ZG rekomenduje działania zgodne z wytycznymi GIS

W związku z niebezpieczeństwem zakażenia koronawirusem Zarząd Główny rekomenduje działania zgodne z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zarząd Główny zobowiązuje do codziennego monitorowania strony internetowej GIS i śledzenia komunikatów związanych z koronawirusem.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp