Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hening-Kloska nominowała Wiesława Radnieckiego na członka Zarządu Głównego PZŁ

Kolega Wiesław Radniecki jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, którą ukończył w 1978 roku. Zawodowo związany z administracją samorządową, przez 25 lat był burmistrzem miasta i gminy Zagórów. Egzaminy łowieckie zdał w 1977 roku, posiada uprawnienia selekcjonerskie oraz tytuł Mistrza Strzelectwa Myśliwskiego. Należy do trzech kół łowieckich: nr 10 „Knieja” z Poznania, nr 16 „Gęgawa” Zagórów oraz nr 101 „Bura Chata” z Czerniejewa. Przez wszystkie te lata pełnił wiele funkcji zarówno w Zrzeszeniu jak i kole łowieckim, był między innymi: członkiem i sekretarzem Okręgowej Rady Łowieckiej w Koninie, Okręgowym Rzecznikiem Dyscyplinarnym ZO PZŁ w Koninie, członkiem Okręgowej Kapituły Odznaczeń Łowieckich i Komisji ds. opiniowania wniosków kół łowieckich o dzierżawę obwodów,  a także prezesem Koła Łowieckiego nr 16 „Gęgawa” Zagórów.

Wiesław Radniecki pochodzi z rodziny z tradycjami łowieckimi, interesuje się hodowlą gatunków łownych, a także kynologią i strzelectwem myśliwskim.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱