Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Polski Związek Łowiecki na dożynkach ogólnopolskich na Jasnej Górze

W niedzielę 6.09.2020 na Jasnej Górze odbyły się coroczne Ogólnopolskie dożynki z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, gromadzące co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Uczestniczyli w nich po raz pierwszy oficjalnie i licznie przedstawiciele PZŁ z Łowczym Krajowym Pawłem Lisiakiem oraz Prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej Rafałem Malcem na czele wraz z kilkunastoma pocztami sztandarowymi Kół Łowieckich wraz z pocztem sztandarowym Zarządu GŁównego PZŁ na czele, których przemarsz wzbudzał niemałe zainteresowanie i uznanie.
Fot. Ministerstwo Środowiska
Uroczystą mszę św. o godz.11 na wałach jasnogórskich, transmitowaną w całości  w TVP1 oraz TV Trwam. Również jako przedstawiciele PZŁ, koncelebrowali: Kapelan Krajowy PZŁ Ks. Sylwester Dziedzic oraz Kapelan Okręgu Częstochowskiego Ks. Piotr Mizera. W czasie tej uroczystej Sumy i procesji z darami nasza delegacja myśliwych w składzie: Łowczy Krajowy Paweł Lisiak, Prezes NRŁ Rafał Malec oraz Kierownik Biura ZO w Częstochowie Piotr Czapla złożyła symboliczne dary pół, łąk, lasów i upraw w imieniu wszystkich myśliwych aby w kolejnym roku św. Hubert darzył w polu i lesie.
Całą niedzielną liturgię uświetniał wspaniałymi sygnałami myśliwskimi Zespół Sygnalistów Myśliwskich Złoty Róg ZO PZŁ w Bydgoszczy; od lewej Wiktor Jaroszewski, Weronika Kałmuk, Emilia Marciniak, Pan Prezydent Andrzej Duda, Kierownik Zespołu Członek ZO PZŁ w Bydgoszczy Tomasz Pinkowski, Jakub Antczak.

W sumie dożynki na Jasnej Górze trwały od soboty 5.09.2020 i łącznie uczestniczyło w nich przez te dwa dni -jako przedstawiciele swoich regionów z całej Polski- kilkadziesiąt tysięcy Pielgrzymów w tym wielu rolników z rodzinami i z wieńcami żniwnymi.

W tym czasie PZŁ miał swoje świetnie zorganizowane stanowisko, na towarzyszącej Ogólnopolskim Dożynkom Wystawie Rolniczej, zorganizowanej przez Okręg Częstochowski PZŁ i Kierownika Biura Piotra Czaplę, Kol. Monikę Galwa-Widera Przewodniczącą Komisji Kultury i współpracy z młodzieżą przy ZO w Częstochowie, Zdzisława Korzekwę oraz Mariusza Ligenzę – Członków Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej, które przy pięknej sobotniej i niedzielnej pogodzie odwiedziło mnóstwo osób i pielgrzymów, w tym przedstawiciele: Kancelarii Prezydenta RP, Rządu, Ministerstwa Środowiska i Rolnictwa, Sejmu i Senatu oraz liczni Samorządowcy.

 

Smaczny posiłek z dziczyzny, którego niezwykły i niespotykany dotąd zapach roznosił się intensywnie na Jasnogórskim Wzgórzu, serwowano obficie licznym pielgrzymom i w sumie wydano ponad 1200 porcji smacznego forszmaka według przepisu Grzegorza Russaka oraz dodatkowo kilkadziesiąt kg różnorakich wędlin z dziczyzny.
Na stanowisku PZŁ swoje pokazy, które budziły spore zainteresowanie, mieli tez nasi sokolnicy oraz kynolodzy a Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy ZO PZŁ w Bydgoszczy umilał czas sygnałami i muzyką myśliwską.
Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱