Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Podsumowanie akcji charytatywnej z okazji Dnia Dziecka

Dziękujemy wszystkim Zarządom Okręgowym, które włączyły się w akcję charytatywną z okazji Dnia Dziecka. Dzięki Wam na twarzach kilkuset dzieci w tym wyjątkowym dniu zagościł uśmiech.

Do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych trafiły:

 • sprzęt sportowy⚽️🏸🛹
 • sprzęt turystyczny ⛺️
 • sprzęt multimedialny 🎮🎧💻
 • materiały plastyczne 🎨🖌🖍
 • materiały edukacyjne 📚
 • odzież i obuwie 👕👖👟🧢
 • bilety do zoo 🦓 i do kina 🎞
 • 25 kg truskawek 🍓
 • i oczywiście słodycze 🍦🍫🍬🍭🧁🍪

Dzięki tej akcji wiele zarządów okręgowych zainicjowało z placówkami stałą współpracę w ramach dalszej pomocy oraz edukacji ekologicznej, przyrodniczej i łowieckiej.
Niektóre zarządy współpracują z placówkami w sposób ciągły i od wielu lat, za co należą się im ogromne podziękowania i brawa.
Dziękujemy wszystkim myśliwym za włączenie się w akcję i Wasze zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności. 

Szczegóły akcji

 

ZO Bydgoszcz –wsparł podopiecznych Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie. Dzieci przebywające w placówce otrzymały paczki z prezentami oraz rzeczy niezbędne do codziennej pielęgnacji maluszków.

ZO Częstochowa – przekazał podopiecznym Domu Dziecka w Chorzenicach  materiały szkolne oraz słodycze.

ZO Gdańsk – WKŁ 31 „Grom” zaopiekowało się samotna matką z dzieckiem. Myśliwi pomogli w akcji remontu domu, wyposażyli pokój dziecka. Na każde święta i uroczystości fundują prezenty. 1.02.2020 również przekazali upominki na ręce matki.

ZO Gorzów Wlkp – przekazał dla dziesięciorga wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 w Gorzowie Wlkp. paczki z drobnymi upominkami.

ZO Jelenia Góra – zorganizował w Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie imprezę muzyczną z dmuchanymi zamkami i  trampolinami.

ZO Kalisz – przekazał dzieciom z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczym w Wolicy 45 paczek z upominkami.

ZO Kielce – obdarował upominkami podopiecznych Domu dla Matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Kielcach. W uzgodnieniu z dyrektor placówki otrzymały słodycze, 2 zestawy słuchawek komputerowych oraz zestaw do zabaw piaskowych.

ZO Legnica –  zakupił i przekazał wychowankom Domu Dziecka w Golance Górnej sprzęt sportowy, materiały do zajęć plastycznych, materiały edukacyjne i smakołyki. Z kolei do Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Legnicy przekazał sprzęt biwakowy ( śpiwory ), odzież outdoorową, obuwie letnie. Z uwagi na aktualną sytuację związaną z epidemią i rygory panujące w placówkach przekazanie darów nie odbyło się przy okazji spotkania z dziećmi, obecni byli jedynie prowadzący placówki. W obydwu przypadkach strony zadeklarowały chęć nawiązania współpracy w zakresie spotkań dzieci z myśliwymi, pogadanek, oraz wszelkich działań z zakresu edukacji ekologicznej, przyrodniczej i łowieckiej.

ZO Lesznozorganizował Dzień Dziecka w Domu Dziecka w Bodzewie.

ZO Łomża– ufundował lody dla wychowanków lokalnego Domu Dziecka.

ZO Łódź – przedstawiciele Okręgu Łódzkiego udali się do Domu Dziecka w Łodzi i przekazali drobne upominki.

ZO Nowy Sącz – Łowczy Okręgowy wraz z Dianami z Nowosądeckiego Klubu Dian odwiedzili z pomocą (paczki ze słodyczami) Gorlicki Dom Dziecka.

ZO Olsztyn –  przekazał 25 kg truskawek  do Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olsztynie.

ZO Opole przekazał 55 bonów upominkowych na zakupy na łączną kwotę 2750,00 PLN w dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Dom Dziecka na Pasiece”.

ZO Ostrołęka – przekazał  książeczki o tematyce łowieckiej oraz drobne upominki wychowankom placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Ostrołęce.

ZO Płock – ufundował bilety wstępu do ZOO dla dzieci będących pod opieką Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom.

ZO Przemyśl –  podjął się organizacji obchodów Dnia Dziecka dla podopiecznych przemyskich domów dziecka ” Maciek”, „Małgosia” i ” Jaś”. W placówkach jest obecnie łącznie 43 podopiecznych w wieku szkolnym. W ramach akcji przekazano materiały edukacyjne  oraz słodycze.

ZO Poznań – 1 czerwca odbyło się spotkanie w Domu Dziecka w Bninie. Podczas spotkania przekazano w formie darowizny artykuły spożywcze (soki, owoce, napoje, słodycze).

ZO Radom – przekazał upominki (książki, słuchawki do urządzeń multimedialnych, gry planszowe, puzzle) dla domu dziecka „Słoneczny Dom” w Radomiu.  Zaproponował stałą współpracę  polegającą na organizacji ognisk na strzelnicy, spotkań i zabaw połączonych z edukacją przyrodniczo-łowiecką. W tym celu wydano książeczkę edukacyjną „Przygody na łonie przyrody”, która będzie edukującym upominkiem.

ZO Rzeszów – przekazało trzy rowery i saneczki dla wychowanków Domu dla Dziecka „Nasza Chata”; ze względu na koronawirusa oraz niekorzystną pogodę akcja przekazania odbyła się bardzo skromnie, bez udziału dzieci. Prezenty zostały przekazane na ręce Pani Dyrektor.

ZO Siedlce– W ramach Dnia Dziecka placówkom edukacyjnym i wychowawczym przekazywane są każdego roku książki i pomoce edukacyjne oraz gry zręcznościowe, pomoce i narzędzia naukowe; poniżej lista podmiotów, które taką pomoc otrzymały:

 1. Dom Dziecka na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach
 2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Sokołowie Podlaskim
 3. Niepubliczne Przedszkole „Akademia Puchatka” w Sokołowie Podlaskim
 4. Szkolny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim
 5. Poradnia Psychologiczna-Pedagogiczna w Stoku Lackim
 6. Szkoła Zawodowa w Mordach
 7. Szkoła Podstawowa w Czekanowie
 8. Polski Związek Niewidomych w Siedlcach
 9. Dzieci i rodziny z terenu powiatu siedleckiego będące w trudnej sytuacji materialnej-pomoc przekazywana podczas akcji „Myśliwska Paczka”

ZO Słupsk – oddelegował sokolników do  domów dziecka w Ustce i Słupsku, gdzie odbyła się prelekcja, pokaz ptaków łowczych, omówienie roli myśliwych we współczesnym świecie.

ZO Szczecin –  zorganizował  wizytę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie z którym  współpracuje od wielu lat, aby zrobić niespodziankę przebywającym tam podopiecznym. Łowczy Okręgowy Damian Pizoń osobiście wręczył prezenty przeznaczone dla wychowanków placówki. Podarunki w postaci pomocy dydaktycznych oraz sprzętu turystycznego i sportowego z powodu obecnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych  zostały odebrane przez Panią Dyrektor placówki wychowawczej.

ZO Tarnów – zorganizował akcję charytatywną w celu przygotowania paczek dla podopiecznych Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej. Podarunki w postaci słodyczy, odzieży, gry, zabawek zakupił  Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnowie oraz darczyńcy w osobach: Prezes KŁ „Knieja” w Smykowie Kol. Mariusz Sokołowski, Sklep Myśliwski „Diana” Kol. Lucyna Maniawska,  Kapelan Krajowy a jednocześnie przewodniczący Komisji Kultury, Tradycji i Promocji Łowiectwa Kol. Sylwester Dziedzic oraz członek tej Komisji Kol. Joanna Krużel. Paczki dla dzieci w dniu 29.05.2020r. przekazał Łowczy Okręgowy Kol. Krzysztof Łazowski , Kapelan Krajowy Kol. Sylwester Dziedzic, Kol. Joanna Krużel oraz przedstawiciel miejscowego KŁ „Naddunajeckie” w Żabnie Skarbnik Kol. Jan Sadko. Zawartość paczek została wcześniej skonsultowana z dyrektorem w/w ośrodka. Ponadto w dniu 01.06.2020r. Łowczy Okręgowy kontynuując powyżej opisaną akcję odwiedził Dom Dziecka w Tarnowie oraz Dom Samotnej Matki w Tarnowie, dla których również przygotowano paczki.

ZO Warszawa –  ufundował materiały edukacyjne oraz sportowych podopiecznym ze Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie oraz z Domu Dziecka w Równem (powiat wołomiński).

ZO Wrocław – 1 czerwca Łowczy Okręgowy ZO PZŁ we Wrocławiu Roman Rycombel oraz przedstawiciele Koła Łowieckiego „Knieja” we Wrocławiu, kol. Sandra Bernal i kol. Paweł Kaczor odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernicy, któremu w imieniu myśliwych z okręgu oraz Koła Łowieckiego „Knieja” we Wrocławiu przekazali tablety multimedialne. Tablety będą służyć realizacji podstawy programowej przy pomocy zdalnego nauczania.

ZO Zamość  z okazji Dnia Dziecka została wyemitowana specjalna audycja radiowa w ramach cyklu  „Głosów Kniei” (stałej audycji ZO PZŁ Zamość). W całości czas antenowy został poświęcony dzieciom myśliwych i sympatyków przyrody. Podczas spotkania o wyprawach z rodzicami do lasu, dokarmianiu  i dbaniu o zwierzynę, o rodzącej się pasji i czasie oczekiwania na moment rozpoczęcia stażu w kole łowieckim opowiadali goście: Kajtek Zierebiec (lat 9) i Alicja Gil (l.18). Otrzymali prezenty – najnowsze wydawnictwa przyrodniczo-łowieckie, ręcznie wykonane podkładki z motywem łowieckim oraz gry edukacyjne. W tym samym czasie  na antenie został ogłoszony konkurs przyrodniczy opierający się na znajomości języka łowieckiego przeznaczony dla dzieci z całej Polski. Audycja dostępna pod linkiem: https://www.radiozamosc.pl/s/106/glosy-kniei, na odpowiedzi na pytania konkursowe ZO Zamość czeka do końca czerwca.

ZG PZŁ – upominki od Zarządu Głównego powędrowały do podopiecznych Domu Dziecka im. ks. Baudouina w Warszawie.

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa