Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Najważniejsze wydarzenia

Posiedzenie Zarządu Głównego PZŁ

W dniu 31 października br. odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego PZŁ. Podjęto na nim m.in. uchwały dot. promocji dziczyzny oraz jubileuszu Polskiego Klubu Sokolników PZŁ „Gniazdo Sokolników”. Ponadto rozpatrzono odwołania KŁ BZURA w Sochaczewie od uchwał Zarządu Okręgowego PZŁ w Skierniewicach. Uchwalono także zarządzenie dot. nadania legitymacji Junior PZŁ

Wystawa w Sejmie RP

3 listopada, w dzień naszego patrona św. Huberta, w Sejmie otwarto wystawę dedykowaną naszym czworonożnym towarzyszom łowów, której inicjatorem była przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa poseł Urszula Pasławska.

ZOBACZ RELACJĘ Z WYDARZENIA

Inauguracja akcji „Myśliwska paczka”

8 listopada zainaugurowaliśmy kolejną edycję naszej świątecznej akcji „Myśliwska paczka”. Tegoroczny regulamin został zmieniony w ten sposób, żeby pomoc do potrzebujących docierała jak najszerszym strumieniem. Liczymy, że w tym roku okazana pomoc również okaże się rekordowa pod względem zasięgu pomocy, zaangażowania myśliwych i środków.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI 

Posiedzenie Naczelnej Rady Łowieckiej

9 listopada 2022 odbyło się kolejne posiedzenie NRŁ. Łowczy krajowy przedstawił informacje z działalności ZG w okresie od ostatniego posiedzenia NRŁ, przekazano członkom NRŁ informacje bieżące w sprawie likwidacji spółki Łowiec Polski a także aktualne dane w zakresie ilości odszkodowań za szkody. Członkowie NRŁ dyskutowali podjęli uchwały m.in w sprawie powołania Przewodniczącego Komisji Prawnej NRŁ, członków Komisji Promocji i Strzeleckiej NRŁ.

50-lecie klubu PZŁ Gniazdo Sokolników

10 listopada w Pińczowie jak co roku odbyły się Międzynarodowe Łowy z sokołami. Połączono je z  jubileuszem 50-lecia Polskiego Klubu Sokolników PZŁ „Gniazdo Sokolników” i wręczeniem przez Joannę Cichą-Kuczyńską, radczynię w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, certyfikatu poświadczającego wpis polskiego sokolnictwa na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

CZYTAJ WIĘCEJ

Magazyn śledczy Anity Gargas

10 listopada na antenie TVP 1 w „Magazynie Śledczym  Anity Gargas” pojawił się temat m.in. nieprawidłowości w OHZ PZŁ:

ZOBACZ PROGRAM

Premiera nowego odcinka „Dubeltówki”

10 listopada swoją premierę miał kolejny odcinek serii Youtube „Dubeltówka”. Tym razem opowiadamy o sokolnictwie:

Ocena Pracy Dzikarzy w Warunkach Naturalnych

W dniach 12-13 listopada 2022 roku odbyła się „Ocena Pracy Dzikarzy w Warunkach Naturalnych”, której organizatorami były Zarządy Okręgowe PZŁ w Rzeszowie i Krośnie wraz z Członkami Komisji Kynologicznych działających przy nich. Ocena odbywała się w obwodach łowieckich dzierżawionych przez Koło Łowieckie „Szarak” w Kożuchowie oraz „Jedność” w Kołaczycach.
Wzięło w niej udział 21 psów myśliwskich, a były to: trzynaście Łajek Zachodniosyberyjskich, jeden Karelski Pies na Niedźwiedzie, pięć Gończych Polskich oraz dwa Ogary Polskie. Sędzią Głównym Konkursu był Kol. Jakub Rudziński, któremu towarzyszył skład sędziowski w następujących osobach: Dariusz Spisak, Grzegorz Bury, Tomasz Krzan, Wojciech Gawroński i Paweł Gucwa.
W wyniku oceny psów sędziowie przyznali 11 dyplomów I stopnia, dyplomy II stopnia i 3 dyplomy III stopnia. Pięciu psom nie udało się uzyskać dyplomów użytkowości łowieckiej.
W polowaniu, podczas którego odbywała się „Ocena” wziął udział Kolega Paweł Lisiak – Łowczy Krajowy PZŁ oraz Koleżanka Ewa Kraska – Członek Zarządu Głównego PZŁ, jak również Kolega Ks. Sylwester Dziedzic Kapelan Krajowy PZŁ.
Na zbiórce przed rozpoczęciem drugiego dnia polowania, gościliśmy Panią Marię Kurowską Posła na Sejm RP , która zwróciła się z prośbą o ograniczenie populacji dzików na terenie ziemi jasielskiej, gdzie występuje duży problem ze szkodami od tej zwierzyny. Łowczy Krajowy Paweł Lisiak przedstawił Pani Poseł problemy, z jakimi borykają się hodowcy psów myśliwskich po nowelizacji prawa łowieckiego, które zabrania szkolenia psów w zagrodach z żywymi dzikami. Pani Poseł obiecała, że poczyni działania, aby zmienić taki stan rzeczy.
Na zakończenie „Oceny Dzikarzy” Łowczy Krajowy podziękował organizatorom i pogratulował menerom psów, których podopieczni uzyskali dyplomy użytkowości łowieckiej.
Zdjęcia kol. Wojciech Rachwał, www.pasjalowiecka.pl

Myśliwskie kalendarze 2023

Zachęcamy do zakupu kalendarzy „Łowca Polskiego” na 2023 rok. Wyróżniają się niezwykłymi fotografiami nadesłanymi na 27. edycję konkursu im. Włodzimierza Puchalskiego. Znajdziecie tam Państwo oznaczenia wschodów i zachodów słońca oraz informacje o zwierzynie, na którą można polować w poszczególnych miesiącach.

Zamówienia na kalendarze można składać:
-poprzez stronę: https://www.pzlow.pl/sklep/
-dokonując przelewu bankowego (podając w tytule przelewu dane do wysyłki i telefon)
-przekazem pocztowym (podając dokładny adres do wysyłki zamówienia, imię, nazwisko)

Numer konta: 35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱