Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Komunikat w sprawie planu wprowadzenia ograniczeń w wykonywaniu polowań

Szanowne Koleżanki i Koledzy, dzisiejsze media obiegła informacja o różnego rodzaju ograniczeniach jakie planuje wprowadzić Ministerstwo Klimatu i Środowiska, o czym poinformował wiceminister Mikołaj Dorożała. Restrykcje mają dotyczyć m.in. polowań zbiorowych, używania noktowizji czy też objęcia niektórych gatunków ptaków łownych zakazem polowań.

Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego kategorycznie sprzeciwia się działaniom Ministerstwa Klimatu i Środowiska i jednoznacznie stwierdza, że żadnych konsultacji z naszym środowiskiem nie było. W związku z zaistniałą sytuacją w piątek 9 lutego odbędzie się spotkanie łowczego krajowego Eugeniusza Grzeszczaka i prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej Marcina Możdżonka z wiceministrem Mikołajem Dorożałą, w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i omówienia dalszej współpracy w zakresie zmian przepisów łowieckich.

Zarząd Główny

Polskiego Związku Łowieckiego

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa