Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

XIII Bieg św. Huberta. Relacja

22 października 2022 r. – myśliwi i diany rywalizowali w XIII Biegu Św. Huberta w Tucholi. W imprezie wystartowali też leśnicy i przeważająca większość niezwiązana z łowiectwem i lasami. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 15 km biegiem i 10 km marszem z kijami.

W Mistrzostwach Myśliwych w biegu przełajowym na 15 km, zwycięzcą został Rafał Szwarc z Tucholi, drugie miejsce zajął Dawid Janus ze Świecia n/Wisłą, a trzecim był Marek Śliwa z Krąplewic. Tym razem całe podium przypadło zawodnikom reprezentującym łowiectwo bydgoskie.

Najlepszą dianą w biegu przełajowym na 15 km okazała się Anna Zglińska z Unisławia Pomorskiego (ZO PZŁ w Toruniu), drugie miejsce zajęła Marta Baranowska z Wyszkowa (ZO PZŁ w Ostrołęce), a trzecie Barbara Otworowska z Piły (ZO PZŁ w Pile).

W Nordic Walking na dystansie 10 km, najlepszym wśród myśliwych (drugi w open) był Franciszek Trzciński z Chełmna (ZO PZŁ w Toruniu), drugie miejsce zajął Eugeniusz Trzciński, a trzeci był Hubert Trzebiński – obaj reprezentujący łowiectwo bydgoskie.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do sportowego świętowania dnia św. Huberta również w innych okręgach PZŁ.