Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

 Nominacja na stanowisku łowczego okręgowego w Lublinie

7 marca br.  łowczy krajowy Eugeniusz Grzeszczak powołał na funkcję łowczego okręgowego w Lublinie Roberta Świebodę.

Nowy przewodniczący ZO PZŁ Lublin jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 2002 roku. Posiada uprawnienia podstawowe i selekcjonerskie. Obecnie jest Prezesem Koła Łowieckiego nr 38 „Bór” w Niemcach. Należy też do Koła Łowieckiego nr 53 „Bażant” w Świdniku. Posiada uprawnienia instruktora i sędziego strzelectwa myśliwskiego.

Do tej pory pracował m.in. w Urzędzie Marszałkowskim województwa Lubelskiego w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Wydziale Łowiectwa i Ochrony Gatunków Rolnych, gdzie zajmował się tematyką szkód łowieckich i analizami związanymi z wykonywaniem gospodarki łowieckiej na terenie woj. lubelskiego.

Kolega Świeboda aktywnie działa w strukturach Zrzeszenia. W latach 2015-2018 był członkiem Okręgowej Rady Łowieckiej w Lublinie, gdzie zasiadał w Komisji Ocen Prawidłowości Odstrzałów czy Komisji Strzeleckiej.

Robert Świeboda jest silnie zaangażowany w działalność społeczną. Od 2011 r. jest członkiem Klubu Honorowych Dawców Krwi, a od 2014 r. członkiem sztabu Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Angażuje się w projekty zwiększenia populacji zwierzyny drobnej; m.in. W 2020 r. był pomysłodawcą i koordynatorem „Projektu Wsiedlenia Zwierzyny Drobnej”.

Jego pasją jest strzelectwo myśliwskie. W 2006 r. zdobył indywidualne i drużynowe wicemistrzostwo Polski w Strzelaniach Myśliwskich Klasy Powszechnej.  W 2010 r. zdobył Złoty Wawrzyn Strzelecki przyznawany za osiągnięte wyniki strzeleckie.

W 2012 r. Kapituła Odznaczeń Łowieckich przyznała Koledze Robertowi Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej.

Życzymy Koledze owocnej pracy na rzecz lubelskich myśliwych i jednocześnie dziękujemy dotychczasowej łowczej okręgowej Marcie-Dumale-Palus za działalność w Zarządzie Okręgowym w Lublinie.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa