Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia

Posiedzenie Zarządu Głównego

W minionym tygodniu odbyły się dwa posiedzenia Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego. Podjęto na nich łącznie pięć uchwał oraz omówiono szereg spraw bieżących. Podjęto uchwały w sprawie dofinansowania inicjatyw Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej oraz Polskiego Klubu Sokolników. Omówiono współpracę z Polskim Związkiem Strzelectwa Sportowego dotyczącą miedzy innymi organizowanych w tym roku zawodów dalekodystansowych pn. „Puchar Polski Open Long Range Shooting 2022”. Zawody te odbędą się w Zielonce 18 i 19 czerwca 2022 r. Myśliwi wystartują w czterech konkurencjach, gdzie makiety imitujące sylwetki zwierząt ustawione będą na dystansach od 10 do 300 metrów (imitacja polowania na kozice w Alpach). Pozostali strzelcy rywalizować będą na dystansach od 300 do nawet 1500 metrów.

Powołanie Sądu Arbitrażowego

23 maja w siedzibie Krajowej Rady Izb Rolniczych w dniu 23 maja Przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego   – Paweł Lisiak, Prezes KRIR – Wiktor Szmulewicz w obecności Ireneusza Leśnikowskiego z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ( Departament Oświaty i Polityki Społecznej)  podpisali porozumienie powołujące Sąd Arbitrażowy w Sprawach Szkód Łowieckich. Dzięki takiemu rozwiązaniu zostanie skrócona droga dochodzenia do ustalenia, czy w danym stanie faktycznym odszkodowanie jest należne, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.

CZYTAJ WIĘCEJ 

Spotkanie z przedstawicielami KG Policji

25 maja odbyło się spotkanie Łowczego Krajowego Pawła Lisiaka, członka zarządu PZŁ Ewy Kraski, Naczelnika Wydziału Łowiectwa Departamentu Leśnictwa i Łowiectwa Ministerstwa Klimatu i Środowiska Huberta Hamuleckiego z przedstawicielami Komendy Głównej Policji inspektorem Robertem Kumorem Dyrektorem Biura Prewencji KGP oraz młodszym inspektorem Katarzyną Olejnik Naczelnikiem Wydziału Nadzoru nad Specjalistycznymi Uzbrojonymi Formacjami Ochronnymi Biura Prewencji KGP w sprawie zagrożeń wynikających z wejścia w życie przepisów Ustawy z dnia 22.03.2018 o zmianie Ustawy Prawo Łowieckie oraz niektórych innych ustaw w zakresie nałożenia na myśliwych obowiązku wykonywania okresowych badań lekarskich.

CZYTAJ WIĘCEJ 

Ankieta dotycząca ubezpieczenia psów

We współpracy z Brokerem WDB S.A. jesteśmy w trakcie przygotowywania nowego, kompleksowego programu ubezpieczenia psów myśliwskich. W zeszłym tygodniu przygotowaliśmy ankietę, która pomoże nam rozpoznać Wasze potrzeby w tym zakresie.

Formularz jest w pełni anonimowy, w procesie wypełniania ankiety nie trzeba podawać żadnych danych, a jedyne informacje jakie są zapisywane, to odpowiedzi na poszczególne pytania.

LINK DO ANKIETY 

Kontrole w Zarządach Okręgowych

W ostatnim czasie pracownicy Wydziału Kontroli Szkoleń i Audytu Wewnętrznego ZG PZŁ rozpoczęli cykl kontroli zarządów okręgowych PZŁ. Głównym powodem ich przeprowadzania jest ilość składanych odwołań od podejmowanych uchwał i wniosków o zbadanie spraw składanych w trybie nadzoru, zgłoszeń pisemnych i telefonicznych od członków PZŁ.

Kontrole odbyły się w zarządach okręgowych PZŁ w Siedlcach, Suwałkach. W najbliższym czasie planowane są kolejne.

Angielskojęzyczna wersja strony internetowej Zarządu Głównego

W zeszłym tygodniu uruchomiliśmy angielskojęzyczną wersję strony internetowej ZG PZŁ. Strona posłuży do lepszej komunikacji z naszymi zagranicznymi partnerami.

English Version

Jednocześnie stale pracujemy nad usprawnieniem i unowocześnieniem obecnej strony, czego rezultaty możecie oglądać na bieżąco.

Dzień Dziecka w ZG PZŁ

Inaugurację tygodniowych obchodów Dnia Dziecka i Dnia Ochrony Środowiska rozpoczęliśmy wizytą dzieci szkolnych i przedszkolnych w siedzibie Zarządu Głównego PZŁ. Lekcję edukacji ekologicznej poprowadził łowczy krajowy Paweł Lisiak. Dzieci odwiedziły też gabinet łowczego, gdzie najbardziej podobały im się medalowe trofea. Były gry, zabawy, wata cukrowa no i oczywiście lody.

Dzień Matki z PZŁ

Z okazji przypadającego na 26 maja Dnia Matki przygotowaliśmy kolejny film z cyklu „Łowiecki styl życia”, w którym przedstawiamy sylwetkę Agnieszki Walczak, mamę Julki i Rysia, pasjonatkę natury i fotografii przyrody, ale przede wszystkim Dianę. Zachęcamy do obejrzenia tego materiału, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem w naszych mediach:

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp