Współpraca z europoseł Andżeliką Możdżanowską w ramach walki z ASF

Andżelika Możdżanowska, poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodnicząca Intergrupy Parlamentu Europejskiego „Różnorodność biologiczna. Łowiectwo. Tereny wiejskie” przyjęła propozycję współpracy z myśliwymi w ramach zespołu interdyscyplinarnego do walki z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF) Polskiego Związku Łowieckiego.

Zwalczanie afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz ograniczanie możliwości rozprzestrzenienia się tej choroby powinno być naszym wspólnym i najważniejszym priorytetem w Polsce i Europie.

– mówi europoseł Możdżanowska.

Strategia Polskiego Związku Łowieckiego dotycząca walki z tą chorobą jest spójna ze strategią unijną i wskazuje na trzy najistotniejsze działania:

  1. systematyczna redukcja populacji dzików
  2. usuwanie martwych dzików ze środowiska
  3. przestrzeganie zasad bioasekuracji (zarówno ze strony myśliwych, jak i rolników)

Europoseł za pośrednictwem łowczego krajowego oraz całego Zarządu Głównego podziękowała myśliwym za trwającą ponad trzy lata walkę z wirusem ASF:

Dziękuję wszystkim Myśliwym za dotychczasowy czas trudnej walki w łowisku i ogromne zaangażowanie w intensywny odstrzał dzików, zarówno w tej planowej gospodarce łowieckiej oraz odstrzale sanitarnym”.

W najbliższych dniach europoseł Andżelika Możdżanowska przekaże swoje propozycje działań dotyczącej wspólnej efektywnej współpracy na rzecz zwalczania ASF w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp