Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Nowy łowczy okręgowy w Białej Podlaskiej

16 grudnia łowczy krajowy Paweł Lisiak wręczył Sebastianowi Santusowi nominację na stanowisko Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w Białej Podlaskiej.

Kolega Santus ukończył Szkołę Chorążych Lotnictwa w Dęblinie, a także Wyższą Szkołę Umiejętności Pedagogicznych w Rykach, z zakresu pedagogiki zarządzania. Swoją wiedzę pogłębia studiując obecnie na Lubelskim Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na kierunku „Szkody w gospodarstwach rolnych i ich szacowanie”.

Sebastian Santus jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 1999 roku, posiada uprawnienia podstawowe, selekcjonerskie oraz uprawnienia sędziego. Jest prezesem Wojskowego Koła Łowieckiego 127 „Łoś” w Białej Podlaskiej. Od 2019 roku jest przewodniczącym Komisji Hodowlanej, Kynologicznej i Współpracy z Rolnikami funkcjonującej przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej. Aktywnie działa na rzecz Polskiego Związku Łowieckiego – jest autorem prelekcji dla dzieci, organizatorem pikników i imprez promujących łowiectwo. W 2021 r. został wybrany do Zarządu Okręgowego w Białej Podlaskiej.

Sebastian Santus posiada dużą wiedzę z zakresu szacowania szkód łowieckich. Jest pomysłodawcą ogólnokołowej reintrodukcji bażanta, podczas której, kilka kół łowieckich jednocześnie zasiedla na wiosnę w swoje łowiska kilkaset sztuk bażantów.

Za zasługi dla łowiectwa Kolega Sebastian został uhonorowany Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej, Medalem za Zasługi dla Powiatu Bialskiego, a także Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa