Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Ponad 2 mln zł na walkę z COVID-19

Po dwóch miesiącach panującej w naszym kraju pandemii choroby COVID-19 Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego dokonał podsumowania akcji polskich myśliwych, którzy bardzo aktywnie włączyli się we wsparcie instytucji walczących z zagrożeniem.

Niniejsze podsumowanie jest z pewnością niepełne, a całościowa skala pomocy członków Polskiego Związku Łowieckiego jest jeszcze większa. Z danych, które spłynęły do Zarządu Głównego możemy stwierdzić, że w wyniku naszych oddolnych, a także koordynowanych przez Zarządy Okręgowe akcji, wyprodukowano i przekazano 351 002 maseczek. Akcję rozpoczęła grupa myśliwych, którzy w krótkim czasie zebrali środki i wyprodukowali ponad 140 000 maseczek pod hasłem #myśliwipomagają.

Przekazano też 20 885 przyłbic, które w głównej mierze trafiły do ratowników, lekarzy, pielęgniarek, ale także do pozostałego personelu medycznego będącego w potencjalnym zagrożeniu kontaktu z osobami zarażonymi. Część darów trafiła także do placówek Zakładów Medycyny Sądowej oraz instytucji podległych MSW w tym Policji.

Dodatkowo służba zdrowia otrzymała 543 fartuchy i kombinezony ochronne, a także ponad 500 litrów płynów antybakteryjnych, antywirusowych i dezynfekcyjnych. Myśliwi dotychczas byli największą grupą społeczną w Polsce, która zaznajomiona jest z bioasekuracją posiadającą środki i procedury do zwalczania wirusa ASF, co wykorzystano także przy walce z COVID-19.

W celu działań profilaktycznych przekazano 20 ozonatorów, służących oczyszczaniu powietrza w zamkniętych pomieszczeniach.
Przekazaliśmy także 2 karetki do pobierania próbek wymazów oraz 14 komputerów do nauki zdalnej dla uczniów poznańskich szkół. Za pieniądze zebrane od myśliwych zakupiono też inne sprzęty medyczne:

Podkreślając naszą specyfikę jako myśliwi zadbaliśmy także o aprowizację w ramach akcji Dziczyzna dla Medyka i dostarczyliśmy ponad pół tony dziczyzny, a także dodatkowo 1000 posiłków regeneracyjnych i 5000 butelek wody mineralnej.

Niniejsze dane nie są ostateczne, gdyż ciągle spływają do nas nowe informacje nt. zaangażowania się naszych myśliwych w akcje pomocowe. Warto nadmienić, że działania te trwają nadal, dlatego staramy się na bieżąco podawać szczegóły pomocy na stronie naszej stronie internetowej.

Dotychczasowe podsumowanie wartości finansowej akcji wynosi 2 159 414, 32zł i odnosi się tylko do wartości materiałowej przekazanych rzeczy. Nie wliczono w to czasu zaangażowania myśliwych a także kosztów współwystępujących jak np. paliwa. Finansowanie odbywa się całkowicie z prywatnych środków myśliwych i nie jest dotowane przez inne instytucje.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa