Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Komunikat Zarządu Głównego PZŁ

W dniu 9 kwietnia br. Polski Związek Łowiecki otrzymał postanowienie zatwierdzone przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Płońsku o umorzeniu dochodzenia w głośnej sprawie dotyczącej wyemitowanego w telewizji TVN24 w programie Superwizjer reportażu ,,Król kłusowników”. Osobą zawiadamiającą organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Pawła P. był autor reportażu redaktor TVN24 Michał Fuja.

Z treści postanowienia umarzającego postępowanie wynikało, że powodem umorzenia było niewykrycie sprawcy przestępstwa oraz brak znamion czynu zabronionego. Z taką decyzją procesową prokuratury de facto kończącą sprawę nie zgodziły się władze Polskiego Związku Łowieckiego, które postanowiły ją zaskarżyć. W złożonym zażaleniu Polski Związek Łowiecki wskazał Prokuraturze na błędy w ustaleniach faktycznych oraz konieczność przeprowadzenia szeregu nowych dowodów, których przeprowadzenie z całą pewnością pozwoliłoby wykryć osobę sprawcy.

W dniu 1 lipca 2024 br. Prokuratura Rejonowa w Płońsku uznając podniesioną w zażaleniu argumentację Polskiego Związku Łowieckiego za słuszną, w całości przychyliła się do złożonego zażalenia i podjęła umorzoną sprawę celem dalszego  jej prowadzenia bez poddawania złożonego zażalenia rozstrzygnięciu Sądu.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa