Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Akcja „Noga z gazu – zwierzęta nie znają znaków drogowych” w Poznaniu

W czwartkowe przedpołudnie Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu i KMP w Poznaniu wraz z Zarządem Okręgowym PZŁ w Poznaniu już po raz trzeci w tym roku przeprowadzili specjalne działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej akcji „Noga z gazu. Zwierzęta nie znają znaków drogowych.”

Oczywistym jest, że zderzenie z łosiem, jeleniem, sarną czy dzikiem podczas jazdy samochodem jest traumatycznym przeżyciem dla człowieka i zwierzęcia.

Kolizje z udziałem dziko żyjących zwierząt zdarzają się często, zwłaszcza w nocą na terenach leśnych. Nagłe wtargnięcie zwierzyny na drogę zazwyczaj kończy się kolizją, w wyniku której następuje utrata zdrowia lub życia ludzkiego, powstają straty materialne w postaci uszkodzonego pojazdu oraz cierpi lub ginie potrącone zwierzę. Z uwagi na powyższe zagrożenia policjanci i myśliwi przeprowadzili kolejną akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mundurowi przypominali o zachowaniu bezpiecznej prędkości i zwracaniu szczególnej uwagi na drogach, zwłaszcza tam, gdzie obowiązuje znak A-18b „Uwaga dzikie zwierzęta”.

Kierowcy byli instruowani jak zachować się w sytuacji, gdy zwierzyna zbliża się do pasa ruchu lub znajduje się na drodze oraz jak postępować, gdy dojdzie już do zdarzenia drogowego z udziałem zwierzyny. Policjanci i myśliwi przekazywali kierowcom ulotki, apteczki oraz gadżety z logo akcji. Materiały edukacyjno-informacyjne zostały przekazane przez PZŁ i partnerów akcji.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱