Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Nowi członkowie Zarządu Głównego. Nominacje wręczone

Minister Środowiska, Michał Woś, na wniosek Łowczego Krajowego, powołał nowych członków Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego: Koleżankę Ewę Kraskę oraz Kolegę Grzegorza Karpika.  Akty powołania wręczył dziś (4 maja) Paweł Lisiak, przewodniczący Zarządu Głównego.

 

Ewa Kraska

Ewa Kraska jest myśliwym od 2007 roku, posiada uprawnienia selekcjonerskie oraz sędziego i instruktora strzelectwa. Związana jest z Kołem Łowieckim „Cietrzew” w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach, gdzie od 2010 roku pełni funkcję skarbnika, od 2015 roku delegat koła na Zjazd Okręgowy.

Pasja Ewy Kraski to kynologia oraz strzelectwo myśliwskie. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Dian w tym pięciokrotną drużynową Mistrzynią Polski. Od 2019 roku Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Klubu Wyżłów Weimarskich przy PZŁ.

Została odznaczona Srebrnym i Brązowym Medalem  Zasługi Łowieckiej, Złotym Medalem Zasłużony dla Łowiectwa śląskiego oraz Złotem śląskim.

Od 2019 roku członek Komisji Prawnej Naczelnej Rady Łowieckiej, wcześniej od 2015 roku sekretarz Okręgowej  Rady Łowieckiej w Katowicach.

Ewa Kraska posiada wykształcenie wyższe prawnicze, jest matką dwójki dzieci:  Emilii i Mikołaja.

Grzegorz Karpik

Grzegorz Karpik jest myśliwym od 1981 r. Związany jest z Kołem Łowieckim Ostoja w okręgu toruńskim. Od początku swojej myśliwskiej drogi pełnił  liczne funkcje w strukturach PZŁ. Był skarbnikiem i trzykrotnie łowczym swojego macierzystego koła łowieckiego. Był Delegatem Koła na  Zjazd Wojewódzki w 1995 r, członkiem Okręgowej Komisji Rewizyjnej od 1995 r. do 2000 r., członkiem Okręgowej Rady Łowieckiej od 2000 r., członkiem Sejmiku woj. Kuj – Pomorskiego od 2005 r do rozwiązania, członkiem Komisji Kynologicznej ORŁ od  2005 r. do 2010 r. oraz przewodniczącym Komisji Hodowlanej ORŁ  od 2010 r.  do 2018 r.

Ze względu na zaangażowanie w polskie łowiectwo został odznaczony Brązowym, Srebrnym oraz Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej, a także medalem za zasługi dla łowiectwa w woj. Kujawsko -Pomorskim  oraz medalem Za zasługi dla łowiectwa w Okręgu Toruń. Posiada najwyższe łowieckie odznaczenie – Złom, które przyznano mu w 2011 r. oraz Medal św. Huberta, którym został odznaczony w 2014 r.

Prywatnie ojciec dwójki dzieci: Pauliny i Michała.  Właściciel i Prezes Zarządu spółki PW Tratex Toruń. Urodzony na Kujawach. Torunianin od 1971 roku. Z wykształcenia jest energetykiem.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa