Działania na Nowym Świecie 1-14 listopada

Z początkiem listopada Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego przygotowywał posiedzenie Naczelnej Rady Łowieckiej, które odbyło się 5 listopada. Podjęto na nim decyzję dotyczącą m.in. wysokości składki na 2022 rok.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYSOKOŚCI SKŁADKI NA NASTĘPNY ROK

Posiedzenia Zarządu Głównego

W ciągu pierwszych dwóch tygodni listopada Zarząd Główny zebrał się dwukrotnie. Podczas pierwszego posiedzenia rozpatrzył osiem odwołań członków Zrzeszenia od uchwał poszczególnych zarządów okręgowych, zatwierdził treść umowy użyczenia chłodni zakupionych przez PZŁ w ramach programu „Ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF)”; oraz zadecydował o dofinansowaniu Międzynarodowego Konkursu Wyżłów Weimarskich w Brochowie.

Na drugim posiedzeniu rozpatrywano odwołania członków Zrzeszenia od uchwał Zarządów Okręgowych w Warszawie, Olsztynie i Białymstoku. Omówiono zagadnienie dotyczące możliwości przeprowadzenia modernizacji dwóch strzelnic PZŁ. Na strzelnicy ZO PZŁ w Katowicach planowane są następujące inwestycje; zakup nowych maszyn do wypuszczania rzutków dla osi MOP  oraz przeniesienie i modernizacja osi krąg.

Pomoc małemu Mikołajowi

Zarząd Główny włączył się w akcję charytatywną dla syna myśliwego – Mikołaja, walczącego z białaczką. By zebrać środki na jego leczenie i rehabilitację wystawił na licytację polowanie na stogach, podczas którego łowczy krajowy wystąpi w roli podkładacza psów. Dzięki ofiarności licytujących udało się zebrać kwotę 11100 zł.

Nowy telewizyjny program łowiecki

Z dniem 8 listopada ruszył cykl programów o tematyce łowieckiej w Telewizji Trwam. Do końca marca w każdy poniedziałek o godzinie 17.30 obejrzymy dokument poświęcony łowiectwu. Prace nad jego powstaniem trwały na przełomie 2020 i 2021 r. Materiał skierowany jest przede wszystkim do osób niezwiązanych z łowiectwem. Ma za zadanie odczarować stereotyp, że myślistwo to tylko polowanie. Opiekę merytoryczną nad programem objął prof. Dariusz J. Gwiazdowicz, przewodniczący Komisji Kultury Naczelnej Rady Łowieckiej.

Okręgowe obchody Hubertusa

W całej Polsce od połowy października do połowy listopada trwają okręgowe obchody Hubertusa. Jedne z ostatnich w tym roku miały miejsce w Zarządzie Okręgowym w Ciechanowie. Uczestniczył w nich łowczy krajowy Paweł Lisiak, który m.in. przyjął ślubowanie od nowo wstępujących.

ZOBACZ RELACJĘ Z HUBERTUSA CIECHANOWSKIEGO

Międzynarodowe Wystawy Psów w Poznaniu

W dniach 13-14 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich Związek Kynologiczny w Polsce zorganizował dwie międzynarodowe wystawy psów. Miło nam poinformować, że w kategorii „Zwycięzca Polski” znalazł się pies rasy myśliwskiej – seter szkocki, gordon. Łowczy krajowy wręczył championowi i jego właścicielce puchar dla najpiękniejszego psa wystawy.

ZOBACZ RELACJĘ Z WYSTAWY

Przygotowania do wystawy sejmowej

Początek listopada był czasem intensywnych przygotowań do sejmowej wystawy z okazji obchodów św. Huberta. Jej otwarcie nastąpi 16 listopada. Relację znajdziecie na naszym funpage-u w mediach społecznościowych oraz na naszej stronie www.

 

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp