Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

XXVIII Wielkopolski Festiwal Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej w Goraju – Zamku

Po „ceremonii otwarcia” na scenie przed zamkiem w uroczej scenerii zabytkowej architektury i piękna otaczającej zamek natury, udostępnione zostały okolicznościowe wystawy w salach zamku, na jego holu oraz w budynkach towarzyszących obiektowi głównemu.

Tuż po otwarciu Festiwalu wykład na temat „Sytuacji żubra w Polsce” wygłosiła prof. dr hab. Wanda Olech, Kierownik Katedry Genetyki i Ochrony Zwierząt w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wykład spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

Podczas Festiwalu odbyły się liczne konkursy, w tym XXVIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich w kategorii solowej i zespołowej, VI Pilski Turniej Łuczniczy, XI Pilski Konkurs Oceny Poroży Jeleni, XIX Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni. Nastąpiło także nagrodzenie laureatów oraz podsumowanie XVII Pilskiego Konkursu Plastycznego „Łowiectwo w oczach dziecka” oraz XIX Pilski Pokaz Psów Ras Myśliwskich. W dniu następnym, niedzielę 22 maja odbyła się Msza św. hubertowska z okazji 25-lecia restytucji krzyża na Górze św. Huberta w nadleśnictwie Krucz. Reprezentujący ZG PZŁ Artur Hampel złożył gratulacje i list okolicznościowy na ręce organizatorów.

Z treścią niniejszego listu można zapoznać się poniżej.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp