Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Polowanie z łukiem możliwe też w Polsce?

test2

Nad tym i innymi zagadnieniami związanymi z łucznictwem dyskutowano podczas pierwszego posiedzenia Komisji Łuczniczej. Odbyło się  17 czerwca br. w Warszawie w siedzibie ZG PZŁ.

Celem spotkania było opracowanie planu prac komisji na najbliższe 12 miesięcy, oraz powierzenie konkretnych zadań poszczególnym członkom komisji i określenie terminów ich realizacji. Posiedzenie otworzył przewodniczący Komisji Łuczniczej, kol. Karol Narbutt. Na posiedzeniu obecni byli zgodnie z podpisaną listą obecności członkowie komisji : kol. Ziemowit Tokarski, kol. Marek Handzlik, kol. Waldemar Włodarczyk, kol. Marcin Włoch, kol. Dominik Manowski, kol. Artur Niebrzydowski, kol. Roman Rycombel. Gościem specjalnym był kol. Bogusław Balik, przedstawiciel LP oddelegowany przez DG do prac w Komisji, kandydat na członka Komisji.

Zgodnie z zaleceniami NRŁ z posiedzenia w Radomsku w dniu 25 maja 2019r. Komisja Łucznicza przekazała wraz z planem prac na rok 2019/2020  NRŁ następujące dokumenty:

  • Informację na temat aktualnych danych i przepisów dotyczących polowania z łukiem w Europie
  • Projekt jednogodzinnego bloku informacyjnego dla nowo wstępujących i myśliwych PZŁ o polowaniach z łukiem wraz z konspektem
  • Projekt zmian w ustawie Prawo Łowieckie wraz z uzasadnieniem
  • Sprawozdanie i podsumowanie statystyk z 49 wypraw na polowania z łukiem członków Polskiego Stowarzyszenia Myślistwa Łuczniczego z lat 2011-2017
  • Rekomendację CIC dotyczącą polowania z łukiem wraz z tłumaczeniem
Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱