Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

PZŁ z nominacją „Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022”

Polski Związek Łowiecki otrzymał nominację Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022. Jest to wyróżnienie w ramach ogólnopolskiego programu prowadzonego na łamach „Monitora Biznesu”, niezależnego dodatku do „Rzeczpospolitej”, „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Pulsu Biznesu”.

W ciągu ostatnich 11 lat laureatami programu Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022 zostało ok. 800 instytucji, które wykonują zadania dla dobra wszystkich obywateli i które przyczyniają się do rozwoju Polski. Symbol przyznawany jest firmom charakteryzującym się najwyższą jakością zarządzania, innowacyjnością, dbałością o ekologię i szeroko pojęte dobro mieszkańców. Działania Polskiego Związku Łowieckiego doskonale wpisują się w powyższe idee.

Każdego dnia myśliwi zrzeszeni w Polskim Związku Łowieckim działają na rzecz ochrony przyrody. Realizując zadanie zlecone przez państwo chronią, zachowują i utrzymują populacje zwierząt dziko żyjących w polskim ekosystemie. Chronią uprawy przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzynę i wydają ponad 100 mln zł z własnego budżetu na odszkodowania dla rolników. W swojej niemal 100-letniej historii Polski Związek Łowiecki wraz z innymi państwowymi instytucjami odtworzył populację żubra i odrodził gatunek wilka, łosia, bobra czy sokoła wędrownego.

Dodatkowo Polski Związek Łowiecki prowadzi szereg akcji charytatywnych np. „Darz Bór – Dasz Krew”, „Myśliwska Paczka”, „Ogólnopolski Dzień Dziecka”; działań na rzecz służby zdrowia w ramach walki z chorobą COVID-19, czy akcji pomocy Ukrainie.

Polscy myśliwi pracują 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu, a za swoją społeczną pracę nie pobierają wynagrodzenia. Średnio w roku jeden myśliwy pracuje 200 godzin na rzecz ochrony przyrody. Cieszy nas, że ta praca została dostrzeżona i wyróżniona nominacją „Symbolu Odpowiedzialności Społecznej 2022”.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa