Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

XIV Memoriał ks. Benedykta Gierszewskiego

W pierwszych dniach grudnia bieżącego roku, na terenie Borów Stobrawskich, odbył się XIV MEMORIAŁ KS. BENEDYKTA GIERSZEWSKIEGO. Ponownie pod Patronatem Honorowym Łowczego Krajowego Kol. Pawła Lisiaka. Wydarzenie to zostało zaplanowane w szczycie okresu polowań zbiorowych.

Do uczestnictwa w Memoriale zostali zaproszeni przewodnicy z posokowcami z Klubów Posokowca zrzeszonych w Międzynarodowym Związku Posokowców – ISHV. Zaproszenia przyjęli reprezentanci: Czech, Węgier, Włoch, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Szwecji oraz Polski. Celem imprezy jest przede wszystkim  poszukiwanie rannej zwierzyny i ocena posokowców w naturalnym łowisku. Ważnym aspektem Memoriału jest promocja prawidłowo ułożonych posokowców oraz edukacja myśliwych. W trakcie Memoriału nie są przyznawane lokaty, a każda praca jest szczegółowo omawiana na forum z wszystkimi uczestnikami. Najważniejszym zadaniem jest dojście postrzałka, a ocenę posokowców dokonuje się jedynie przy okazji. Prace na tropie rannej zwierzyny były podejmowane niezwłocznie, nawet jeśli było wiadomo, że ze względu na krótki czas od postrzału, nie można będzie jej ocenić.

Wciągu czterech dni zespoły poszukiwawcze wyjeżdżały do pracy 33 razy. Odnaleziono 15 sztuk z czego aż 12 z gonem. Większość prac było bardzo trudnych, wymagających od posokowca i przewodnika najwyższych umiejętności, jak przystało na tak prestiżowe wydarzenie. Z dumą muszę przyznać, że wszyscy uczestnicy Memoriału stanęli na wysokości zadania. Szczególne podziękowania dla osób zaangażowanych w organizację, bez których tak prestiżowe wydarzenie nie mogło by się odbyć.

Tekst: Maciej Kopeć

Zdjęcia: członkowie Klub Posokowców Polskiego Związku Łowieckiego

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa