Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Do Krainy Wiecznych Łowów odszedł śp. Marek Radzikowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 21 lutego 2024 r. w wieku 71 lat do Krainy Wiecznych Łowów odszedł

śp.

Marek Radzikowski

Członek Honorowy Polskiego Związku Łowieckiego.

Myśliwy z ponad 50-letnim stażem, pełniący szereg funkcji w kole łowieckim i organach Zrzeszenia. W latach 2000–2018 był członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej, a także prezesem Okręgowej Rady Łowieckiej w Skierniewicach. W tym samym czasie pełnił również funkcję prezesa Rolniczego Koła Łowieckiego nr 19 „Dzik” z Żyrardowa, należał też do Koła Łowieckiego nr 18 „Partyzant” z Żyrardowa.

Marek Radzikowski, z wykształcenia lekarz weterynarii, był członkiem Komisji Szkoleniowej przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Skierniewicach, gdzie wielokrotnie prowadził zajęcia z zakresu biologii zwierząt łownych, kynologii myśliwskiej i chorób odzwierzęcych. Swoją postawą, poszanowaniem zasad etyki i znajomością zagadnień łowieckich zyskał duże uznanie wśród kolegów, władz PZŁ i społeczeństwa. Zawsze chętnie służył radą i rozstrzygał wszelkie spory, zarówno wewnątrz kół łowieckich, jak i podczas rozmów z rolnikami podczas szacowania szkód.

Został wyróżniony odznaczeniami państwowymi i resortowymi: brązowym i srebrnym Krzyżem Zasługi, brązowym, srebrnym i złotym Medalem Zasługi Łowieckiej, Złomem i Medalem Św. Huberta.

Cześć Jego pamięci!

Naczelna Rada Łowiecka

Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego

Redakcja „Łowca Polskiego”

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 27.02.2024 roku o godz. 12:00 w Kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱