Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia

Myśliwi Ukrainie

Ponad milion złotych wyniosła kwotowa wartość pomocy udzielanej Ukrainie przez polskich myśliwych. Tylko w zeszłym tygodniu na Ukrainę pojechało kilkanaście transportów z artykułami pierwszej potrzeby: żywnością, lekami, środkami higieny oraz sprzętu dla ukraińskiego WOT-u. Akjce pomocowe koordynują łowczowie okręgowi. O wszystkich naszych inicjatywach możecie przeczytać w zakładce specjalnej „Myśliwi Ukrainie„.

Łowczy krajowy o obronnej roli myśliwych

Łowczy krajowy Paweł Lisiak udzielił wywiadu portalowi „Świat Rolnika”, w którym mówił przede wszystkim o roli myśliwych w kontekście aktualnej sytuacji konfliktu na Ukrainie. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu:

W ubezpieczeniowej optyce

Rozpoczęliśmy cykl pt. „W ubezpieczeniowej optyce”. Są to krótkie filmy w formie tzw. „explainer video”, które podejmują tematykę ubezpieczeń myśliwych w Polskim Związku Łowieckim. Łącznie zaplanowaliśmy 8 odcinków, które będziemy publikować mniej więcej co sześć tygodni. Wszystkie zapowiemy na tej stronie, w Aktualnościach. Umieścimy je również na naszym kanale YouTube oraz w social mediach, na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka:

Spotkanie Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z łowczym krajowym Pawłem Lisiakiem

15 marca w biurze Krajowej Rady Izb Rolniczych w Parzniewie odbyło się spotkanie Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z Przewodniczącym Zarządu Głównego Pawłem Lisiakiem, z dyrektor operacyjną PZŁ Moniką Wachowiak oraz mecenasem PZŁ Krzysztofem Grochalskim. W trakcie spotkania omówiono kwestie dotyczące utworzenia Sądu Polubownego (Arbitrażowego) – przy PZŁ z udziałem KRIR.

Spotkanie w OHZ Zielonka

17 marca na zaproszenie kierownika Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Macieja Skorupskiego odbyło się spotkanie kierownictwa OHZ Zielonka z ministrem Edwardem Siarką oraz przedstawicielami ZG PZŁ – Pawłem Lisiakiem i Damianem Przestackim. Podczas spotkania omawiano kwestie dotyczące potencjałów Ośrodków Hodowli Zwierzyny na podstawie funkcjonowania OHZ Zielonka.

Bieżące działania

W zeszłym tygodniu biuro Zarządu Głównego rozpatrywało wnioski na chłodnie, jakie napłynęły w ramach programu „Ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF)”; przygotowywało posiedzenie Naczelnej Rady Łowieckiej zaplanowane na 22 marca i wykonywało wszystkie bieżące działania.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp