Relacja z 10. posiedzenia Sejmu

Po godzinie 13.30 odbyło się pierwsze czytanie naszego projektu obywatelskiego w myśl którego będziemy mogli uczestniczyć w polowaniach z naszymi dziećmi. Referentem inicjatywy obywatelskiej z ramienia Polskiego Związku Łowieckiego był prof. Dariusz J. Gwiazdowicz. Na sali obecny był również Prezes NRŁ, Rafał Malec.

Wystąpienie prof. Dariusza J. Gwiazdowicza:

Po wystąpieniu prof. Gwiazdowicza głos w sprawie inicjatywy przedstawiły kluby parlamentarne, które w większości (oczywiście oprócz lewicy) przychylnie odniosły się do naszych postulatów. Następnie przyszedł czas na zadawanie pytań przez zgromadzonych posłów. Pytania dotyczyły głównie granicy wieku, od którego dzieci mogłyby brać udział (w sposób czynny lub bierny) w polowaniach. Nie zabrakło niestety niecenzuralnych epitetów w kierunku naszego środowiska ze strony posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy porównali myśliwych do „sadystów” czy „pedofilów”. Swój niesmak wobec takich zachowań przedstawili m.in. prowadzący debatę Ryszard Terlecki, oraz Małgorzata Golińska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu, której przemówienie zostało bardzo dobrze odebrane przez opinię publiczną.

Przemówienie Małgorzaty Golińskiej:

Na koniec pierwszego czytania sejmowego głos zabrał ponownie prof. Dariusz J. Gwiazdowicz, odpowiadając na pytania posłów i próbując wytłumaczyć przedstawicielom lewicy na czym polega łowiectwo. Było to kolejne bardzo dobre wystąpienie naszego reprezentanta.

Odpowiedzi prof. Dariusza J. Gwiazdowicza:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp