Polski Związek Łowiecki zaangażowany w akcję ochrony rybołowa

Polski Związek Łowiecki zaangażowany w akcję ochrony rybołowa

7 lipca przedstawiciele ZO PZŁ w Lesznie uczestniczyli w akcji obrączkowania rybołowów, które gniazdują na terenie Nadleśnictwa Włoszakowice po raz pierwszy od 110 lat.

Patronat nad gniazdem

Teren, na którym gniazdują stanowi obszar OHZ Nadleśnictwa Włoszakowice. W wyniku współpracy Nadleśniczego Tomasza Furmańczaka, prof. Tadeusza Mizery z UP w Poznaniu oraz ZO PZŁ w Lesznie ustanowiono wspólny patronat nad gniazdem. ZO PZŁ w Lesznie zakupił fotopułapkę do monitorowania aktywności drapieżników, drugie urządzenie do bieżącego nadzoru nad rozwojem piskląt dostarczył Łowiec Polski. Zaobrączkowano dwa młode rybołowy. Nadano im imiona Jan i Anna.

Współpraca w celu ochrony gatunkowej

W całą akcję zaangażowani byli prof. Tadeusz Mizera, Nadleśniczy Tomasz Furmańczak, myśliwy z Okręgu Poznań kol. Jerzy Wachowiak, Członek ZO PZŁ w Lesznie Norbert Breska oraz Łowczy Okręgowy z Leszna Piotr Napierała.

Ta szczytna inicjatywa Komitetu Ochrony Orłów, Lasów Państwowych oraz Polskiego Związku Łowieckiego może być początkiem większej współpracy w celu ochrony i przywracanie do środowiska naturalnego tego pięknego ptaka drapieżnego.

AKCJA OBRĄCZKOWANIA RYBOŁOWA W WYDARZENIACH POLSATU