Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia

Posiedzenie Zarządu Głównego

14 czerwca odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego. Na posiedzeniu tym podjęto pięć uchwał. Dwie z nich dotyczyły udzielenia przez Zarząd Główny Łowczym Okręgowym z Zamościa oraz z Bydgoszczy pełnomocnictw do dokonywania określonych czynności z zakresu zarządzania działalnością Zrzeszenia w ramach ich okręgów. Ponadto na posiedzeniu tym została omówiona po raz kolejny współpraca PZŁ z Polskim Związkiem Strzelectwa Sportowego. Postanowiono ufundować nagrodę za zajecie I miejsca w konkurencji dla myśliwych w ramach tegorocznych zawodów dalekodystansowych pt. „Puchar Polski Open Long Range Shooting 2022” organizowanych przez PZSS. Zawody te odbyły się w Zielonce 18 i 19 czerwca 2022 r.

Akcja informacyjna „Uwaga, dzikie zwierzęta na drodze”

Przed długim czerwcowym weekendem Polski Związek Łowiecki przeprowadził akcję informacyjną skierowaną głównie do kierowców nt. bezpieczeństwa na drodze w kontekście zderzeń z dzikimi zwierzętami. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem. W linku poniżej znajdziecie relacje medialne z przeprowadzonego wydarzenia:

RELACJE MEDIALNE

Weekendowy konkurs fotografii kynologicznej

Na Instagramie Polskiego Związku Łowieckiego przeprowadziliśmy konkurs fotograficzny, którego celem była popularyzacja wykorzystania psa w łowisku. Uczestnicy konkursu zgłaszali swoje zdjęcia w trzech kategoriach: pies w łowisku, pies w rodzinie myśliwskiej, pies na konkursie/wystawie. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Laureatów możecie zobaczyć TU.

26. Festiwal Muzyki Myśliwskiej

W dniach 17-18 czerwca odbył się 26. Festiwal Muzyki Myśliwskiej. Tym razem pierwszy raz na wschodzie kraju – w Zamościu. Relację z tego wydarzenia zamieszczaliśmy na bieżąco w dniach trwania festiwalu. Więcej zdjęć i filmów znajdziecie w linku poniżej:

ZOBACZ RELACJĘ Z FESTIWALU

Zawody długodystansowe Long Range Shooting

18 czerwca w Zielonce pod Warszawą myśliwi rozegrali zawody w strzelectwie długodystansowym Long Range Shooting w specjalnie dedykowanej dla nich kategorii Golden Guns. Miesjce 1. zajął Dawid Gojke, miejsce 2. Tomasz Banasiak, a miejsce 3. łowczy krajowy Paweł Lisiak.

IX Mistrzostwa Dian PZŁ

18 czerwca w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się IX Mistrzostwa Dian PZŁ. Pierwsze miejsce w konkurencji drużynowej zajęły diany reprezentujące ZO Opole. Relację z wydarzenia znajdziecie w linku poniżej:

ZOBACZ RELACJĘ

Udostępnij
Twitter
WhatsApp