Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Konkurs „Chronimy Zwierzynę Drobną”

Dnia 2 kwietnia br. podczas V łowów Powiatu Krotoszyńskiego na Drapieżniki 2022, na  strzelnicy myśliwskiej PZŁ w Krotoszynie, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursie fotograficzno-plastycznym pt. „Chronimy Zwierzynę Drobną”. Inicjatorem konkursu od 1999 r. jest łowczy krajowy Paweł Lisiak, który co rok uczestniczy w finale akcji. Jej celem jest popularyzacja działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego i ratowania zagrożonej fauny. Konkurs „Chronimy Zwierzynę Drobną” skierowany jest do przedszkoli i szkół podstawowych oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych z terenu całego powiatu krotoszyńskiego oraz gminy Odolanów. Organizatorem wydarzenia jest powiat krotoszyński oraz 10 lokalnych kół łowieckich.

W tegorocznej edycji do komisji konkursowej złożonej z przedstawicieli kół łowieckich, gmin i powiatu oraz łowczego okręgowego z Kalisza wpłynęło 305 prac. Wyróżniono 22. Oprócz uroczystego wręczenia nagród organizatorzy konkursu zapewnili dzieciom szereg atrakcji m.in. zabawy edukacyjne we współpracy z Nadleśnictwem Krotoszyn, strzelanie z pistoletu paintballowego, szukanie zrzutów, prezentacja psów ras myśliwskich i wspólne ognisko z kiełbaskami.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. wicestarosta krotoszyński Paweł Radojewski, łowczy okręgowy PZŁ Kalisz Aleksander Bella, z-ca Nadleśniczego Sławomir Trawiński, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, zarządy kół łowieckich.

Dziękujemy wszystkim placówkom oświatowym, które wzięły udział w konkursie, a tym samym podjęły trud edukacji z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Zdjęcia: Sławomir Skalski

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp