłem „rolnictwo przyszłości”. Nasze stoisko odwiedzili m.in. wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk oraz sekretarz stanu Anna Gembicka. (Oglądaj od 4’49”)

Bezpiecznie za granicą

W zeszłym tygodniu wyemitowaliśmy kolejny odcinek w ramach cyklu „W ubezpieczeniowej optyce”, które powstaje we współpracy z naszym brokerem WDB. Tym razem Karol i Monika zabierają nas na polowanie, bądź wypoczynek poza granicami kraju. Krótko i praktycznie przybliżają ubezpieczenie, które warto mieć na uwadze planując dalszą podróż. Wyjaśniają rolę oraz zakres ochrony. Podpowiadają kiedy najlepiej opłacić składkę i wskażą okoliczności, które uruchomią ubezpieczenie.

Jednocześnie zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety nt. ubezpieczenia psów myśliwskich, która pomoże naszemu partnerowi stworzyć najkorzystniejszy zakres ubezpieczeń.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ 

Posiedzenie Komisji Hodowlanej NRŁ

8 czerwca na wniosek prezesa NRŁ Pana Rafała Malca w siedzibie Zarządu Głównego PZŁ w systemie hybrydowym odbyło się posiedzenie Komisji Hodowlanej ds. Zwierzyny Grubej Naczelnej Rady Łowieckiej przy obecności kierownika wydziału hodowli, kynologii łowieckiej i sokolnictwa Pana Marka Pudełko. Posiedzenie było prowadzone przez Przewodniczącego Komisji prof. Roberta Kamieniarza.

CZYTAJ SZCZEGÓŁY

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp