Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia

Posiedzenie Zarządu Głównego

W dniu 28 marca br. odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego PZŁ. W związku z koniecznością zapewnienia niezakłóconego działania Zrzeszenia postanowiono wystąpić z wnioskiem o zwołanie posiedzenia Naczelnej Rady Łowieckiej. Podjęto również kolejne zarządzenie w sprawie wydania legitymacji Juniora dla trzech osób. Omówiono również szereg spraw bieżących.

Dzierżawa OHZ PZŁ bez zmian

Dnia 28 marca br. Minister Klimatu i Środowiska podjął decyzję o wyłączeniu z dzierżawy obwodów łowieckich wchodzących w skład OHZ PZŁ. Obwody wyłączone z wydzierżawienia przekazano w zarząd Polskiemu Związkowi Łowieckiemu.

Prowadzenie gospodarki łowieckiej w dzierżawionych obwodach łowieckich od dnia 1 kwietnia br.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska  wydało komunikat wyjaśniający sposób prowadzenia gospodarki łowieckiej w dzierżawionych obwodach łowieckich od dnia 1 kwietnia br.

CZYTAJ KOMUNIKAT MKIŚ

Nowelizacja rozporządzeń MKiŚ w związku z ustawą IGO

Z dniem 1 kwietnia weszły w życie nowelizacje rozporządzeń Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Celem nowelizacji było dostosowanie przepisów do zmian dokonanych ustawą z dnia 11 sierpnia 2021 r. o gatunkach obcych  (Dz. U. z 2021 r. poz. 1718). Jakie zmiany wprowadzają znowelizowane rozporządzenia przeczytasz w poniższym linku.

ZMIANY W PRZEPISACH ŁOWIECKICH PODYKTOWANE USTAWĄ IGO

Szkolenie dla sędziów głównych w zawodach centralnych

W dniu 2 kwietnia br. w Stacji Badawczej w Czempiniu odbyło się,  zorganizowane przez Wydział Kontroli, Szkoleń i Audytu Wewnętrznego, szkolenie dla sędziów głównych w zawodach centralnych. Udział w nim wzięły 22 osoby zgłoszone przez zarządy okręgowe. Głównym celem szkolenia było zaznajomienie z nowymi, obecnie obowiązującymi przepisami związkowymi dot. szeroko rozumianego współzawodnictwa strzeleckiego oraz ujednolicenie poziomu wiedzy sędziów głównych.

Bieżące działania

31 marca łowczy krajowy Paweł Lisiak odwołał Mieczysława Piastowskiego z funkcji łowczego okręgowego w Opolu. Ponadto łowczy krajowy powołał p. Marię Wójtowicz na stanowisko pełnomocnika ds. współpracy międzynarodowej. Dodatkowo 2 kwietnia Paweł Lisiak wziął udział w finale akcji „Chronimy zwierzynę drobną”, organizowanej przez powiat krotoszyński i lokalne koła łowieckie.

ZOBACZ RELACJĘ Z AKCJI

Udostępnij
Twitter
WhatsApp