Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Dlaczego warto przeprowadzić inwentaryzację zwierzyny drobnej

Koleżanki i Koledzy,

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami co do interpretacji pisma z dnia 19 marca 2024 r. odnośnie przeprowadzenia inwentaryzacji zwierzyny drobnej informujemy, że:

  1. Istnieje bieżąca potrzeba przedstawiania danych empirycznych w dyskusjach zarówno ze środowiskiem anty łowieckim oraz Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Uzyskane wyniki stanowić będą wzmocnienie argumentacji w debatach dotyczących reformowania łowiectwa.
  2. Wyniki inwentaryzacji przeprowadzonej na dzień 10 marca 2024r., w oparciu o które zostały sporządzone Roczne Plany Łowieckie na sezon 2024/25 pozostają niepodważalne.
  3. W celu zebrania jak najbardziej wiarygodnych danych na temat dynamiki liczebności zwierzyny drobnej niezbędne będzie w przyszłości okresowe powtarzanie i weryfikowanie wyników inwentaryzacji.
  4. Okresowe weryfikowanie danych prowadzi do obalenia zarzutów naszych oponentów, którzy twierdzą, iż Polski Związek Łowiecki zarządza populacjami zwierzyny bez podstaw naukowych.

Pomimo pojawiających się wątpliwości i problemów technicznych liczymy na zrozumienie i odpowiedzialne podeście do przeprowadzenia inwentaryzacji zwierzyny drobnej oraz drapieżników synantropijnych i antropogenicznych metodą termowizyjną oraz reflektorową.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱