W pierwszym dniu po objęciu funkcji, łowczy krajowy skierował wniosek do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o nominację kolegi Wiesława Radnieckiego na nowego członka Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez minister Klimatu i Środowiska.
W kolejnym dniu, czyli 1 lutego, łowczy krajowy Eugeniusz Grzeszczak podpisał umowę o pracę z nowym dyrektorem biura Zarządu Głównego, którym został doświadczony pracownik administracji państwowej Dariusz Młotkiewicz.
Nowe otwarcie
2 lutego z inicjatywy łowczego krajowego doszło do przełomowego spotkania w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Przewodniczący Zarządu Głównego wraz z nowym dyrektorem biura ZG PZŁ spotkał się z przedstawicielami Prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej – Rafałem Ciszewskim, Tomaszem Krasowskim i Tomaszem Nowakiem oraz kierownictwem Departamentu Leśnictwa i Łowiectwa w MKiŚ – Michałem Graczykiem, Maciejem Szmitem oraz Hubertem Hamuleckim, w celu nawiązania konstruktywnego dialogu między Zarządem Głównym a Prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej. Były to pierwsze od wielu lat rozmowy w duchu pozytywnego dialogu i zrozumienia. Spotkanie przypieczętowało nowe otwarcie w relacjach między głównymi organami Polskiego Związku Łowieckiego. Wszystkie strony zadeklarowały silną chęć współpracy i postanowiły wspierać się w realizacji zadań, które spoczywają na naszym Zrzeszeniu.
Na kanwie piątkowego szczytu w ministerstwie, 3 lutego odbyło się spotkanie robocze łowczego krajowego oraz Prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej w pełnym składzie, które dotyczyło wzajemnej współpracy, aktualnych wyzwań naszego Zrzeszenia oraz najbliższego posiedzenia Naczelnej Rady Łowieckiej zaplanowanego na 4 lutego.
W niedzielę w siedzibie Zarządu Głównego PZŁ odbyło się pierwsze w nowym roku posiedzenie Naczelnej Rady Łowieckiej. Podczas posiedzenia łowczy krajowy nakreślił członkom Naczelnej Rady Łowieckiej kierunki działań na stanowisku przewodniczącego Zarządu Głównego, wśród których wymienił odbudowanie pozytywnego wizerunku łowiectwa i myśliwego w społeczeństwie, nawiązanie pozytywnych relacji oraz współpracy z instytucjami rządowymi i pozarządowymi w zakresie łowiectwa, a także przywrócenia samorządności naszego środowiska.
Pierwszy tydzień intensywnej pracy łowczego krajowego, liczne odbyte spotkania, rozmowy i decyzje podjęte we współpracy z Prezydium NRŁ oraz Ministerstwem Klimatu i Środowiska wskazują, że nowy przewodniczący ZG PZŁ buduje jedność środowiska, a nasze Zrzeszenie zyskuje na sile.