Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Wyniki V jubileuszowej edycji Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Korsaka

Konkurs fotograficzny ogłoszony przez Zarząd Okręgowy PZŁ i Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ oddział gorzowski im. Włodzimierza Korsaka w Gorzowie Wielkopolskim, dobiegł końca. Jubileuszowa edycja odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego i Mera Samorządu Rejonu Soleczniki Zdzisława Palewicza. Konkurs cieszy się coraz większą popularnością wśród fotografików, z kraju i zagranicy napłynęło kilkaset zdjęć przedstawiających piękno przyrody. Po raz pierwszy wpłynęły zdjęcia z Powiatu Siebieżskiego w Rosji, w którym urodził się Włodzimierz Korsak.

Spośród nadesłanych fotografii powołane jury konkursowe wyłoniło laureatów najlepszych prac w poszczególnych kategoriach. W kategorii fauna zwyciężyło zdjęcie Tomasza Krupińskiego zatytułowane – Z porannej mgły, w scenach myśliwskich pierwsze miejsce przyznano za zdjęcie – Ruszamy na łowy dla Janusza Sieka. W kategorii ruch za zdjęcie Tańcząca z dzikami, pierwsze miejsce otrzymał Hubert Leśniak. Za fotografię w kategorii przedstawiającej piękno Puszcz Lubuskich, Świt na polowaniu, Joanna Krawczyk otrzymała pierwszą nagrodę. W kategorii Puszcza Rudnicka z pośród nadesłanych zdjęć jury przyznało pierwszą nagrodę Krystynie Sławińskiej za fotografię w zimowej scenerii zatytułowaną Poranek nad Mereczanką. W nowo utworzonej kategorii psy myśliwskie zaproponowanej przez firmę Elite Expeditions Sp. z o.o. w Warszawie, a zarazem sponsora nagród, Małgorzata Kartawik za fotografię Przywołanie otrzymała pierwszą nagrodę.

Ze wszystkich nadesłanych prac najwyżej oceniono i przyznano nagrodę Grand Prix, statuetkę z brązu przedstawiającą sylwetkę Włodzimierza Korsaka, za zdjęcie zatytułowane – Z porannej mgły, dla Tomasza Krupińskiego. Fotografia przedstawia chmarę jeleni byków na śródleśnej łące o świcie.

Ponadto przyznano wyróżnienia dla: Huberta Leśniaka, Małgorzaty Kartawik, Tomasza Koroka, Michała Bielewicza, Grzegorza Ryńskiego, Hanny Pękalskiej, Olega Konstantinowa, Beaty Tomaszyckiej, Gustawa Kaźmierczaka, Ireny Kołosowskiej i Lilianny Keller. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają również nagrody ufundowane przez Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ oddział gorzowski im. Włodzimierza Korsaka Zapraszamy fotografujących na VI edycję konkursu w 2022 roku.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia konkursowe.

Henryk Leśniak
Przewodniczący Komisji Kultury Zarządu Okręgowego PZŁ w Gorzowie Wlkp.

Kategoria fauna

Kategoria sceny myśliwskie

Kategoria ruch

Kategoria Puszcze Lubelskie

Kategoria Puszcza Rudnicka

Kategoria pies myśliwski

Nagrodę główną Grand Prix przyznano Tomaszowi Krupińskiemu za zdjęcie – Z porannej mgły

Kategoria fauna I miejsce Tomasz Krupiński – Z porannej mgły

Wyróżnienia ufundowane przez PPHU Grandel Sp z o.o. w Pile

Wyróżnienia czasopisma Brać Łowiecka, dwie roczne prenumeraty ufundowane przez redakcję miesięcznika dla myśliwych i sympatyków łowiectwa

Wyróżnienie ufundowane przez sklep z dziczyzną Leśniczówka – Zbigniew Winnicki

Wyróżnienia ufundowane przez Ośrodek Rozwojowo Wdrożeniowy LP w Bedoniu

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa