Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Relacja z kursu i egzaminu dla sędziów PZŁ w specjalności wyżły

W dniach 22-24 września w Czempiniu odbył się kurs oraz egzaminy dla Sędziów PZŁ w specjalności Wyżły.

Zgłosiło się ośmioro uczestników, dojechało siedmioro. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia teoretyczne z zakresu Regulaminów PZŁ – Postanowienia Ogólne oraz wszystkie konkursy/oceny dla wyżłów, zakończone egzaminem z wiedzy teoretycznej. Egzamin ten finalnie zaliczyli wszyscy uczestnicy.

Drugiego dnia kursanci mieli okazję uczestniczyć w Konkursie Pracy Wyżłów w klasie Wielostronnej wg regulaminu PZŁ, gdzie mogli w pracy podejrzeć sędziów PZŁ, jak również uczestniczyć w organizacji poszczególnych konkurencji.

Ostatniego dnia odbył się egzamin praktyczny, który wymagał od uczestników zastosowania w praktyce posiadanej wiedzy w zakresie oceny pracy wyżła, jak również jej praktycznego zastosowania. Komisja egzaminacyjna była na tyle wymagająca, że z pozytywnym wynikiem ukończyło go troje kursantów: kol. Aleksandra Jasiorowska, Krzysztof Bartkowiak oraz Marcin Molewski. Serdeczne gratulacje i powodzenia!

Zdjęcia J. Szumer.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa