102. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia obchodziliśmy 102 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Przypomnijmy, że było to Powstanie polskich mieszkańców Prowincji Poznańskie przeciwko Republice Weimarskiej, toczące od 27.12.1918 – 16.02.1919, w czasie którego licznie brali również udział ówcześni wielkopolscy myśliwi. Polacy domagali się powrotu ziem -pozostających pod zaborem pruskim w obrębie Prowincji Poznańskiej – do Polski, umacniającej już w tym czasie swoją niepodległość.
Pamięć o Powstaniu Wielkopolskim  i poległych w nim również naszych polskich myśliwych była, jest i mam nadzieję, że będzie nadal ciągle żywa i przekazywana w naszych rodzinach myśliwskich kolejnemu pokoleniu, jako wyraz naszego myśliwskiego obowiązku, patriotyzmu i pamięci o naszych przodkach i ówczesnych myśliwych walczących za wolną Ojczyznę,
mówi Łowczy Krajowy PZŁ Paweł Lisiak.
Myśliwi z terenu Wielkopolski, wraz ze swoimi najbliższymi corocznie licznie odwiedzają w tym dniu miejsca pamięci związane z w/w wydarzeniem, do czego zachęcamy serdecznie również pozostałych myśliwych.
Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp