Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

TRZECH WŁODZIMIERZY – SENTYMENTALNA PODRÓŻ PRZEZ ŚWIAT ŁOWIECKIEJ FOTOGRAFII

23 listopada mieliśmy wyjątkową przyjemność uczestniczyć w wernisażu wystawy fotografii zatytułowanej „Trzech Włodzimierzy”, zorganizowanej z okazji stulecia Polskiego Związku Łowieckiego. Ta sentymentalna podróż przez świat przyrodniczo-łowieckiej fotografii jest teraz dostępna do podziwiania w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Odsłonięcie tajemnic fotografii łowieckiej

Odwiedźcie Muzeum, aby w pełni oddać się unikalnej kolekcji fotografii autorstwa trzech wybitnych artystów: Włodzimierza Korsaka, Włodzimierza Puchalskiego i Włodzimierza Łapińskiego. To właśnie ich prace, utrwalone w krótkotrwałej grze światła i cieni, zatrzymują ulotne piękno życia przyrody. Wspierani przez ich mistrza, Jana Brunona Bułhaka – nestora polskiej fotografii, ci artyści przekazują nam wyjątkowe spojrzenie na świat łowiecki.

Dziedzictwo przekazywane przez pokolenia

Włodzimierze, związani mocną przyjaźnią i wspólną pasją do fotografii, wzajemnie przekazywali sobie wiedzę i tajniki sztuki. Ich obrazy, pełne mistycznego piękna natury, doskonale oddają krótkotrwałość chwil życia dzikich zwierząt. Poprzez doskonalenie swojego warsztatu, ci artyści wynieśli fotografię polskiej przyrody na wyżyny twórczości, pozostawiając dziedzictwo, z którego czerpią dzisiejsi artyści.

Zobaczcie sami

Zapraszamy do obejrzenia tej unikalnej wystawy, która będzie dostępna do 10 lutego 2024:

  • W listopadzie – wstęp bezpłatny w ramach akcji „Darmowy listopad”
  • Od grudnia – w ramach biletu wstępu do muzeum

Organizatorzy

  • Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego
  • Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
  • Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego

Dołączcie do naszej podróży przez świat przyrodniczo-łowieckiej fotografii w jednym z najpiękniejszych zakątków Warszawy. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o twórczości Włodzimierza Korsaka w materiale: 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱