Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Powołania nowych łowczych okręgowych

Łowczy Krajowy Eugeniusz Grzeszczak powołał na funkcję łowczego okręgowego w Wałbrzychu Kolegę Piotra Gąsiora a na funkcję łowczego okręgowego w Elblągu Kolegę Jana Kantypowicza. Obydwaj łowczowie okręgowi rozpoczęli pracę w zarządach okręgowych 2 maja. 

Nominacja w ZO PZŁ Wałbrzych

Kolega Piotr Gąsior od 2005 roku jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. W roku 2011 ukończył kurs Sędziego i Instruktora Strzelectwa w Czempiniu, od 2012 roku posiada uprawnienia selekcjonerskie. W 2013 roku uzyskał tytuł Mistrza Strzelectwa Myśliwskiego. Aktualnie jest członkiem Koła Łowieckiego „Tur” w Ziębicach, gdzie od 2014 roku pełni funkcję prezesa koła. W 2018 roku uzyskał tytuł lektora PZŁ w zakresie strzelectwa myśliwskiego i jest wykładowcą podczas kursów dla nowo wstępujących do Polskiego Związku Łowieckiego. Jest członkiem komisji problemowych przy Zarządzie Okręgowym w Wałbrzychu: strzeleckiej, szkoleniowej oraz delegatem na Okręgowy Zjazd Delegatów. W obecnej kadencji Okręgowego Zjazdu Delegatów pełnił funkcję Przewodniczącego Prezydium OZD. Od 2022 roku jest także członkiem Koła Łowieckiego „Czajka” w Kłodzku.

Nominacja w ZO PZŁ Elbląg

Kolega Jan Kantypowicz od 1995 roku jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. Posiada wykształcenie wyższe. Od początku swojej łowieckiej działalności związany jest z Wojskowym Kołem Łowieckim „ŻUBR” w Elblągu, którego był sekretarzem, a następnie przez wiele lat prezesem. Przez wiele lat wybierany był delegatem koła na okręgowy zjazd delegatów. W 2000 roku został wybrany do Elbląskiej Okręgowej Rady Łowieckiej, w której pełnił funkcję sekretarza, a następnie prezesa kierując jej obradami oraz działalnością do 2018 r. Był też członkiem Głównej Komisji Rewizyjnej PZŁ w latach 2015-2018.

Jest instruktorem i sędzią strzelectwa myśliwskiego. W roku 2015 ukończył kurs z zakresu oceny wieku zwierzyny płowej i muflonów oraz wstępnej wyceny medalowej. Od 2018 roku do 2023 r. był członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej i jednocześnie przewodniczącym Komisji Nadzoru i Kontroli Naczelnej Rady Łowieckiej oraz członkiem Komisji Statutowej Naczelnej Rady Łowieckiej. Od 2019 roku jest Członkiem Komisji ds. opiniowania wniosków Kół Łowieckich o dzierżawę obwodów łowieckich oraz Członkiem Komisji Oceny Prawidłowości Odstrzałów. Od 2022 jest Członkiem Okręgowej Kapituły Odznaczeń Łowieckich.

Posiada najwyższe odznaczenia łowieckie: Brązowy, Srebrny oraz Złoty Medal Zasługi Łowieckiej, Honorowy Żeton Zasługi „Złom” oraz Medal Św. Huberta.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa