Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Zespoły interdyscyplinarne odpowiedzią na potrzeby współczesnego łowiectwa. Aktualizacja

Łowczy krajowy, Paweł Lisiak, powołał zespoły interdyscyplinarne, których zadaniem będzie wprowadzenie nowej jakości w funkcjonowaniu Polskiego Związku Łowieckiego. Zespoły podzielone są na tematy kluczowe dla organizacji, które wymagają dalszego usprawniania i rozwoju, a są to kolejno:

  1. zespół ds. safety first,
  2. zespół ds. kół łowieckich,
  3. zespół ds. kontroli kół łowieckich, OHZ i ZO,
  4. zespół ds. szkoleń, edukacji i podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  5. zespół ds. finansów,
  6. zespół ds. pozyskiwania środków zewnętrznych,
  7. zespół ds. zakupów,
  8. zespół ds. strzelectwa i strzelnic,
  9. zespół ds. ASF,
  10. zespół ds. prawnych,
  11. zespół ds. PR,
  12. zespół ds. promocji dziczyzny,
  13. zespół ds. ŁOW i EKEP,
  14. zespół ds. 5s
Skład  i tryb pracy zespołów

Zespoły składają się z pracowników etatowych zarządów okręgowych i zarządu głównego, ale zapraszają do współpracy osoby, które chciałaby wnieść swoją wiedzę i doświadczenie do któregokolwiek z tematu. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do łowczych okręgowych, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania. Wspólnie możemy stworzyć zupełnie nową jakość łowiectwa w Polsce. Za pracę zespołu będą odpowiadali liderzy. Zespoły będą spotykać się cyklicznie w trybie zdalnym, z częstotliwością ustaloną przez lidera zespołu. Będą też ze sobą współpracować w celu wypracowania stanowiska w danym temacie.

Metody pacy

Każdy zespół będzie pracować w ten sam sposób, oparty na pracy projektowej. Podstawą działania będą najnowsze metody systematycznego rozwiązywania problemów. Opracowuje je zespół ds. szkoleń, edukacji i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Cel pracy zespołów

Zespoły wychodzą naprzeciw najważniejszym łowieckim zagadnieniom. Wiele z nich sami wywołujecie do tablicy w różnych grupach myśliwskich, na spotkaniach w kołach czy w wiadomościach, napływających do nas z całej Polski. Safety first to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na polowaniach. Zespół ds. kół zajmie się m.in. ujednoliceniem dokumentów dla kół łowieckich, aby prowadzenie spraw było szybsze i efektywniejsze. Kontrole pomogą nam zrozumieć gdzie popełniamy błędy i wskażą jak je naprawić. Ciągłe poszerzanie wiedzy i świadomości z różnych dziedzin łowiectwa powinno być sprawą priorytetową każdego myśliwego, do czego będziemy Was zachęcać, i dlatego m.in. powołaliśmy zespół ds. szkoleń. Kluczowe jest również wypracowanie wizerunku, ochrona myśliwych przed atakami środowisk anyłowieckich oraz promocja dziczyzny, która jak wiemy jest jednym z najzdrowszych produktów dostępnych na rynku. Razem jesteśmy w stanie usprawnić polskie łowiectwo. Mocno na Was liczymy i wierzymy, że dobra współpraca przyniesie nam wszystkim wymierne korzyści.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱