Zachodniopomorskie Dni Kultury Łowieckiej

W dniach 12-13 czerwca na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyły się Zachodniopomorskie Dni Kultury Łowieckiej. Była to XV jubileuszowa edycja tego wydarzenia, która swoim bogatym programem przyciągnęła na dziedziniec dawnej siedziby władców Pomorza Zachodniego wielu odwiedzających. Międzynarodowego prestiżu nadaje imprezie fakt, że w tym roku partnerami wydarzenia byli również myśliwi z Niemiec i Białorusi.

Ideą tego typu przedsięwzięć jest zaprezentowanie sylwetki myśliwego i przybliżenie naszej pasji społeczeństwu. Dzięki warsztatom i różnego rodzaju pokazom i prelekcjom, które przeprowadziliśmy w ciągu tych 2 dni mamy szansę zyskać akceptację i zrozumienie dla działalności współczesnego myśliwego.

Prezentowana była kultura łowiecka, Kynologia, sokolnictwo, sygnalistyka i oczywiście tradycyjna kuchnia myśliwska z darmową degustacją dziczyzny włącznie.

Odbyło się wiele warsztatów edukacyjnych, m.in.: Las wokół nas, Leśne Skarby, Moja Eko-Torba, a także konkursy i quizy przyrodnicze  dla dzieci i dorosłych.

Dzięki współpracy z lokalnymi domami kultury na scenie zaprezentowały się również grupy artystyczne działające na terenie Szczecina.

Zorganizowana została również zbiórka pieniędzy na pomoc Ani Orłowskiej chorującej na SMA.

Wydarzenie  zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków WFOŚiGW w Szczecinie.

Partnerami wydarzenia byli: Z.O. PZŁ Zielona Góra, Z.O. PZŁ Gorzów Wlkp., RDLP w PILE, RDLP w Szczecinie, WFOŚiGW w Szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, OHZ Ptaszkowo,  Niemiecki Związek Łowiecki – DJV, Białoruski Związek Łowiecki, Woliński Park Narodowy, Drawieński Park Narodowy, Państwowa Straż Łowiecka, Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, Ogród Dendrologiczny w Przelewicach, , Klub Kolekcjonera PZŁ, Klub Szpica Z.O. w Gorzowie Wlkp., Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Stacja Badawcza PZŁ w Czempiniu, Ogólnopolska Ambasada Dziczyzny – Lizawka, Dziki Łosiu.

Tekst: Bartosz Bukowski

Zdjęcia: Radosław Dominowski

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp